TOP 10 PlayStation Vita spēles

TOP 10 PlayStation Vita spēles – personīgais tops

21.Decembris 2018 21:52
Eking

Vēlējos padalīties ar labākajām PlayStation Vita spēlēm, pēc savām domām, un izveidoju TOP 10 ar labākajām Vita spēlēm. Tops ir veidots pēc personīgām simpātijām un spēlēm, ko esmu spēlējis. Topā nav iekļautas tādas lieliskas spēles kā Persona 4 Golden (93 balles pēc Metacritic vērtējuma) vai Velocity 2X (90 balles pēc Metacritic vērtējuma), jo vienkārši neesmu spēlējis. Vairums labākās Vita spēles ir iznākušas ap 2011.–2013. gadu, kad Sony fokusējās uz kabatas konsoles spēlēm.

Visticamāk, Vita platforma lasītājam ir sveša, tāpēc būs vērts iepazīties izklaides/izziņas nolūkos ar sastādīto Vita spēļu topu. Dažas no pieminētajām spēlēm ir arī iznākušas uz PlayStation 3 (PS3) un PlayStation 4 (PS4) platformām. Zinu, ka Vita nav tā populārākā kabatas formāta konsole un 2019. martā Sony pārtrauks sniegt "bezmaksas" PlayStation Plus spēles uz PlayStation Vita un PS3. Varētu teikt: PlayStation Vita ir mirstoša konsole, ko Sony neattīsta un praktiski jau neizlaiž spēles, bet tomēr lojālie fani, kā es, priecājas par esošajām spēlēm uz Vitas. Vita konsole vēl populāra ir vienīgi Japānā. Sastādītais tops ir tīri subjektīvs, un pieminētās spēles ir izietas, un lielākajai daļai – iegūta platīna trofeja. Pievienoju arī katrai spēlei treileri, lai ir nojausma par aprakstu, ja nu spēle ir galīgi nezināma vai ir pirmā dzirdēšana par to. Tātad sāksim ar TOP 10 ierakstu un turpināsim līdz pat labākajai Vita spēlei.

TOP 10 - Tearaway: Lielisks platformeris un piedzīvojumu spēle par aplikāciju vīriņu pastnieku, kas steidz piegādāt ziņu tieši Jums. Tearaway ir pieejamas praktiski visas Vitas konsoles iespējas, kustinot, grozot, fotografējot un visādi citādi iesaistot spēlētāju Tearaway piedzīvojumā. Spēlē ir dažādi oriģināli risinājumi, kas liks spēlētājam pasmaidīt. Sony ekskluzīvs Tearaway izdots 2013. gadā. Spēle ir vienkārša un diezgan labi izklaidē. Patika vēl pavadošā mūzika. Tearaway ir līdzīgs LittleBigPlanet, taču Tearaway ir tuvāks sirdij un tāpēc pelnīta TOP 10 vieta. Ir arī iznācis lielākais brālis Tearaway Unfolded uz PS4.

TOP 9 - Zero Time Dilemma: Viens no pārsteigumiem un labākais vizuālais romāns, kādu esmu spēlējis. Stāsts ir iestatīts starp iepriekšējām divām spēlēm un seko deviņiem cilvēkiem, kurus nolaupīja persona maskā, kas pazīstama kā Zero. Īsumā stāsts par jauniešu grupiņu, kas tikusi izšķirta trīs mazākās grupiņās atšķirīgās izlaušanās istabās. Spēles dalībnieki spiesti spēlēt nāves spēli ar nosaukumu Decision Game. Katram dalībniekam tiek dota iespēja pieņemt lēmumus ar dažādiem iznākumiem. Es biju patīkami pārsteigts par spēles izlaušanās telpu mīklām jeb Quest Room, sižetu un lēmumu zariem. Zero Time Dilemma ir viena no PS Plus 2018. gada jūlija spēlēm (PS4/Vita) un atgādina filmu "Saw" un "The Butterfly Effect" sakausējumu. Spēlē ietverta arī laika ceļošanas iespējas, kas sniedz dažādus negaidītus sižeta pavērsienus. Zero Time Dilemma ir trešā spēle Zero Escape sērijā. Spēles stāsts sastāv no kinematogrāfijas filmiņām, pamešanas telpu mīklām un morāles lēmumiem. Spēle ir aptuveni uz 15 stundām spēles laika.

TOP 8 - Resogun ir tā saucamā side-scrolling shoot 'em up video spēle, iznākusi uz PS3/PS4/Vitas dažādos laika posmos un dažādos reģionos no 2013.–2015. gadam. Resogun kuģis uzbrūk neskaitāmiem ienaidniekiem un glābj cilvēkus, kas sagūstīti cilindriskajā pasaulē. Galvenais ir izdzīvot līdz nākamām superam vai izturēt kārtējo vilni. Resogun ir ieguvusi daudz labu atsauksmju, bet kritizēta par tās īsumu – to var pieveikt pāris stundu laikā. Resogun var mainīt dažādas grūtības pakāpes un spēlēt arī online co-op režīmā. Kopumā īsa, bet atmiņā paliekoša spēle. Resogun bija viena no pirmajām PS Plus spēlēm, iznākot PS4 konsolei.

TOP 7 - PlayStation All-Stars Battle Royale ir vienkārša kaušanās spēle ar daudziem tā laika atpazīstamākajiem varoņiem, kā Dreiks, Sackboy, Dante, Raiden u. c. Spēles galvenais varonis un reklāmas seja, protams, ir Kratos no God of War. Spēle iznākusi uz Vita/PS3 platformas. Iedomājieties – 2012. gadā jau bija Battle Royale kaušanās spēle! Kaušanās spēle ir viegla – ļauj izklaidēties un dauzīt pretiniekus neskaitāmos veidos dažādās arēnās. Diemžēl All-Stars Battle Royale laiks ir pagājis, un Sony slēgs online serverus ārā pēc 2018. gada 31. decembra. PlayStation All-Stars Battle Royale cīņas noris 2D arēnās, kurās var brīvi pārvietoties un veidot savu stratēģiju, lai izdzīvotu un varētu uzvarēt kauzālā Royale raundā. Tukša vieta nestāv un to veiksmīgi aizņem Super Smash Bros. Ultimate uz Nintendo Switch.

TOP 6 - Need for Speed: Most Wanted (2012): Labākā braukšanas spēle uz Vitas, ko esmu spēlējis. Criterion ir spējis izlaist lielisku Need For Speed spēli, un EA neko nav sačakarējuši. Personīgi brīnos, cik labi un plūstoši strādā Need for Speed: Most Wanted uz Vitas, kaut gan spēle ir iznākusi arī uz neskaitāmām platformām, kā PC, PS3, Vita, Xbox 360 un citām mobilajām platformām 2012. gadā. Redzams, ka dažādas idejas ir paņemtas no Burnout Paradise ar plakātu sišanu, un daļa kartes arī ir no Burnout Paradise, bet citādāk spēle ir lieliska un apbrīnoju Criterion spēju ietilpināt savu braucamo gabalu kabatas formāta konsolē. Vita ļauj izmanot arī konsoles manevrēšanas iespējas, grozot Vitu dažādos virzienos, un mijiedarboties ar ekrānu, lai paātrinātu spēkratu vai spētu nobremzēt. Need for Speed: Most Wanted esmu ar pārtraukumiem nospēlējis vairāk nekā gadu. Spēlei arī ir online sastāvdaļa, bet tā ir vienkārši tukša – sastapt kādu spēlējam ir ļoti grūti. EA vēl joprojām uztur online serverus, rekomendēju jebkuram braukšanas entuziastam arī uz citām platformām. Pēc nostāstiem jaunākā NFS spēle – Need for Speed: Most Wanted – iznāks 2019. gadā.

TOP 5 - Sound Shapes var definēt kā mūzikas un ritma platformeri, lai mūzikas vibrāciju ritmā varētu iziet kārtējo istabu. Sound Shapes ir iznākusi uz Vitas, PS3 un PS4, un to ir iespējams kā Cross-Buy uzreiz nopirkt vienreiz uz vairākām platformām. Spēles progresu var saglabāt mākonī. Sound Shapes nevar aprakstīt, bet drīzāk ir jāizmēģina, jāuzspēlē. Visprecīzāk mūzikas, action un ritma spēli var definēt pāris vārdos:

  • PLAY a unique take on the classic sidescrolling platformer in the singleplayer campaign, featuring works by celebrity musical artists like Deadmau5, Jim Guthrie, and more
  • COMPOSE music and levels with a fun and easy interface
  • SHARE your musical creations with the PS4™, PS3™ and PS Vita Sound Shapes community

Piebildīšu, ka Sound Shapes online serveri darbosies līdz 2018. gada 31. decembrim. Pēc šī laika jau vairs nevarēsiet veidot savus līmeņus tā, lai dalītos ar draugiem. Spēles cross-save progresu varēs vēl izmantot un saglabāties mākonī pēc 2018. gada 31. decembra. Rekomendēju Sound Shapes mūzikas ritma cienītājiem, savu laiku Sound Shapes bija pieejama PS Plus piedāvājumā. Iespējams arī spēlēt uz PS4.

TOP 4 - Killzone: Mercenary ir lielisks Sony ekskluzīvs, kas izdots 2013. gadā un ir labākais šūteris uz Vitas, ja drīkst tā izteikties. Killzone pārsteidz ar pārdomātu stāstu un aizraujošām misijām, kas mainās un nav vienveidīgas. Patstāvīgi var uzlabot dažādus ieročus, bruņas, sprāgstvielu arsenālu un iegādāties jaunus gadžetus. Atslēgas vārds Killzone progresā ir "nauda" – to jākrāj, lai dažādos veidos izietu spēli vai pieveiktu atsevišķas misijas. Ieteicams Killzone spēlēt uz augstākās grūtības pakāpes, jo uz vidējās grūtības pakāpes nebūs pārāk grūti. Pēc spēles iziešanas misijas var iet atkārtoti ar dažādiem papildu uzdevumiem, spēlējot tādos dažādos stilos kā Stealth, Demolition vai jau Sniper režīmā. Spēlei ir arī online sastāvdaļa, kas 2018. gadā bija vēl spēlējama, un tikai retais fans spēlēja Killzone tīklā uz Vitas. Ir nospēlētas savas 6–8 stundas online, bet jūtams, Sony drīz ķersies klāt, lai izslēgtu Killzone online serverus. Killzone: Mercenary vēl stāv Vitā un ik pa laikam ieslēdzu, lai paspēlētu un papildītu kādus kontraktus. Killzone bija lielākais zināmais Guerilla Games ekskluzīvs pirms iznāca Horizon Zero Dawn.

TOP 3 - Dead Nation: Lielisks Sony ekskluzīvs, izlaists uz galvenajām Sony platformām, kā PS3, PS4 un Vita. Dead Nation ir izdzīvošanas spēle (Action, Science fiction, Horror, Survival), ko iespējams spēlēt gan Single Player, gan Co-Operative režīmā. Spēle ir tik laba, ka esmu izgājis 3 reizes Co-Op režīmā. Galvenais spēlē ir izdzīvot lielās zombiju ordas un iegādāties labākos ieroču uzlabojumus, munīciju un sprāgstvielas, kā arī atrast pēc iespējas labākus bruņu uzlabojumus, ko var izdarīt tikai izdzīvojot, nevis caurskrienot istabas. Dead Nation ir tikai 10 istabas, bet kādas – lielisks dizains un, daudzas reizes mirstot, jau gribas mest mieru, bet pēc tam atkal mēģināt pieveikt kārtējo istabu, ja nav izdevies!

Sāku ar Co-Op pastaigu vieglākajā režīma uz Brainded grūtības pakāpes, kas jau bija izaicinoši grūta. Jau pēc kādiem trīs mēnešiem neatmetu domu, ka jāspēlē jau uz otrās grūtākās pakāpes Grim Co-Op režīmā. Izaicinājums bija diezgan liels un ar savu Vita draugu pieveicu Grim grūtības pakāpi, prasīja tas mums pāris nedēļas tik iziet 10 istabas, var teikt – viena istaba pāris dienās. Nākamais izaicinājums bija iziet uz augstākās grūtības pakāpes Morbid, kas tiešām bija izaicinājums. Burtiski vienu istabu gājām pa stundai vai pat vairāk, un teikšu: nebija viegli. Zombiju tēma un Survival spēles man principā nepatīk, bet Dead Nation ir iekritusi labi atmiņā, jo spēle ir gana izaicinoša un kopumā lielisks Sony ekskluzīvs. Iegādājos arī papildinājumu Road of Devastation ar jaunām istabām un iespēju jau slaktēt zombiju ordas dažādās variācijās. Pēc statistikas, Dead Nation nogalināts vairāk nekā 53 596 zombiju, uzspridzināts ap 600 autiņiem, sadedzināts ap 1500 zombijiem un nospēlēts 26 stundas. Spēles grūtības pakāpe ir ap 7/10, un esmu izcīnījis platīna trofeju. Spēle ir salīdzinoši veca, izdota 2012. gadā uz PS3 un atkal izdota pēc diviem gadiem uz Vita un PS4 platformas. Dead Nation ieteicama visiem Survival žanra cienītājiem.

TOP 2 - Uncharted: Golden Abyss ir action/adventure spēle un ceturtais ieraksts Uncharted sērijā. Uncharted: Golden Abyss ekskluzīvi izdota uz Vitas platformas 2011. gadā un spēli izstrādāja SIE Bend Studio. Izstrādi modri pārraudzīja Naughty Dog. Ja godīgi, Golden Abyss stāsts bija diezgan garš un aizraujošs – ar pavērsieniem un piedzīvojumiem. Ieteicams iet uz Crushing grūtības pakāpes, lai būtu interesantāk un izaicinošāk. Spēli izgāju divas reizes: otro reizi, lai savāktu neskaitāmos Collectibles. Spēlei ir veselas 34 nodaļas un stāsta iziešana vien var prasīt ap 12–15 stundām. Kopumā Uncharted: Golden Abyss piedzīvojums, izejot divreiz, aizņēma ap 35 stundām, kas bija ļoti labi pavadīts laiks. Rekomendēju Uncharted: Golden Abyss jebkuram Vitas īpašniekam.

TOP 1 - Gravity Rush: Sony Japan Studio izlaida Gravity Rush tālajā 2012. gadā ekskluzīvi uz Vitas platformas. Gravity Rush ir trešās personas action/adventure spēle ar fokusu uz izpēti un spēju kontrolēt gravitāciju. Spēle ir meistardarbs un viennozīmīgi labākā spēle, ko esmu spēlējis uz Vitas. Gravity Rush Remaster versija uz PlayStation 4 iznāca 2015. gadā Japānā un 2016. gadā pārējos reģionos.

Spēles stāsts ir brīnišķīgi pasniegts kā novele komiksa veidā. Spēle ir lieliski nostrādāta un darbojas plūstoši. Galvenā varone Kat pārvalda gravitāciju un viņu pastāvīgi pavada melns kaķēns. Kat cīņas un gravitācijas spējas ir unikālas, kas citās spēlēs nav sastopamas. Spēles gaitā varēs grozīt konsoli dažādos veidos un mijiedarboties ar konsoles skārienjutīgo ekrānu, lai varētu kontrolēt gravitāciju, kas nebūt nav viegls uzdevums.

Grūtākais spēlē bija izpildīt izaicinājumus – iziet tos noteiktā laikā vai savākt noteiktu punktu skaitu, pielietojot unikālās gravitācijas spējas. Man bija motivācija iziet Gravity Rush un iegūt platīna trofeju. Gravity Rush stāsta iziešana aizņems ap 10–12 stundām, platīna iegūšana aizņems ap 15–25 stundām. Platīna grūtības pakāpe 5/10 (izaicinājumu dēļ). Personīgi Gravity Rush ir mana TOP 1 Vita spēle un labākais piedzīvojums šajā platformā, kas spilgti iespiedies atmiņā. Godam nopelnīta vieta topa augšgalā.

Kopumā

Rekomendējiet droši kādu šedevru, kas pieejams uz PlayStation Vita platformas, ja esmu palaidis garām vai neesmu spēlējis! Pieminēšanas vērtas ir sekojošas spēles, kas pieejams uz Vitas: LittleBigPlanet, PixelJunk Shooter Ultimate, Hitman GO un Color Guardians. Pēc sastādītā TOPa Vitas ziedu laiki ir ap 2011.–2013.gadu, kad vēl nebija prezentēta PlayStation 4 konsole un Sony fokusējās uz Vita kā neatņemamu PlayStation ekosistēmas daļu, kas veiksmīgi papildināja PlayStation 3. Iespējams, redzot Nintendo Switch panākumus, Sony ir plāns, kā atdzīvināt kabatas konsoles savā paspārnē ar jaunu sparu.

228 skatījumi 4 komenti kudos

Raksta autors

3 komentāri Apskats: Just Cause 4
10.Decembris 2018 20:43
genotsiid

4 Komentāri

22.Decembris 2018 06:38

Persona 4: Golden, Danganronpa sērija, Steins;Gate, Disgaea sērija.

22.Decembris 2018 06:59
Eking Redaktors

@fenfen Paldies par ieteiktām spēlēm.

22.Decembris 2018 07:15
genotsiid Redaktors

Paldies par rakstu! Man Vita nav spilgti palikusi atmiņā kā laba konsole – drīzāk līdzi ņemama PlayStation 3 parodija –, bet pirmās divas Danganronpa daļas un Steins;Gate ļoti aizrāva. Atceros arī Sonic All-Stars Racing Transformed kā visai labu alternatīvu Mario Kart. Par Need for Speed: Most Wanted, ko vienu brīdi Vita lietotājiem deva par brīvu: tā nestrādā sevišķi gludi. Ar ātrākajām mašīnām pat likās pagrūti stūrēt. Tā arī neesmu mēģinājis Tearaway, Sound Shapes un Gravity Rush, bet nav arī lielas vēlmes. Knapi iesākta stāv Soul Sacrifice.

22.Decembris 2018 08:15
Eking Redaktors

Lūdzu, prieks rakstīt! Jau divi ieteikumu par Danganronpa sēriju un Steins;Gate - noteikti jāieliek spēlējamā sarakstā. Personīgi pats vēl vēlējos uzspēlēt Persona 4: Golden. Par Sonic All-Stars Racing Transformed arī labs ieteikums, jo Mario Kart gan jau nesanāks uzspēlēt uz Nintendo nu vismaz tuvākā laikā.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!