Nav plānots izlaist N64 Classic

Pagaidām

20.Novembris 2018 21:01
genotsiid

Attēlā: Nintendo of America prezidents Reggie Fils-Aimé.

Konsole Nintendo 64 ir pirmās PlayStation veiksmīgākā konkurente, kas pasaulē tika pārdota vairāk nekā 32 miljonos eksemplāru, taču pēcpadomju Latvijā bija lielākoties nezināms produkts. Par Nintendo pirmajiem soļiem pilnā 3D pasaulē varat vairāk uzzināt Strike rakstā. Sekojot "Mario" veidotāju divu miniaturizēto iekārtu paraugam, arī konkurenti Sony tirgū laidīs savu versiju par tēmu, turklāt pēc mazāk nekā 2 nedēļām. Loģisks ir jautājums, kad pienāks kārta samazināt N64. Diemžēl, spriežot pēc Nintendo of America bosa teiktā, tas nenotiks. Vismaz ne tuvākajā laikā.

Nintendo pirmā oficiālā mini konsole Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System veikalu plauktos parādījās (un acumirklīgi no tiem pazuda) 2016. gada novembrī. Pēc aptuveni 11 mēnešiem pārdošanā nonāca nākamā stilīgā emulatora kastīte, šoreiz atdarinot japāņu firmas otro mājas konsoli Super Nintendo Entertainment System jeb SNES. Nu ir pagājis vairāk nekā gads, arī konkurenti tūlīt izlaidīs savu produktu, taču nekādu jaunumu no ūsainā santehniķa piedzīvojumu radītājiem nebija, līdz pagājušajā nedēļā saskārāmies ar skarbo patiesību.

Intervijā ar videospēļu portālu Kotaku apveidā iespaidīgais Nintendo ASV filiāles priekšnieks – kura uzvārdu labāk nelatviskot, bet kuru visi sauc par Redžiju (Reggie) – teica, ka N64 Classic nav pie firmas "plānošanas horizonta". Mārketinga valodā pateikto frāzi var interpretēt dažādi, bet noteikti ne pozitīvi. Lai gan nākamās minikonsoles iespējamību viņš nenoliedz, intervijā boss paskaidro, ka pirmās divas Classic versijas bija stratēģiski izdotas preces. Tās aizpildīja tukšumu pārejā no neveiksmīgās platformas Wii U uz ārkārtīgi populāro Switch (ne Nintendo of America šefa vārdi).

Kā jau pārdevējs, Redžijs uzsvēra to, kam pašlaik var tērēt naudu, nevis to, ko nevarēs ātri sagādāt, proti, NSO jeb Nintendo Switch Online. Maksas abonements, par ko jau ziņojām, ir obligāts tiešsaistes saspēlei un pagaidām nodrošina piekļuvi samērā nelielam daudzumam NES klasikas. Uz pakalpojuma otro lielo punktu vīrietis norādīja kā vietu, kur turpmāk tiks izdots uzņēmuma retro saturs. "Redzēsim, kas sekos," atbildēja Redžijs, kad viņam jautāja, vai varam sagaidīt arī ko modernāku par Nintendo pirmās mājas konsoles programmatūru.

Jāpiezīmē, ka uz savām iepriekšējām platformām, sākot ar Wii, japāņu firma retro spēles piedāvāja iegādāties pa vienai, taču kā daļu no abonementa sāka sniegt tikai nesen. Tikmēr sētas otrā pusē nerātnie entuziasti uz Switch jau emulē vairāk nekā 50 vecākas sistēmas, pat PlayStation, izmantojot neoficiālo programmu RetroArch. Tās palaišana un lietošana gan ir krietni sarežģītāka nekā dažu eiro samaksāšana katru mēnesi, tāpēc ir iesakāma vien drosmīgākajiem konsoles īpašniekiem.

Dzīvosim, redzēsim, vai N64 mini versija kādreiz parādīsies, tomēr skaidrs, ka Nintendo prioritāte šobrīd ir pārliecināt iespējami daudz lietotāju abonēt NSO un retro spēles piedāvāt caur to.

149 skatījumi 1 komenti kudos

Raksta autors

4 komentāri BATTLEFIELD V WAR STORIES Pirmie iespaidi
18.Novembris 2018 16:08
goodman2576

1 Komentārs

20.Novembris 2018 21:11
KristapsSuliņš キリスト

[b] PC

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!