Gamescom 2018 jaunumi

Ievērojamākās ziņas no Eiropas lielākās datorspēļu izstādes

25.Augusts 2018 20:51
genotsiid

Tiem, kuri nezina: Gamescom ir ikgadēja videospēlēm un to aparatūrai veltīta starptautiska izstāde, kas notiek Vācijas pilsētā Ķelnē. Pērn to apmeklēja 350 000 cilvēku, kā privātpersonas, tā nozares pārstāvji, padarot mesi par pasaules lielāko interaktīvajai izklaidei veltīto pasākumu.

Atšķirībā no ekstravagantās E3, ko rīko Losandželosā, Eiropas variantā, kas šogad notiek no 21. līdz 26. augustam, izdevēji parasti neizrāda savu produkciju ar skaļām prezentācijām, un jaunumu ir salīdzinoši maz, vairāk uzmanības veltot iespējai spēļu entuziastiem izmēģināt jau iepriekš izziņoto, kamēr prese var dalīties ar jauniem video un fotouzņēmumiem, kā arī pirmskatiem.

Diemžēl tas nozīmē, ka ziņas ir izkaisītas pa dažādiem avotiem – YouTube kanāliem, preses relīzēm un visādām interneta vietnēm –, tāpēc šajā rakstā ir izcelts nozīmīgākais (pēc tā autora domām), nevis uzskaitīts viss iespējamais, beigās tāpat kaut ko palaižot garām. Video pasaka vairāk nekā tūkstoš vārdu, tāpēc visvairāk uzzināsiet, skatoties tos.

Nvidia

Neapšaubāmi nozīmīgākās ziņas šogad nāca no zaļi krāsoto videokaršu izstrādātāja Nvidia, oficiāli atklājot jaunos patērētāju tirgum paredzētos modeļus. Iecienīto modeļu līniju GTX nomaina RTX, nosaukumam acīmredzami apzīmējot jaunās Turing arhitektūras spēju tikt galā ar prasīgo reāllaika ray tracing (staru izsekošanas?) tehniku. Līdz šim tā bija videokartes resursu patēriņa ziņā pārāk dārga, lai to vidējais Jānis varētu izmantot spēlēs. Neiedziļinoties niansēs, paņēmiens daudz tuvāk īstenībai atveido apgaismojumu, tā difūziju un atspīdumus. Pirmās spēles, kas tehniku atbalstīs, būs Shadow of the Tomb Raider, Metro Exodus un jaunākais EA šaujamgabals. Šķiet, visskaidrāk tās ietekmi var redzēt šajā Battlefield V video:

RTX sērija izceļas ar mākslīgā intelekta procesoru Tensor Cores, kas parastiem mirstīgajiem dāvās gludākas malas, nepatērējot vairāk resursus. Šis paņēmiens ir līdzīgs metodēm, ko izstrādātāji jau tagad izmanto konsolēs, lai radītu viltotu 4K izšķirtspēju, pastāvīgi analizējot informāciju no iepriekšējiem kadriem, taču vēl gudrāks. Jāpiezīmē, ka ne visas spēles tehniku atbalstīs.

Kā parasti, varam sagaidīt augstāku veiktspēju uz katru patērētās elektrības vatu. Nvidia sniegtie grafiki atsevišķos gadījumos parāda pat vairāk nekā 2 reizes augstāku kadru skaitu salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes modeli. Ievērojams uzlabojums ir GDDR6 atmiņa. Šobrīd ir atklāti tikai trīs RTX modeļi – 2070, 2080 un 2080 Ti. To Founders Edition variantu cenas ir respektīvi 639, 849 un 1 259 eiro. Veikalu plauktos jaunās videokartes parādīsies 20. septembrī. Liela daļa jau esot iepriekš izpārdotas.

Bandai Namco

Japāņu izdevējs Bandai Namco nebija īpaši aktīvs E3 laikā, tāpēc nav nekāds brīnums, ka izziņot vairākus jaunumus tas ir izvēlējies Gamescom ietvaros. Protams, tika izlaisti arī padziļinātāki spēles procesa video jau agrāk atklātiem darbiem, piemēram, Ace Combat 7, Jump Force un One Piece World Seeker.

The Dark Pictures antoloģija

Sadarbībā ar Until Dawn izstrādātāju 2019. gadā redzēsim Man of Medan – sākotnējo daļu no "pirmās jebkad radītās šausmu antoloģijas" The Dark Pictures. Mazāk nekā 2 minūtes garajā klipā redzams, ka bariņš jauniešu dodas ar laivu okeānā, lai tur acīmredzot nirtu un meklēju dārgumus. Kā jau tas parasti žanrā notiek, viņi atrod ko pretīgu un drīz vien iet bojā, ja pieņem nepareizos lēmumus.

Precīzu iznākšanas datumu vēl nezinām, bet platformas gan. Man of Medan varēs baudīt PS4, Xbox One un PC lietotāji. Dziļākam ieskatam ieteicams skatīties IGN spēles procesa video. Līdzība ar Until Dawn ir nepārprotama gan grafikas, gan "geimpleja" ziņā.

Izziņota Twin Mirror

Bandai Namco turpina "bliezt" ar epizodiskiem darbiem, kas taps pieejami 2019. gadā, atklājot pasaulei Twin Mirror. To izstrādā tā pati studija, kas atbildēja par pirmo Life is Strange. Pēc minūti garā reklāmas video varam noprast, ka runa ir par vīrieti, kam ir personības dalīšanās, šizofrēnija vai vismaz bagātīga iztēle. Spēles procesa klipā redzams, kā viņš mēģina atšķetināt iepriekšējā vakara notikumus. Izvēles ietekmē stāsta gaitu. Neizskatās pēc produkta plašam patērētāju lokam, bet varētu būt interesants. Platformas tās pašas, kas The Dark Pictures, iznākšanas datums neskaidrs.

Soulcalibur VI Libra of Soul stāsta režīms

Jau vairākus mēnešus tiek celta sajūsma ap kaušanās sērijas, kur tiek lietoti aukstie ieroči, Soulcalibur jaunāko daļu, pa vienam atklājot cīnītāju loku. Gamescom uzzinājām, ka spēle saturēs arī papildu sižeta režīmu Libra of Soul. Tajā katrs pats varēs izveidot savu tēlu (piemēram, elfu ar rozā afro), lai dotos pāri pasaules kartei, kautos un attīstītos. Atgādina Soulcalibur III redzēto. Par laimi, sestā numurētā daļa 19. oktobrī iznāks ne tikai uz Sony platformas, bet arī Xbox One un Windows.

Capcom

Japāņu izdevējs, kas vislabāk pasaulei pazīstams ar Mega Man un Resident Evil sērijām, daudzus E3 laikā patīkami pārsteidza ar dēmonu dauzīšanas spēles Devil May Cry 5 izziņošanu. Nu zinām arī tās iznākšanas datumu – 8. marts. Jaunais reklāmas video noskaņas ziņā atgādina pretrunīgo DmC, izrādot arī pāris jaunievedumus, piemēram, iespēju apstādināt laiku un lidot ar sagrābtu raķeti, ko raida pretinieks.

Tāpat video, kas atklāj vairāk nekā iepriekšējais, saņēma Resident Evil 2 pilnībā trīsdimensionālais rīmeiks, kas mūs biedēs no nākamā gada 25. janvāra. Tajā redzams, kā izskatās atjaunotā Klēra Redfīlda (Claire Redfield), kura ir otra spēles galvenā varone (ja nu nekad neesat mēģinājuši 1998. gada šausmeni un nezināt).

Ubisoft

Lai gan franču videospēļu milzis lielākos jaunumus paspēja atklāt E3, tas mums sarūpēja arī nelielu pārsteigumu – 2019. gada rudenī iznāks The Settlers, kas ir 8. daļa slavenajā RTS žanra seriālā.

Citi jaunumi: For Honor turpina tikt uzlabota, tagad saņemot jaunu režīmu Arcade, kā saturs ir nejauši ģenerēts; tiek izrādīta The Crew 2 disciplīna Gator Rush; piedāvāti jauni reklāmas video Anno 1800, Trials Rising, Assassin's Creed Odyssey u. c. Ubisoft darbiem.

Deep Silver

Ievērojamākā vācu izdevēja spēle daudziem no jums noteikti ir Metro Exodus. No Gamescom izstādes saņēmām daudz jauna video materiāla ar spēles procesu, kā arī Nvidia klipus ar RTX sniegtajām iespējām. Pēcapokaliptiskā FPS žanra pārstāve iznāks 22. februārī PS4, Xbox One un PC platformai.

Pieņemot, ka tā netiks atkal atcelta, ilgi gaidītā piedzīvojumu spēle Shenmue III veikalu plauktos parādīsies 2019. gada 27. augustā. Ja vēlaties saprast, par ko daudzi tā jūsmo, atgādinām, ka nesen iznāca sērijas pirmo divu daļu remāsters. Runājot par vecām spēlēm, Saints Row 3 nākamgad varēs baudīt arī Switch lietotāji. Tas arī viss, ko zinām.

Citas ziņas

FromSoftware izstrādātais samuraja simulators Sekiro: Shadows Die Twice mūsu nervus bojās, sākot ar 2019. gada 22. martu. Uzvarēt brutālos ienaidniekus palīdzēs mākslīgās rokas vietā liekamie agregāti, kas, piemēram, ļauj mērot lielākus attālumus.

XCOM līdzīgā gājienu stratēģijas spēle Mutant Year Zero: Road to Eden arī bojās nervus, taču ievērojami agrāk – 4. decembrī.

Call of Duty: Black Ops 4 saņems jaunu karti, ko sauc Arsenal.

567 skatījumi 1 komenti kudos

Raksta autors

4 komentāri Augusta PRO kontu izloze
15.Augusts 2018 18:33
goodman2576

1 Komentārs

26.Augusts 2018 06:01

Paldies par jaunumiem

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!