Megaquarium apskats

Lasis vietējā Rimi veikalā pieaudzis cenā? Laiks izaudzēt pašam savas zivis!

24.Septembris 2018 08:50
Homērs

Kas gan būtu domājis, ka pašam sava akvārija pārvaldīšana var būt tik nopietns darbs?

Megaquarium, no izstrādātājiem Twice Circled, ir akvārija pārvaldības spēle, kurā spēlētājam vajadzēs pārvaldīt pašiem savu akvāriju-zooparku. Jūs apmierināsiet mazo zivtiņu vēlmes un apmeklētāju prasības, risināsiet pastāvīgas problēmas un kopumā pavadīsiet lielu daļu laika jaunu prasmju un lietu izgudrošanai, kuras savukārt ļaus uzlabot savu akvāriju. Tie, kuri jau ir spēlējuši spēles, kurām ir vārds "tycoon" (magnāts) to nosaukumos, jau zinās, ko no šis spēles gaidīt. Lai gan tā nav tik pat kvalitatīva kā labākais no šī žanra, Megaquarium ir pietiekami jautra spēle, kurā viegli var pazaudēt daudzas stundas.

Šajā spēle ir pieejami divi galvenie režīmi - kampaņa un Sandbox (smilškastes) režīms. Kampaņas režīmā spēlētāja uzdevums, būtība, ir izveidot ūdens zooloģisko dārzu, pa ceļam uzstādot arvien grandiozākus akvārijus priekš jūsu zivīm. Šeit ir diezgan daudz līmeņu, kuri pamazām kļūst ar vien sarežģītāki un sarežģītāki, tomēr manuprāt, spēles primārais jautrības avots ir tās smilškastes režīms. Tas ļauj spēlētājam spēlēt kā vien viņš pats vēlās, neizniekojot spēles jautrības krājumus. Katram zivju tipam ir ļoti īpašas kopšanas prasības, un lai šīs radībiņas neaizietu bojā, tās ir jāieliek atbilstošajā zivju tvertnē, kā arī jāseko līdzi to ūdens temperatūrai un ūdens tīrības līmenim. Protams, šeit viss nerosās tikai ap pašām zivīm - Megaquarium sevī ietver tādus darbus kā biļešu vākšanu, dzīvnieku barošanu, rūpēs par koridoru tīrību un apmeklētāju labklājību (soliņu un uzkodu aparātu uzstādīšanu), jaunu telpu būvēšanu un izvietošanu, jauna aprīkojuma iegādi, kā arī jaunu sugu un tehnoloģiju pakāpeniska atbloķēšanu. Viss tas tiek veikts, lai beigu beigās izveidotu perfektu akvāriju, kas padarīs jūsu apmeklētājus laimīgus.

Zivīm šajā spēlē ir ir nepieciešama noteikta ūdens kvalitāte. Laba ūdens kvalitāte tiek nodrošināta, pievienojot akvāriju tvertnēm dažnedažādu veidu ūdens filtrus. Taču šeit pastāv viena problēma, kas ir saistīta ar to faktu, ka šajā spēlē ir grūti saprast, kā tieši filtrēšana ietekmēs kādu noteiktu ūdens tvertni pirms tās iegādes. Piemēram - man bija grūti saprast, cik lielā mērā ūdens kvalitāte tvertnē būtu palielinājusies, ja es tajā iebāztu kādu noteiktu olbaltumvielu separatoru. Nav jau nekas traks, bet lūk šādas mazas problēmas, liekas, pastāv daudzos spēles aspektos, kas brīžiem kaitina.

Katram akvārija darbiniekam ir amats, kurā tas strādā visefektīvāk, tāpēc tos nepieciešams "sortēt" pēc to spējām.

Viss sūrais darbs, kurš tiks iegrūsts akvārija izveidē, agrāk vai vēlāk nesīs savus augļus - "pētījumu", "ekoloģijas", prestiža, un protams, naudas veidolā. Nauda, pašsaprotami, tiek izmantota lai iegādātos jaunas zivis un tehnoloģijas, kā arī lai maksāt akvārija darbiniekiem algu. Tā saucamie pētījumi un ekoloģija ir sava veida bonusi, kas palīdz ātrāk atbloķēt jaunas preces un zivtiņas. Prestižs ir spēlētāja akvārija vērtējums jeb popularitātes līmenis. Jo augstāks tas ir, jo vairāk cilvēku apmeklēs akvāriju. Kā jau pieminēju, spēlē pastāv vairāki kampaņas līmeņi (kopumā to ir 10). Tie sevī ietver daudzus, unikālus scenārijus, piemēram - atjaunot kādu ļoti novecojušu akvāriju, palīdzēt kādam kolektoram pievienot kārtējo akvāriju viņa kolekcijai, vai arī palīdzēt investoram, kurš grib izveidot veiksmīgu akvāriju biznesu. Šie līmeņi ir sava veida apmācības etapi, kas sagatavo spēlētāju turpmākajam spēles procesam.

Viens no svarīgākajiem aspektiem šajā spēlē ir akvārija darbinieki. Viņi rūpējas par to, lai zivis būtu pabarotas, lai to akvāriji būtu tīri, un lai pats akvārijs paliktu funkcionējošs. Katram darbiniekam ir atšķirīgas prasmes un talanti, kas ļauj viņiem būt efektīvākiem noteiktās jomās. Laika gaitā gūstot pieredzi, jūsu strādnieku spējas uzlabosies, un spēlētājs varēs izvēlēties vispiemērotāko jomu, kurā šis strādnieks strādātu vislabāk.

Katram dzīvniekam šajā spēlē ir savas īpatnības. Ir tādas zivis, kuras ir jātur izolētas - vai nu pārmērīgas agresijas dēļ, vai arī tāpēc, ka tās var kļūt par kāda cita ūdens radījuma maltīti. Ir tādas zivis, kuras ēd citas, mazākas zivis un radījumus, un ir tādas, kuras barojas ar koraļļiem, un tamlīdzīgi. Spēlētājam būs nepieciešams noteikt un atcerēties katra akvārija "iedzīvotāja" īpatnības pirms to ievietošanas akvārija tvertnē, lai nepabojātu apmeklētājiem noskaņojumu ar mirušām zivīm skatlogā.

Ūdens radījumu šajā spēlē ir ļoti daudz, un katram no tiem ir savas uzturēšanas prasības.

Nedaudz par spēles trūkumiem. Viena no lietām kas mani ļoti traucē ir uznirstošo logu un paziņojumu sistēma. No vienas puses, tā ir samērā noderīga, un tajā pašā brīdi - diezgan "uzmācīga". Šie paziņojumi nepārtraukti parādās uz ekrāna un pārtrauc spēles gaitu. Viena no patīkamākajām lietām šāda veida spēlēs ir izgāzties savā krēslā un vērot kā tevis izveidotā, mazā pasaule "griežas" gandrīz vai pati no sevis, kamēr tu ēd vecmammas atnesto sviestmaizi. Megaquarium, savukārt, visu dara otrādi. Kad viens no spēlētāja strādniekiem uzlabojas un pāriet uz jaunu pieredzes līmeni, parādās paziņojuma lodziņš, kas būtiski pārtrauc spēli, un liek aizdomāties, par ko izstrādātāji bija domājuši, kad veidojuši spēli.

Neskatoties uz to, cik atsvaidzinoši ir dabūt management žanra spēli, kura nav saistīta ar slimnīcas vadīšanu, Megaquarium šķiet nedaudz "patukša". Nav jau tā, ka šeit nav ko darīt, taču šī spēle vienkārši nav pārlieku dziļa. Šeit ir pietiekami daudz satura, lai "izvilktu" no spēlētāja kādas 15-20 stundas, taču akvārija sienas nepiedāvā pārāk daudz komēdijas interlūdiju vai kādu interesantu notikumu, it īpaši tad, kad spēlētāja zemūdens valstība darbojas pilnā sparā. Dažreiz atliek vien atsēsties krēslā un vērot kā filtri tīra ūdeni, kā apmeklētāji priecājas par zivtelēm, un kā akvārija darbinieki baro un kopj mūsu iestādes zemūdens iemītniekus. Tas varētu būt izlabots vēlāk, taču uz šo brīdi, akvārijs nejūtas pārāk dzīvs.

Katru no akvārija tvertnēm var dekorēt ar dažādu veida akmentiņiem, koraļļiem, un daudz ko citu.

Runājot par grafiku, Megaquarium ļoti lielos lērumos izmanto tieši zilo toni. Tas ir gandrīz visur - grīdas ir zilas, sienas ir zilas, un pats fons ir... tieši tā, zils. Pati grafika ir funkcionāla, tomēr tajā kaut kā trūkst. Pietuvinot kamera pie vienām no zivīm, varēs redzēt pat vissīkākās detaļas, tomēr kopumā spēle izskatās pēc kaut kā tāda, ko varētu ieraudzīt iekš Google Play Market savā Android ierīcē. Animāciju kvalitāte, kaut arī nekādā gadījumā nav "slikta", varētu būt labāka - NPC personāži "pārnēsā" priekšmetus un lietas ar rokām pie sāniem, kamēr pats priekšmets lidinās viņiem priekšā. Uz dažām lietām var aizvērt acis, ņemot vērā to faktu, ka spēli izveidoja viens cilvēks, tomēr normālu animāciju gan taču varēja uzmeistarot. Nekādus kukaiņus spēles laikā nesastapu, un ar FPS problēmu šeit arī nebija.

Spēles soundtrack jeb skaņu celiņš ir samērā vienkāršs, un diezgan bieži atkārtojas, tomēr Hansu Cimmeru no šāda tipa Indie spēlēm neviens arī negaida. Ir patīkama mūzika, un jau ir labi. Galvenais, ka nepienākas spēlēt klusumā.

7/10

Megaquarium visīstākā management spēle, kura no pirmā skatiena neliekas nekas īpašs, tomēr pavadot tajā arvien vairāk un vairāk laika, tu pamazām atrodi jaunas funkcijas un spēles elementus kas padara to par ļoti patīkamu pieredzi. Pati spēle ir diezgan parasta, taču tajā pašā laikā ir ļoti intuitīva un interesanta. Tiem, kam šāda žanra spēles neiet pie sirds, Megaquarium liksies ļoti dulla un garlaicīga. Bet tiem, kam patīk, šī spēle noteikti iepatiksies. Iesaku visiem management jeb biznesa pārvaldīšanas spēļu faniem.

Megaquarium ir pieejama uz PC, Mac un Linux platformām. To var iegādāties iekš Steam vai GOG.

302 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

1 komentārs Septembra lielā FB izloze (noslēgusies)
23.Septembris 2018 10:08
Strike.lv

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!