Entuziasti gandrīz salabo PS Classic

Pietiek vien iespraust USB zibatmiņu

16.Decembris 2018 18:26
genotsiid

Raksta attēls ņemts no vietnes Dexerto.com

Drīz pēc Nintendo minikonsoļu jeb skaisti atveidoto emulatora kastīšu parādīšanās veikalos apķērīgi lietotāji tās "atkoda" un programmatūras ziņā pilnveidoja. Pirmkārt, vairs nevajadzēja piecelties no krēsla un nospiest Reset pogu, lai tiktu atpakaļ uz galveno izvēlni. Otrkārt, īpašnieki paši varēja ielādēt tās spēles, kuras vēlas, ar iekļauto USB vadu pieslēdzot iekārtas pie datora. Hakošanas rīki tika attīstīti tik tālu, ka uz minikonsolēm nu ir iespējams palaist dažādus emulatorus un pat spēlēt pirmajai PlayStation paredzēto programmatūru (tiesa, ne visu pilnā ātrumā).

Laikam nevienam nav pārsteigums, ka pirmajās dienās entuziasti dominēja arī pār Sony ne visai veiksmīgo variāciju par tēmu. Kaut arī PlayStaion Classic (PSC) uz Linux balstītā programmatūra ir šifrēta, izstrādātāji bija nohaltūrējuši un uz pašas iekārtas atstājuši atjauninājumiem paredzētu t. s. privāto atslēgu, ar ko sistēmu atkodēt. Drīz klajā nāca informācija, ka ar specifiskiem USB tastatūru modeļiem, tos pieslēdzot minikonsolei un nospiežot taustiņu Esc, iespējams piekļūt emulatora PCSX izvēlnei. Tur tad var ieslēgt, piemēram, trūkstošos filtrus, kā melnās līnijas un attēla nogludināšanu.

Jāatzīst, ka daļai lietotāju SNES Classic modificēšana varētu šķist pārāk grūta, jo jāpievieno iekārta pie datora un jāiedarbina sistēmas pārrakstīšanas režīms. Turpretī fakts, ka PSC ir USB ligzdas, uzlabošanu padara ārkārtīgi vienkāršu, iespraužot vien īpaši sagatavotu zibatmiņu. Nav nepieciešams pārrakstīt visu minikonsoles iekšējo atmiņu, kā tas ir Nintendo variantu gadījumā. Nevajag arī konkrētu tastatūru, jo ar nelielu haku pietiek uz pults vienlaikus nospiest Select un "trijstūra" taustiņu, lai atvērtu slepeno izvēlni. Ko vēl, neskaitot filtrus, tā piedāvā?

Piemēram, var salabot vienu no lielākajiem PSC mīnusiem, proti, spēļu PAL versijas, kas darbojas par aptuveni 17 % lēnāk nekā NTSC oriģināli. Nomainiet apakšizvēlnē video standartu, un Tekken 3 beidzot strādās tai paredzētajos 60 kadros sekundē! Otrs lielais PSC trūkums, kas samulsināja daudzus, ir savādā 20 spēļu izlase, ko minikonsole piedāvā. Gaidījāt Crash Bandicoot vai ko citu, ko atceraties no vecajiem labajiem laikiem? Tagad par to vairs nav jāuztraucas. Šajā video cilvēks parāda, kā kolekcijai pavisam vienkārši pievienot 21. spēli:

Kopš tā ierakstīšanas klajā ir nākusi programma BleemSync, kas piedāvā aizstāt visus iekārtā iekļautos brīnumus ar paša izvēlētiem virtuālajiem diskiem. Sistēmas atmiņā saglabātās spēles netiek izdzēstas, jo uz USB zibatmiņas uzliktās tās tikai aizvieto. Droši vien nākotnē redzēsim arī ērtāku risinājumu, jo pagaidām ir viens liels trūkums, ja vēlaties PlayStation piedzīvot divatā.

Vēlākā video tas pats autors parāda, kā uzlikt NTSC standartu un nosacīti uzlabot attēla kvalitāti. Diemžēl turpat viņš arī secina, ka USB hub (centrālmezgls?) neatrisina jautājumu, kur spraust otru PlayStation pulti, kad ir aizņemta 2. ligzda, jo kontrolieris nestrādā, līdz ar to divi cilvēki nevar vienlaikus spēlēt kopā un baudīt uzlaušanas priekus.

Tomēr cerība nemirst: zinot, kā attīstījās NES un SNES Classic entuziastu radītā programmatūra, nav šaubu, ka PSC gadījumā tiks atrisināts divu pulšu jautājums. Varbūt urķi salabos arī Sony ierīces sākotnējās veiktspējas problēmas, jo patiesībā tā ir pēdējā būtiskā lieta, kas jāsataisa, lai minikonsole būtu pilnvērtīgs produkts Ziemassvētku sezonai.

151 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

5 komentāri Eiropas PlayStation lietotāji var mainīt reģionu
15.Decembris 2018 19:40
Eking

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!