Īsi: Life is Strange 2 sākums

Īsi par jaunās sezonas 1. sēriju

10.Oktobris 2018 21:07
genotsiid

Testētā versija: PlayStation 4

“Viss ir politisks,” apgalvo lielbārdainais un bieziem briļļu rāmjiem rotātais Broudijs. Diemžēl savā universālī mītošā un apkārt ceļojošā blogera teiktais attiecas arī uz spēli, kurā viņš ir viens no tēliem. Vismaz tāds iespaids rodas, pabeidzot pirmo no piecām Life is Strange 2 (turpmāk – LiS2) sērijām, kas tika izlaista septembra beigās un kas tieši neturpina priekšgājēju sižetu. Nav viegli pateikt, kā tieši izpaužas spēles politiskums, neizbojājot stāstu un tā pārsteigumus, bet mēģināšu.

Galvenajā lomā ir kāds meksikāņu izcelsmes pusaudzis, kurš kopā ar savu mazo brāli šķietamas sociālās netaisnības dēļ ir spiests bēgt no mājām Sietlā. “Šķietamas” tādēļ, ka incidentu var interpretēt dažādi, tomēr LiS2 cenšas visai uzkrītoši lietotājam nodot “progresīvo” aprindās tagad tik iecienīto vēstījumu “baltādainais cilvēks ir slikts, īpaši tad, ja viņš atbalsta tradicionālas vērtības”. Ir vairākas situācijas, kas rada tādu iespaidu. (Kaut ko līdzīgu spiež arī Wolfenstein II: The New Colossus, taču ne tik spēcīgi.)

1. attēls

Varbūt jūs tas neuztrauc, ir vienalga, kurp tiek virzīta publiskā zemapziņa, vai pat atbalstāt robežu atvēršanu ekonomiskajiem migrantiem, ar kuru necienīgo kultūru soli pa solim tiek destabilizēta sabiedrība, taču bez šāda brīdinājuma, manuprāt, neiztikt. Piemēram, lietotājs fenfen, kuram ļoti patika LiS2 priekšgājējas, jauno spēli ir gatavs izlaist, jo viņam tā pēc redzētā liekas pārāk “liberastiska”. Jebkurā gadījumā kaut kas, ko ņemt vērā pirms iegādes.

Uzsākot jaunu spēli, ir jāatbild, kā izvēlējāties beigt pirmo daļu. Varbūt vēlāk tam būs lielāka nozīme, taču 1. sērijā sekas (vai arī ne) ir redzamas vienā ainā – tas arī viss. Pagaidām pāragri spriest par piedāvāto izvēļu iespaidu, jo vairākām vēl iznākumu nepiedzīvojam. Tās šķiet līdzīgas nu vairs nepastāvošās Telltale Games darbiem – sarunās un situācijās atbildat ar sev visvairāk pieņemamo repliku vai rīcību. Nedaudz var atšķirties dialogi un ainas, taču svarīgākos mirkļus tāpat neizmainīt.

Spēles procesa ziņā viss ir pa vecam, lai gan tagad ir par dažiem elementiem vairāk, ko ņemt vērā. Viens no tiem ir valūta, ko iespējams tērēt dažādām lietām, piemēram, degvielas uzpildes stacijā iegādāties pārtiku vai notriekt daļu no tās spēļu automātā un suvenīros. Šķiet, ka tagad pasaulē ir vairāk lietu, ar ko mijiedarboties. Turpretī nav nekādas laika attīšanas vai runāšanas pretī, kaut gan mājieni gaidāmajiem īpašajiem mehānismiem tiek doti (pačukstēšu, ka jaunākais zēns izrāda pārdabiskas spējas, līdzīgas Adventures of Captain Spirit manītajām). Kā prasmes lietot, uzzināsim gan tikai nākamajās LiS2 sērijās.

2. attēls

Neizlikšos, ka spēju nodarboties ar nopietni uztveramu naratīvo analīzi, bet kopumā domāju, ka sižets ir lielisks (ja neskaita politiskās iezīmes). Ekspozīcija pirmajā sērijas trešdaļā iedarbīgi paveic savu darbu tā, lai konfliktam būtu emocionāls iespaids uz spēlētāju, kamēr atlikušajā laikā abus brāļus iepazīstam tuvāk. Prieks, ka sarunu autoru un balss aktieru darbs ir ļoti pārliecinošs. Lai gan dialogos daudz izskan slengs, liekas, ka rakstītāji nav pārcentušies ar jocīgām frāzēm (piemēram, bēdīgi slaveno hella nedzirdēsiet). Sarunas izklausās ticami.

Vecākais brālis kā bēgšanas ierosinātājs nonāk tēva lomā jaunākajam. Divas trešdaļas LiS2 1. sērijas tiek pavadītas, vērojot, kā attīstās abu tēlu attiecības. Tas notiek caur kopīgām nodarbēm, spiestām un neobligātām, un sarežģītām situācijām, kas pārbauda savstarpējo uzticību un draudzību. Diemžēl šī daļa liekas izstiepta par garu – vairākas vietas varētu saīsināt vai pat vispār izlaist. Kā konkrēts piemērs prātā nāk meža sekcija. Gandrīz 3 sērijas iziešanai nepieciešamajās stundās vietām tiek izšķiests spēlētāja laiks.

3. attēls

Pārāk neiedziļinoties, kāpēc tā ir, varu vien teikt, ka LiS2 sākums aizrāva un ar nepacietību gaidu, kas notiks tālāk, kā vēl tiks pārbaudīts galvenais varonis un viņa brālis, kādus vēl interesantus tēlus iepazīsim un kā izpaudīsies pagaidām nesaprotamās pārdabiskās spējas. Protams, kā jau ar “epizožu” tipa spēlēm pierasts, varbūt labāk ir paciesties, līdz iznāk visas sērijas – lai nezūd interese, gaidot nākamās.

Piedzīvojumu spēles Life is Strange 2 pirmā sērija ir pieejama lejupielādei Xbox One, PS4 un Windows platformai. Pagaidām nav publiski zināms, kad tiks izlaistas nākamās četras.

Par iespēju uzspēlēt pateicamies:

Gamestar.ee Gamestar.ee

271 skatījumi 3 komenti kudos

Raksta autors

4 komentāri Apskats: Yakuza Kiwami 2
7.Oktobris 2018 08:01
genotsiid

3 Komentāri

11.Oktobris 2018 06:25
Eking Redaktors

Paldies par apskatu! Mana stratēģija šādām tipa spēlēm sagaidīt visas seriāla daļas un parasti ar pēdējās epizodes iznākšanas laiku ir papildus atlaide ap 40-50%. Vēl ir drošāk sagaidīt visas daļas, lai nesanāk kā ar miglā tīto The Walking Dead Final season, kuru tomēr izstrādās līdz galam.

11.Oktobris 2018 08:20

Paldies pa apskatu.

11.Oktobris 2018 08:27
genotsiid Redaktors

@fenfen Ņem pa lab!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!