Sony izziņo PlayStation Classic

Vēlreiz bezkaunīgi nokopējot Nintendo

19.Septembris 2018 11:54
genotsiid

Neviens stāsts par elektronikas preču ražotāja Sony pirmās konsoles tapšanu nav iespējams bez tagadējo konkurentu Nintendo pieminēšanas. Sākotnēji 1994. gada 3. decembrī izlaistās PlayStation saknes atrodamas kādā kopīgā projektā starp abām japāņu firmām, izstrādājot sistēmu Super NES CD-ROM. Tagad ir pienācis laiks nokopēt sāncenšus vēl vienu reizi, arī radot savas pirmās konsoles miniatūro versiju, ko sauc PlayStation Classic.

Gluži tāpat kā NES Classic Edition arī Sony produkts ir veidots pēc oriģināla līdzības, taču izmēros mazāks (par 45 %) un bez iespējas ievietot citas spēles. Sistēmā ir ieinstalēti 20 zināmi pirmajai PlayStation paredzēti darbi, tostarp Wild Arms, Final Fantasy VII, Tekken 3, Jumping Flash un Ridge Racer Type 4 (Riiiiidge Raceeeeer!). Atlikušās 15 spēles tiks atklātas nākamo mēnešu laikā ar mājaslapas PlayStation Blog starpniecību. Diska vāka, kas tagad ir vien dekoratīvs, atvēršanas vietā podziņa OPEN nomaina virtuālo CD.

Komplektā tiks ietvertas divas pultis, kas ir replikas ar USB spraudni. Jāpiezīmē, ka atdarināts ir nevis DualShock modelis ar analogajām svirām, bet gan pirmā kontroliera versija, kam to nav. Līdzi tiek dots arī HDMI vads spraušanai ierīces vienīgajā video un audio izejā. PlayStation Classic veikalu plauktos parādīsies šī gada 3. decembrī ar paredzamo cenu € 99,99.

Interesanti, kad Nintendo beidzot izlaidīs savas PlayStation konkurentes Nintendo 64 miniatūro versiju?

378 skatījumi 5 komenti kudos

Raksta autors

8 komentāri Apskats: Shadow of the Tomb Raider
18.Septembris 2018 13:42
genotsiid

5 Komentāri

19.Septembris 2018 13:09

Nekas vairāk kā novelty produkts.

Emulatori.

19.Septembris 2018 13:19

Varētu ielikt īstos diskus, tad būtu must buy. Bet nu tagad totāls fufelis. Labāk paņemu ps2 , vai arī kādu no maz palikušajiem vecajiem ps3, kurā bija iekša ps2 daļas

Ieraksts tika labots, 19.Septembris 2018 13:21
19.Septembris 2018 13:43
genotsiid Redaktors

@fenfen Iespējams, arī kolekcionāru produkts. Redzēsim, kas notiks ar pirmo kravu un eBay cenām.

@DJkikisa Par kaut kādiem variantiem papildināt/mainīt spēles būtu tikai par, bet likt iekšā oriģinālos diskus? Mans Ridge Racer Type 4 eksemplārs ir tik saskrāpēts, ka ievada video ķeras. Šķiet, lielākā daļa tās ēras CD ir būtiski nolietojušies. Turklāt ierīces korpuss ir par mazu, lai varētu ievietot disku. Zinot, ka PS Classic ir oficiāla prece, emulācijai vajadzētu būt ļoti labai. PS2 nav HDMI izejas, kas ir liels trūkums. Piedevām atmiņas karte ir obligāta. Atrast pirmā metiena PS3 darba kārtībā nav viegli.

19.Septembris 2018 16:13

Jau sabijos, ka mans skapī stāvošais PS1 kļūs bezjēdzīgs. Beigās nav tik traki - šis tikai dārgs ps1 emulators, ne pilnvērtīgs ps1.

20.Septembris 2018 20:56

Ceru ka šīs PS1 pultis varēs atsevišķi nopirkt, ePSXe.exe -slowboot. Spēļu daudzums atbaida, vajadzēja labāk tad Playstation 4 Backwords Compatibility.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!