Apskats: Yakuza Kiwami 2

Īsi par jaunāko rīmeiku

7.Oktobris 2018 08:01
genotsiid

Raksts ir galvenokārt domāts tiem, kas ir pazīstami ar sēriju Yakuza. Ja nezināt, kas tā ir, ieteicams izlasīt Zero apskatu (šeit vēl viens), un sākt ar to. Labu ieskatu sniedz arī Strike veidotais video.

Sekojot Kiwami piemēram, nu jau 4. divu gadu laikā angliski izdotā Yakuza daļa ir vecākas PS2 spēles "rīmeiks". Būtiskākā atšķirība ir no nesenās Yakuza 6 paņemtais dzinējs. Tas nozīmē, ka atjaunotā Yakuza 2 versija satur visādas pretrunīgas izmaiņas un daudzum daudzus uzlabojumus un ka arī tā ir paraugdemonstrējums pareizai vecāku darbu modernizācijai. Cerams gan, ka jums patīk sērijas jaunais virziens.

Neliela vilšanās ir atgriešanās pie teksta kastēm. Tas gan ir saprotams trūkums, jo Kiwami 2 ir apjomīga spēle, bet tās cena nav 60 eiro – ieskaņot visas sarunas diez vai atmaksātos. Pa divām pilsētām – faniem labi zināmo Kamuročo un Sotenbori – ir izkaisīti gandrīz 80 blakusuzdevumi, kā katra iziešanai vajag no pusminūtes līdz pusstundai. Koncentrējoties uz stāstu vien un skatoties tā garās ainas, beigas redzēsiet pēc aptuveni 15 stundām.

1. attēls

Kiwami 2 sižets ir viens no vienkāršākajiem sērijā – tēlu nav daudz, sazvērestības ir viegli uztveramas – un arī spēcīgākajiem, jo galvenajam varonim ir romantiskas attiecības, kam arī ir atrisinājums, un pretī stājas banda, kas gatava darīt jebko savas pārliecības dēļ. Iespējams arī izkauties ar tīģeriem! Kaut stāsts ir tāds pats, Yakuza 2 ir pārveidota līdz nepazīšanai, it sevišķi spēles procesa ziņā. Ir pievienotas atsauces uz Zero, un atkal palielināta tēla Majima nozīme. Izstājies no Tojo klana, viņš tagad vada savu būvfirmu, kurā iesaistās arī Kiryu.

Runājot par vienacaino tēlu, Kiwami 2 varonis ir saņēmis dažas aizraujošas stāsta nodaļas galvenās izvēlnes sadaļā Majima Saga. Tās ļauj iejusties viņa ādā, atbild uz jautājumiem, kas jums varētu būt radušies Yakuza 2 sižeta gaitā, un sasien vienu no Zero pavedieniem. Majima ātrais cīņas stils ar nazi ir ļoti atšķirīgs no Kiryu, taču nav nekādi uzlabojams. Kā blakusuzdevums tiek piedāvāta iespēja uzveikt spēcīgus pretiniekus, lai sakrāto naudu varētu ziedot galvenajam spēles varonim, bet nekas vairāk.

Kabarē kluba pārvaldīšana un Clan Creator atgriežas kā lielās brīvā laika pavadīšanas iespējas (ar savu sižetu), taču ievērojamas izmaiņas ir saņēmusi otrā no tām. Yakuza 6 izpildījumā režīms ātri apnīk un nav īpaši dziļš, taču Kiwami 2 to apgāž otrādi, šoreiz liekot aizsargāties, nevis uzbrukt. Spēlētāja iesaiste ir aktīvāka, tagad prasot vadīt tikai 5 izvēlētus varoņus. Viena no sastāvdaļām ir bakstīt kursoru, lai parādītu, kur katram tēlam doties. Lai gan viņi paši cīnās ar pretiniekiem, virziens vienalga ir jānorāda, kas nav īpaši patīkami, kad ekrānā jāseko līdzi veselības stabiņiem, valūtai un objektu stāvoklim.

2. attēls

Urinēšanas izpriecai ir 2 paveidi

Mazāku Kiwami 2 iepazīstinātu jaunumu starpā ir muļķīga čurāšanas minispēle un viegli uzbudinošs "fotografēšanas" režīms, kur jāizvēlas pareizie vārdi, lai dzīvās japāņu meitenes video ainās pārliecinātu papozēt un atkailināties – kaut kas līdzīgs LiveChat, bet brīvāks. Darāmā ir daudz, tomēr spēle nav tik liela un daudzveidīga kā Yakuza 6. Daļa satura ir ļoti izklaidējoša, kamēr cita var garlaikot (cik ilgi iespējams atrisināt problēmas ar dūrēm?).

Kaušanās ziņā Kiwami 2 palielināta loma ir ieročiem, kuru ir daudz un kas ir ļoti efektīvi. Jaunievedums: ja kāds sitamais rīks mētājas uz zemes, bieži vien to var pacelt un ielikt kabatā vēlākai lietošanai (papildināts: jauna iespēja salīdzinājumā ar Yakuza 6 un Kiwami). Jāsaka, ka ieroči ir pat pārāk labi, padarot jebkuru grūtu cīņu daudz vieglāku, it sevišķi tad, ja Heat stabiņš ir pamatīgi pagarināts ar iegādātajiem uzlabojumiem – izvelciet nazi, tad nospiediet pie katras izdevības "trijstūri" īpašajam uzbrukumam, un pretinieks ilgi kājās nestāvēs.

Diemžēl arī atjauninātajā Yakuza 2 versijā daudzu durvju priekšā ir atstāti kaitinošie rešņi ar augsti virs galvas paceltu dīvānu, kā piekaušana ir ārkārtīgi kaitinoša, tomēr kopumā grūtības līmenis ir daudz zemāks par agrāko. Pāreja uz Yakuza 6 dzinēju nozīmē arī telefona būdiņu aizvākšanu, kaut gan jāsaglabājas vienalga ir manuāli. Stundām ilgi aizrautīgi pildot neskaitāmās blakusnodarbes, var gadīties aizmirst to izdarīt.

3. attēls

Kopumā Kiwami 2 ir Yakuza spēle no A līdz Z, kas turpina priekšgājējas nosprausto virzienu. Tā piedāvā ierasto izklaidi, atkal rāda piemēru, kā atdzīvināt vecu PlayStation 2 produktu, un sniedz amizantus jaunievedumus. Sērijas piekritējiem nav iemesla to neiegādāties.


Žanrs: action-adventure

Platformas: PS4

Izstrādātājs: Sega

Izdevējs: Sega

Iznākšanas datums: 28.08.2018.

246 skatījumi 4 komenti kudos

Raksta autors

4 komentāri Jauna Switch versija nākamgad
4.Oktobris 2018 15:12
genotsiid

4 Komentāri

8.Oktobris 2018 11:17

Paļdes pa apskatusu

8.Oktobris 2018 12:10
goodman2576 Redaktors

Vakar piebeidzu Yakuza 0 galveno stāstu. Jāsaka ka esmu pamatīgi safanojies. Blakus misijas protams lielākoties ir komiskas, bet galvenais stāsts ir dziļš un emocionāls. Jā tas ir tīri Japānisks, bet tas jau tieši pievelk, ka ir atšķirīgs no klasiskajiem beet-em-up gabaliem. Forši arī ir tas, ka Kiwami 1 un Kiwami 2, kas ir oriģinālo PS2 spēļu rimeiki jau ir izdoti un varēšu turpināt stāstu hronoloģiskā secībā. Kā arī jau izziņots ka Yakuza 3, 4 un 5 rimeiki arī sasniegs Rietumu tirgus (3.daļas rimeiks jau Japānā izdots augustā un 4. iznāks šoruden, bet 5. 2019.g. pavasarī). Pievienoju manuprāt labu ieskatu Yakuza spēļu vēsturē:

Ieraksts tika labots, 8.Oktobris 2018 12:11
8.Oktobris 2018 14:07

Jaunievedums: ja kāds sitamais rīks mētājas uz zemes, bieži vien to var pacelt un ielikt kabatā vēlākai lietošanai.

Šis nav nekāds jaunievedums, šis bija arī vecajā daļa un aktīvi izmantoju naudas vākšanai pārdodot viņus

8.Oktobris 2018 16:12
genotsiid Redaktors

@DJkikisa Paldies! Yakuza 2 spēlēju pirms 6 gadiem, tā ka biju to aizmirsis. Pievienoju rakstā piezīmi. Apskatā vairāk salīdzināju Kiwami 2 ar iepriekšējām spēlēm, kas tika izlaistas uz PS4.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!