Dead Cells apskats

Dark Souls par grūtu? Izmēģini šo!

9.Septembris 2018 09:20
Homērs

Spēle, kurā nāve ir tikai sākums. Tiešajā šī vārda nozīmē.

Indie spēļu tirgus turpina augt un nekontrolējami paplašināties, kas liek izstrādātājiem izmēģināt jaunas idejas, lai piesaistītu savām spēlēm interesi. Citi, savukārt, mēģina "atdzīvināt" veco laiku žanrus un integrēt tos savās spēlēs. Viens no šādiem žanriem neapšaubāmi ir "Metroidvania", kurš pēdējo pāris gadu laikā ir piedzīvojis grandiozu atdzimšanu un ir atkal kļuvis populārs geimeru vidū. Studija Motion Twin ir ķērusi šo iespēju aiz ragiem, un 2017. gadā devusi spēlētājiem jau uz to laiku populāro spēli Dead Cells. Tiko iznākusi no Early Access programmas, pienācis laiks man apskatīt šīs spēles gatavo versiju.

Spēlētāja piedzīvojums sākas ar to, ka viņa līķi atdzīvina kāds nezināms radījums. Spēles sākumā mums būs pieejams tikai parasts zobens, bet pēc dažiem soļiem mums tiek dota iespēja izvēlēties, vai aprīkot sevi ar vairogu kā sekundāru ieroci, vai arī loku ar bultām. Šādas izvēles spēles laikā būs jāveic daudz, jo ieroču un citu veidu priekšmetu šeit ir pietiekami. Katram ierocim vai aprīkojumam ir sava krāsa - sarkana (uzbrukuma spēks un kaitējums, ko nodari), zaļa (spēlētāja veselība), un violeta (veiklība). Visas šīs statistikas var uzlabot, izmantojot īpašus ruļļus, kas ir izbārstīti pa spēles daudzajiem līmeņiem. Kā jau pieminēju, Dead Cells ir Metroidvania žanra spēle, kurā arī pastāv roguelite elementi. Tas nozīmē, ka katru reizi, kad spēlētājs nomirst, tas zaudē visus iegūto ieročus, prasmes, un uzlabojumus.

Tomēr tur arī slēpjas visa jautrība. Laika gaitā spēlētājs atradīs arvien jaunus ieročus - nažus, milzīgus āmurus, lokus, vairogus, un tā tālāk. Klāt tam visam nāk arī aktīvās prasmes, kā piemēram slazdi un dažādu tipu granātas. Tas, kas patiešām apvieno šos ieročus un prasmes kopā, ir to īpašās "mini-spējas", kas piemīt visiem priekšmetiem un ieročiem. Tās palielina kaitējuma daudzumu, kuru nodara ieroči, un bieži vien piedod tiem īpašus statusa efektus, kā piemēram degšanu, sasaldēšanu, un asiņošanu. NPC personāži par maksu ļauj spēlētājam atkārtoti uzlikt šos efektus uz saviem ieročiem, padarot to arsenālu vēl stiprāku.Ir svarīgi krāt zelta monētas, kas tiek izmantotas, lai iegādātos jaunas spēļmantiņas no tirgotāja. Un beigu beigās, klāt tam visam nāk mirušo pretinieku "šūnas", nelielu, zilu bumbiņu veidolā. Katru reizi, pārejot no viena līmeņa uz otru, mēs tiekamies ar iekasētāja personāžu, kas ļauj ieguldīt mūsu savāktās šūniņas apmaiņā pret pastāvīgiem uzlabojumiem - jauniem ieročiem un spējām, kas palīdzēs spēlētājam tikt tālāk, nekā iepriekš.

Sakrājot ar vien vairāk šūnu, būs pieejami visdažādākie uzlabojumi, kas palīdzēs izdzīvot ilgāk.

Ātrumam un precizitātei būs izšķiroša nozīme, spēlējot Dead Cells. Vienkāršas izvairīšanās nepietiks, lai pasargātos no ienaidnieku uzbrukumiem, jo tie bieži vien nāks pāros, un atlēkt no kārtējā uzbrukuma ne vienmēr būs iespējams. Veselība šajā spēlē nereģenerējas, to var atjaunot tikai ar dzīvības dziras palīdzību, kuru spēles agrīnajos posmos varēs padzert tikai divas reizes. Veselības dziru var atjaunot, pārejot no viena līmeņa uz otru, tomēr nonākt līdz līmeņa galam nemaz nav tik viegli. Pametot drošības zonu, spēlētājam būs nepieciešams izmantot katru ieroci no sava arsenāla, lai netiktu iznīcinātam. Runājot par iznīcināšanu, šajā spēlē pastāv liels daudzums dažādu veidu ienaidnieku. kuri izmantos bultas, maģiju, un teleportāciju lai nogalināt spēlētāju.

Līmeņu dizains šajā spēlē ir diezgan labs, neskatoties uz to, ka katrs līmenis ir nejauši ģenerēts. No sākuma spēles līmeņi var likties diezgan vienkārši, bet drīz vien kļūst par īstiem labirintiem - pilniem slazdu, pretinieku, un daudz kā cita. Gandrīz katrā no līmeņiem ir speciālas durvis, aiz kurām ir vairāki ieroči un citi dārgumi, un kuras automātiski aizveras pēc kāda noteikta laika. Tādā veidā spēlētājs tiek motivēts iziet katru līmeni cik vien ātri iespējams, tomēr ir aizķeršanās - izskrienot cauri līmenim, tu zaudē visus uzlabojumu ruļļus, kurus tajā varēji atrast.

Būtībā katrā līmenī ir jātiek līdz kartes beigām un jāpāriet uz nākamo līmeni, tomēr savu piedzīvojumu laikā spēlētājs ļoti bieži sastapsies ar durvīm un ejām, caur kurām uz šo brīdi tikt cauri nevar. Nogalinot boss pretiniekus, pavērsies alternatīvas ejas kuras iepriekš nebija pieejamas, kas palīdz padarīt agrīnos līmeņus mazāk monotonus.

Ar laiku tiks atbloķēti arvien labāki ieroči un ekipējums.

Kā jau pieminēju, jauni ieroči tiek atslēgti starplīmeņu "štābā", izmantojot pirms tam savāktās šūnas. Šeit arī slēpjas Dead Cells galvenā problēma. Šī spēle ir pats īstākais grainds. Gribi atbloķēt papildus veselības dziru? 300 šūnas, lūdzu! Un tad tu ej, savāc pāris desmitus šūnu, un nomirsti, tādā veidā zaudējot visu savākto mantu. Ieroču atbloķēšana, savukārt, maksā 30 un vairāk. Man nav nekas pret mēģināt vēlreiz, bet kur šeit ir jautrība? Iziet cauri vieniem un tiem pašiem līmeņiem, cīnīties ar vieniem un tiem pašiem pretiniekiem - jautrība jau pēc neilga laika sāk izsīkt. Un tas, cik tālu tu tiksi nav tik daudz atkarīgs no tevis paša prasmes, bet gan cik stipru ieroci tev ir paveiksies atrast.

Šīs spēles grafika pašsaprotami ir lieliska. Pikseļu grafika ir ļoti detalizēta, un animācijas ir gludas un dabiskas. Pat nekustoties no vietas, apkārtne jūtās dzīva, neskatoties uz kopējo drūmo noskaņu. Katram līmenim ir savs unikāls dizains, krāsu palete un ienaidnieki. Katrā līmenī ir dažas speciālas lokācijas, kuras pastāsta vairāk par vietu, kurā atrodies, kas uzlabo spēles valdošo noskaņu. Dead Cells soundtreks arī nav peļams, ar dažiem izpildījumiem, kuri izceļas citu vidū.

7/10

Dead Cells ir kvalitatīva spēle, kas cenšas ievilināt spēlētāju ar visām savām interesantām inovācijām, tomēr manuprāt tā nepietiek, lai padarītu šo spēli par īstu šedevru, par kuru daudzi to uzskata. Šī spēle, nenoliedzami, ir diezgan jautra, un slaktēt pretiniekus ar tikko atbloķētu, jaunu zobenu vai pātagu jūtās ļoti patīkami, tomēr jautrība neilgst, ja nespēj tikt cauri vienai un tai pašai vietai vairākas reizes pēc kārtas, zaudējot desmitiem šūnu reizi pēc reizes.

Dead Cells ir pieejama uz PC, Mac, Linux, PS4, Xbox One un Nintendo Switch platformām. Iekš Steam to var iegādāties šeit.

458 skatījumi 1 komenti kudos

Raksta autors

2 komentāri Mega Man 11 jau 2. oktobrī
7.Septembris 2018 13:46
genotsiid

1 Komentārs

9.Septembris 2018 10:11

Šī ir riktīgi forša spēle, nervus bendējoša, bet forša. Mans šī gada atklājums un lielākais pārsteigums.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!