Apskats: Forza Horizon 4

Visi četri – velkošie

31.Decembris 2018 17:56
genotsiid

Apskatītā versija: Xbox One (spēlēta uz konsoles modeļa S)

Skaitlis 4 autosacīkšu sērijas Forza atvērtās pasaules novirziena šī gada daļā nozīmē vairāk nekā tikai kārtas numuru. Galvenais jaunums ir četri gadalaiki, ar ko iepazīsieties spēles gaitā. Forza Horizon 4 (turpmāk – FH4) ietvaros festivāls šoreiz piedāvā izārdīties Britu salās. Kā zināms, Lielbritānijā saule bieži nespīd, tāpēc visus gadalaikus (varbūt mazāk vasaru) vieno kopīga īpašība – vienmēr ir slapjš.

Amerikāņu izcelsmes sacīkšu braucējs Stīvens Gailis – viens no Latvijas pārstāvjiem festivālā Horizon – ir uzaudzis ar V8 dzinējiem un taisniem, gludiem asfalta ceļiem. Kamēr pirms diviem gadiem Austrālijā viņš gandrīz zaudēja ticību savos no bērnības ieaudzinātajos ideālos, Lielbritānijā vīrietis tik daudz spolēja uz Edinburgas slapjā bruģa, ka nospļāvās, iegādājās zelta krāsas Bentley Continental GT un atzinās, ka aizmugurējā piedziņa tomēr šoreiz nav pareizā izvēle. Vairākkārt nosaukts par posh wanker, izdomātais varonis tad "bentliju" nomainīja pret divreiz vieglākiem braucamajiem, bet teju visiem ar 4 velkošajiem riteņiem.

1. attēls

FH4 ir gana pretimnākoša, lai to varētu baudīt jebkurš, pat ja viņš/viņa vēlas tikai sēdēt savā sapņu BMW, klausīties elektronisko mūziku un labi pavadīt laiku, nemaz nemanot, kā spēle aizkulisēs paveic grūtāko darbu. Tomēr, izslēdzot visus braukšanas palīgus un iesēžoties jaudīgā automobilī ar klasisko piedziņu, saņemsiet īstāko "hārdkoru", kur katra lielā kļūda garantē netikšanu uz pjedestāla. Ja nevēlaties, piemēram, slēdzot pārnesumus, spiest sajūga pogu (jā, tāda iespēja ir!) un pēc katras ietriekšanās ceļmalas priekšmetos no jauna sākt sacīksti, bet tik un tā gribat kaut ko saistošu, FH4 piedāvā iepriekšējai sērijas daļai identiskas pielāgošanas iespējas, tātad lieliskas sajūtas visiem.

Kaut gan spēle var sniegt ko līdzīgu Dark Souls uz četriem riteņiem (vai trīs, ja izvēlas Reliant Robin), nežēlīga simulācija nesader ar tās audiovizuālo stilu, ko raksturo pārspīlēta sajūsma, popmūzikas pavadījums un tonna apģērbu, ko iegūst no laimes ratiem, savam virtuālajam braucējam. Bezceļu apļa sacīkstes ar lieliem lēcieniem vēl aizvien ir gandrīz neiespējami uzvarēt, ja fiziskie bojājumi ir atstāti ieslēgti (pat grūtības iestatījumam Insane, kam ir vismazākā palīdzība, tie ir tikai kosmētiski).

FH4 ir tik mainstream, cik vien iespējams. Tas nav nekas slikts – nozīmē tikai to, ka katrs atradīs kaut ko sev piemērotu, pat nepieskaroties neinteresējošajam. Tagad, koncentrējoties uz vienas kategorijas sacīkstēm, jaunas kartē parādīsies tā paša stila. Ja jums patīk tikai braukšana pa asfaltu, ir pieejami veseli divi sacīkšu veidi, no kuriem viens – neoficiāls, tātad satiksmē. Savukārt smilšu un dubļu cienītājiem arī ir divi novirzieni – viens līdzīgs rallijkrosam, otrs tipisks Offroad. Vēlāk parādās arī dragreiss, bet nešķiet, ka izstrādātāji tam būtu pievērsuši lielu uzmanību: piedāvājumā ir tikai četras trases.

2. attēls

Viens no 2 salona skatiem

Ja jums kopš pirmās Horizon pietrūka sižeta ainas un atmiņā paliekoši varoņi, priecāsieties, jo FH4 šīm lietām nepievērš lielu uzmanību, bet vismaz paveic vairāk par iepriekšējām divām sērijas daļām. Ir gan nelielas filmiņas, gan tēli tajās. Pasniegšanas veids ir tālu no action-adventure žanra labākajiem darbiem, bet vismaz ir kaut kāds sižets. Uzdevumi kategorijā Horizon Story piedāvā, piemēram, piestrādāt par kaskadieri, ieskatīties britu auto vēsturē un palīdzēt kādai influencerei filmēt video par viņas mīļākajām braukšanas spēlēm. Pārsvarā ir darīšana ar laika sacīkstēm, tāpēc var atpūsties no triekšanās mākslīgā intelekta "draivatāru" buferos. Visai izklaidējoši, turklāt iespējams izmēģināt visādus dārgus auto.

Attīstība festivālā šoreiz tiek apzīmēta nevis ar fanu skaitu, bet gan ietekmes punktiem, ko piešķir par sacīkšu pabeigšanu, mašīnu kolekcionēšanu, izkārtņu sišanu u. c. lietām, ko var darīt virtuālajā Lielbritānijā. FH4 sākumā jūs iepazīstinās ar gadalaikiem, katru noslēdzot ar t. s. Showcase Event jeb iestudētu stāšanos pret kādu netipisku transportlīdzekli, piemēram, vilcienu. Jaunums ir iespēja ar to sadurties trases ietvaros. Pēc vairāku stundu ievada atslēgsiet Horizon Life jeb pilno spēli.

Doma ir tāda, ka FH4 festivāls nekad nebeidzas. Gadalaiks mainās reizi nedēļā, līdz ar to arī sezonālie čempionāti, bet katru dienu ir mērķi, ko sasniedzot, jūs apbalvo ar īpašiem punktiem. Šad un tad parādās arī pasākumi Forza Live, kur kopā ar citiem cilvēkiem tajā pašā serverī cīnāties par kopīgu lietu, piemēram, krājat drifta punktus vai braucat garām fotoradaram, piepildot stabiņu. Parasti ir trīs raundi, katrs ar savu aktivitāti.

3. attēls

Lai lietotu iespēju Fast Travel, nu ir jāiegādājas īpašumi

Kā jau droši vien noprotat, Horizon Life liek lielu uzsvaru uz tiešsaistes iespējām, taču arī tos, kuriem nav abonementa Xbox Live Gold, aicina atgriezties FH4 pasaulē pat pēc tam, kad visas 70 sacīkstes un neskaitāmās blakuslietas ir pieveiktas. Satura ir ļoti daudz, un tas aizrauj stundām ilgi. Turklāt darāmais ir izvietots pa neapšaubāmi skaistāko Lielbritānijas atveidojumu, kāds videospēlēs redzēts. Vairāk nekā 500 ceļu pinas cauri mežiem, pļavām, kalniem un pilsētām, parādot salu glītāko pusi. Piedevām katram gadalaikam un dienas stundai ir savs izskats.

Nav šaubu, ka Microsoft FH4 izstrādei ir iztērējuši daudz naudas, jo spēle izskatās un izklausās satriecoši labi, pat uz nabagu Xbox One (tas ir, ne modeļa X). Lai gan statiskos kadros var redzēt, kur ir apgriezti stūri, kustībā tas viss pazūd. Arī tad, kad sanāks ieskriet kādā kokā un apstāties, neredzēsiet nevienu izplūdušu tekstūru. Lidojot apkārt ar dronu, pat manāmas tādas nianses kā māju interjers, kas spīd cauri stiklam, un uzraksti vecpilsētā, ko var izlasīt. Tam visam taču ir paredzēts traukties garām ar 200 km/h!

Protams, FH4 ir milzīga atvērtās pasaules spēle, tāpēc ir sagaidāmas tehniskas problēmas. Raksta autors ar tām saskārās tikai tiešsaistes režīmos. Vairākkārt iestrēga skaņa, bet pavisam normāli bija pirms daudzpēlētāju mača redzēt, kā jocīgi raustās kamera. Jebkurā gadījumā nopietnu traucējumu nebija. Beidzot pieslēdzot Gold abonementu un iegūstot dzīvus braucējus savā pasaulē, pārsteidza, cik daudz tukšāki kļuva ceļi. Vidēji serverī bija 40–60 spēlētāji, bet atrast sabiedroto vai pretinieku sacīkstei parasti varēja tikai pēc divām minūtēm. Gaidītu vairāk no produkta, ko izdevējs gandrīz dod par brīvu ar Game Pass.

4. attēls

Kopumā Forza Horizon 4 ir autosacīkšu spēle, kam vajadzētu patikt visiem neatkarīgi no prasmes. No sērijas iepriekšējām daļām ir saglabāta lieliskā braukšana, taču, lai tiktu uz priekšu, vairs nav jādara tas, ko nevēlaties. Virtuālā Lielbritānija izskatās burvīgi visos gadalaikos un piedāvā ļoti daudz izklaides. Horizon 4 ir neapšaubāmi labākā atvērtās pasaules braukšanas spēle, kas jebkad radīta.


Žanrs: racing

Platforma: Xbox One, Windows

Izstrādātājs: Playground Games

Izdevējs: Microsoft Studios

Iznākšanas datums: 02.10.2018.

123 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

2 komentāri Xbox Gold/Playstation plus pieejamās spēles 2019. janvārī
26.Decembris 2018 11:36
Eking

2 Komentāri

31.Decembris 2018 19:22
goodman2576 Redaktors

Nesen sāku iemēģināt uz PC. Pilnībā pievienojos @genotsiid apskatā minētajiem argumentiem...

1.Janvāris 2019 15:43

Es takš teicu, ka Tev patiks Cepums par centību starp svētkiem rakstus bliezt augšā.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!