Iespaidi: Forza Horizon 3 (2016)

Ar lielisku braukšanu vien nepietiek

26.Decembris 2018 11:01
genotsiid

Apskatītā versija: Xbox One (pieejama arī uz PC)

Biedrs Eking nav vienīgais, kurš nesen tika pie konsoles Xbox One S – man arī tā sanāca. Kaut gan esmu teicis, ka baltās krāsas modeli nav jēgas ņemt, jo pārdošanā ir daudz labāks variants, cena par noliktavā ilgi nostāvējušu komplektu bija tik vilinoša, ka nespēju atturēties. Tomēr tas ir stāsts citai dienai. Pats galvenais: kastē bija iekļauts arī Forza Horizon 3 (turpmāk – FH3) disks – precīzi tā spēle, ko viskvēlāk vēlējos izmēģināt. Cik labi, ka iespēja parādījās arī brīdī, kad ir vairākas brīvas dienas pēc kārtas un ārā iet nav vērts!

Turpinot iepriekšējo divu sērijas daļu iesākto, 2016. gada FH3 piedāvā autobraukšanai veltītu festivālu, šoreiz kā darbības vietu izvēloties Austrāliju. Piedāvājumā ir pārsvarā divjoslu šosejas caur tuksnešiem, lietus mežiem, plašiem laukiem un arī kādai pilsētai. Cerams, ka jums patīk smiltis, jo šeit to ir daudz. Kā jau no Microsoft finansēta projekta sagaidāms, grafika ir augstā līmenī un virtuālā Austrālija izskatās ļoti smuki. Nevarētu gan teikt, ka atvērtā pasaule ir īpaši interesanta: pa tiem pašiem ceļiem var būt jāstūrē vairākkārt. Par laimi, FH3 no apnicības glābj pati braukšana.

1. attēls

Horizon 2 jau noslīpēja līdzsvaru starp aizraujošu simulāciju un vieglprātīgu pieeju fizikas likumiem, ar plašām pielāgošanas iespējām sniedzot prieku gan racing žanra entuziastiem, gan jaunpienācējiem. Varat nopūsties, jo FH3 izstrādātāji nav sabojājuši balansu! Izslēdzot visādas vadības palīgiespējas, vēl aizvien mūsu rokās tiek pārliecinoši pārraidīts katras mašīnas īpašais raksturs. Turklāt izcili ērtā (manuprāt) Xbox One pults iespaidus tikai uzlabo ar saviem vibrējošajiem "trigeriem" (gaiļiem?). Ar kreiso rādītājpirkstu jūtams bremžu sistēmai ABS līdzīgs efekts, kamēr ar labo var saprast, vai velkošie riteņi spolē.

Viss ir jauki un labi uz normāla seguma. Diemžēl FH3 atgādina pirmo Horizon, bieži liekot ar zemiem un jaudīgiem superauto traukties pa zemes ceļiem vai cauri lielām peļķēm, tomēr tas ir nieks, salīdzinot ar konkrēti bezceļu sacīkstēm. Ir bezgala jautri lēkāt pa rampām un kalniem, izņemot tad, kad uzbraucat uz tām šķībi, jo cīnījāties par saķeri. Neaizmirstiet atstāt funkciju Rewind ieslēgtu! Ā, un noņemiet fiziskos bojājumus, kas netiek norādīti nekādā grafikā! Pretējā gadījumā bieži sanāk tā, ka jau 2. aplī no trim jums visi brauc garām, jo, daudz lēkājot, kaut kā esat salauzuši auto, lai gan to neredzat.

Kaut gan FH3 lieto it kā gudro "draivatāru" sistēmu, mākslīgā intelekta vadītie transportlīdzekļi ar raksturu neizceļas. Ja tiešām tiktu imitēti dzīvi spēlētāji, kā liek noprast nejauši ģenerētie vai no Xbox Live draugu saraksta ņemtie lietotājvārdi, bezceļu sacīkstes vairāk atgādinātu skatus no Sony izdotās sērijas Motorstorm. Patiesībā datora kontrolētie braucēji līkumus vienmēr ņem pārlieku lēni, bet taisnēs un startā "lido", tāpēc avārijas ir reta parādība (un bezceļu sacīkstes tāds pārbaudījums).

2. attēls

Ja FH3 vēlaties tikt uz priekšu, diemžēl nāksies vien darīt lietas, kas jums varētu nepatikt, piemēram, braukt ar konkrēta veida auto. Vairs nevar ar to pašu sākuma Nissan Silvia pabeigt visu spēli, kā tas bija iepriekšējā sērijas daļā, bet nav arī tik traki, cik bija pirmajā (ka pastāvīgi jāmaina transportlīdzekļi). Tās pašas sacīkstes, kas izvietotas uz kartes, ir iedalītas individuālos braucienos un čempionātos, kā arī režīmā Rivals, kur jāuzvar citu Xbox Live lietotāju uzstādītie apļa laiki.

Pēdējais no tiem ir gandrīz bezjēdzīgs, jo neko vienspēlētāja "kampaņas" attīstībai nedod. FH3 jūsu mērķis ir atvērt jaunus festivāla centrus virtuālajā Austrālijā. Galvenā valūta šeit ir fani. Kad savācat viņus pietiekamā daudzumā, varat atklāt festivālu vēl vienā vietā vai paplašināt esošo. Jebkurā gadījumā jums tad piedāvā iegādāties jaunu auto, kas, visticamāk, būs nepieciešams nākamajām sacīkstēm, ko tūlīt izvietos pasaules kartē. Šad un tad nopelnītie fani ļauj piedalīties arī īpašos pasākumos, ko sauc par Showcase Event – iestudētas sacīkstes, kur jāstājas pret, piemēram, vilcienu vai iznīcinātāju.

Ja nešķiedīsiet laiku t. s. PR izgājieniem (piemēram, ieskrieties un lēkt no tramplīna vai driftot), pēdējo sacīksti pret dirižabli redzēsiet pēc aptuveni 10 stundām un tad arī titrus. Noskatījos tos, vēl kādu laiku pabraukāju apkārt, krājot fanus, paplašinot vienu no festivāla vietām un izpildot dažas jaunās sacīkstes, tad izņēmu disku no konsoles. Apnīk, ka tās pašas trases jābrauc vismaz divreiz – vienreiz individuāli, tad kā daļu no čempionāta. Iespējams, būtu daudz jautrāk, ja izmantotu plašās daudzspēlētāju iespējas, taču kurš gan vēl velta laiku FH3, kad jau ir izdota nākamā sērijas daļa?

3. attēls

Pēc rakstītā droši vien izklausās, ka man spēle ne visai patīk. Redziet, ir tīrais kaifs traukties cauri Austrālijai ar 250 km/h kādā no daudzajām foršajām mašīnām, ko piedāvā FH3 autoparks, kamēr no braukšanas palīgiem ir atstāts tikai ABS! Iespaidus spēcina lieliskā audiovizuālā puse un šoreiz daudzveidīgās radiostacijas, kā starpā ir arī drum & bass un pankrokam/hārdkoram (kā arī nosacītam metālam) veltīti kanāli. Kas var būt labāks par traukšanos gar okeāna piekrasti savā virtuālajā Alfa Romeo 8C, kamēr fonā bļauj Bad Religion, Rancid un The Offspring (garām palaista iespēja, neizvēloties dziesmu Bad Habit)?

Žēl, ka pārlieku daudzie bezceļu pasākumi un apnicīgā fanu vākšana tā bojā iespaidu. Droši vien domas būtu citādākas, ja es FH3 nepacietīgi gaidītu 2 gadus, spēlētu kopā ar draugiem un ja nebūtu vispārēji noguris. Dabūju neticami labo (pagaidām) abonementu Game Pass uz mēnesi par 1 eiro. Tā piedāvātā Forza Horizon 4 jau ir lejupielādēta, tā ka laikam jāķeras vien klāt.


Microsoft...

Rakstu nobeidzot, atcerējos par korporācijas Microsoft bezkaunību saistībā ar mikromaksājumiem u. tml. drazu. Tā kā man ir FH3 standarta versija, pasaules kartē parādās reklāmas vēlāk izdotajam papildinājumam Blizzard Mountain un Hot Wheels. Arī katrs otrais ielādes ekrāns demonstrē sniegotus kadrus. Tas vēl nebūtu nekas, ja aptuveni "kampaņas" pusceļā man pa visu ekrānu neizmestu divus reklāmas rullīšus, katru vairāk nekā minūti garu, aicinot pirkt papildu saturu. Atsakoties no piedāvājuma un paspēlējot vēl pusstundu, bija pienākusi kārta arī Forza Motorsport 7 video. Tikmēr izvēlnē pastāvīgi ir atsevišķas sadaļas, kas veltītas papildinājumiem, kaut arī man tie nav ieinstalēti. Laikam nekas pārsteidzošs uzņēmumam, ko ir dibinājuši blēži.

4. attēls

Nē, paldies!

116 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru Iespaidi: Super Smash Bros. Ultimate
23.Decembris 2018 18:38
genotsiid

2 Komentāri

26.Decembris 2018 11:05
Eking Redaktors

Paldies par ieskatu genotsiid, vēlējot arī padalīties ar Forza Horizon 4 iespaidiem vēlāk (ja protams jau nevedosi rakstu).

26.Decembris 2018 11:18
genotsiid Redaktors

@Eking Prieks, ka patika. Domāju rakstīt par FH4, ja jau visas iepriekšējās izmēģināju pēc kārtas.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!