2019. gada janvāra skaļākās spēles

Jaunās vecās spēles

6.Janvāris 2019 11:33
genotsiid

Sākot no iepriekšējā decembra vidus, bija aptuveni trīs nedēļas, kad varējām atpūsties no jaunu un ievērojamu spēļu iznākšanas. Tas bija laika periods, kad valsts deva vairākas brīvdienas un beidzot bija iespēja pieķerties jau sen noskatītajiem interaktīvās izklaides produktiem (piemēram, Forza Horizon 4 vai Octopath Traveler). Nu ir ieradies janvāris, neskaitāmās Jaungada apņemšanās ir nogāzušās kā vecas sētas, bet dzīve atkal ripo pa ierastajām rutīnas sliedēm. Tas, protams, nozīmē arī jaunus – jeb šoreiz drīzāk atsvaidzinātus vecos – darbus no lielajiem izdevējiem.

11. janvāris

New Super Mario Bros. U Deluxe (Switch)

Cik Wii U spēles vēl redzēsim izdotas konsolei Switch? Domājams, New Super Mario Bros. U Deluxe varētu būt pirmspēdējā. Kāpēc tā? Vēl taču nav izdota Mario Maker uzlabotā versija! Īsi aprakstīt sēriju New Super Mario Bros. var tā: itāliešu santehniķis un draugi iepazīstas ar vēlīnās stadijas kapitālismu. Ja ignorējam krietni palielināto monētu skaitu, tad tas ir modernizēts klasiskais "Mario" – atlēcieni pret sienu, jauni spēles mehānismi, papildu nianses, kas nebija iespējamas 8 bitu ērā, draudzīgāka grūtības pakāpe utt. Switch versija iekļauj gan 2012. gada Wii U spēli, gan tās Luigi papildinājumu, kā arī jaunus tēlus. Varētu būt ļoti izklaidējoša divatā.

Tales of Vesperia: Definitive Edition (PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC)

Ja jums patīk japāņu lomu spēles, droši vien Xbox 360 nav primārā izvēle, taču visādu iemeslu dēļ izdevējs Namco tālajā 2008. gadā desmito galveno Tales daļu angliski izlaida tikai Microsoft konsolei. Nu augstu vērtēto RPG varēsiet baudīt uz jebkuras no aktuālajām platformām augstākā izšķirtspējā, ar visu saturu no papildinātā PS3 porta, kas nekad oficiāli Rietumos neparādījās, un ieskaņojumu gan angliski, gan japāniski. Varbūt autors Autors vēlētos ko tādu uzspēlēt?

15. janvāris

Onimusha: Warlords (PS4, XBO, Switch, PC)

Izdevējs Capcom un frāze "slinks ports" ir gandrīz sinonīmi, taču prieks, ka šoreiz kārtējais remāsters tiek izdots arī uz Switch. Tā kā 2001. gada PlayStation 2 spēle sākotnēji bija paredzēta kā jauna Resident Evil daļa, bet ar nindzjām, nav nekāds pārsteigums, ka foni ir iepriekš uzzīmēti, kameras leņķi ir fiksēti, bet vadība – visai stīva. Atgādina baismīgāku Ninja Gaiden. Ja interesē, remāsters jau ir pieejams Japānā, turklāt satur angļu valodu, tāpēc internetā kopš decembra varat atrast vairākus apskatus.

The Walking Dead: The Final Season Episode 3 (PS4, XBO, Switch)

Lai gan videospēles The Walking Dead sākotnējā studija vairs nepastāv, pie izstrādes grožiem tikusī Skybound Games parūpēsies, lai fani, kuri samaksāja par produktu, nepaliek bešā. Noslēdzošās sezonas priekšpēdējā sērija Broken Toys jūsu ierīcēs taps pieejama mēneša vidū. Droši vien 4. parādīsies kaut kad februārī.

17. janvāris

YIIK: A Postmodern RPG (PS4, PS Vita, Switch, PC, macOS)

Rietumos radīta japāņu stila gājienu RPG ar sirreālu 3D grafiku. Darbība notiek 90. gados kādā mazpilsētā. Lomās ir 8 tēli, kuri pēta pārdabisku notikumu. Interesanti, ka sadzīves priekšmetus var lietot kā ieročus, bet uzbrukumu stiprumu iespējams palielināt ar pogu spiedieniem pareizajā laikā (līdzīgi kā Paper Mario vai South Park RPG). Stāsta gaitā izpētīsiet sešus labirintus, kas satur cīņas, mīklas un slazdus.

18. janvāris

Ace Combat 7: Skies Unknown (PS4, XBO, vēlāk PC)

To, kuri vēlas lidot ar iznīcinātāju, uzmanību noteikti piesaistīs Ace Combat 7, slavenā gaisa kaujām veltītā seriāla jaunākā daļa. Pāreja uz Unreal Engine 4 nozīmē VR atbalstu un PC versiju, kas parādīsies februārī. Spēles process ir papildināts ar visādām niansēm, piemēram, iespēju slēpties mākoņos. Vairāk iespējams uzzināt, skatoties video šeit.

Travis Strikes Again: No More Heroes (Switch)

Wii kulta spēles No More Heroes atgriežas. Nosacīti. Atvērtās pasaules piedzīvojuma, kur skats ir no muguras, vietā ir kolekcija ar 7 dažādiem spēles veidiem un vizuālajiem stiliem. Pamatā gan darīšana ir ar tipisku hack-and-slash, kur kameras leņķis ir vērsts slīpi no augšas. Iespējams spēlēt arī diviem cilvēkiem kopā, katram ar savu Joy-Con. Par humoru runājot: lai saglabātos, jāapsēžas uz poda.

24. janvāris

Life is Strange 2: Episode 2 (PS4, XBO, PC)

Pēc četru mēnešu gaidīšanas izdevējs Square Enix beidzot izlaidīs 2. sēriju studijas Dontnod jaunajam "epizodiskajam" grafiskajam piedzīvojumam. Zinot Life is Strange 2 notikumus – kas gandrīz aizmirsti, tik ilgi gaidot –, ir skaidrs, kāpēc izstrāde prasa tik daudz laika. Ar pirmo sēriju bez "spoileriem" varat iepazīties Strike rakstā. Starp citu, Xbox One lietotāji, Life is Strange 2 tagad ir iekļauta Game Pass abonementā!

Pikuniku (Switch, PC)

"Burvīgs distopisks piedzīvojums, kurā jāiepriecina cilvēki," vēsta spēles Pikuniku reklāmas video. Lai gan četru cilvēku izstrādātais darbs noteikti nav skaļākais mārketinga budžeta ziņā (kurš bija kaut ko dzirdējis par Pikuniku pirms šī raksta?), tas viennozīmīgi izceļas pat uz citu sirreālo janvāra jaunumu fona.

25. janvāris

Resident Evil 2 Remake (PS4, XBO, PC)

Lai gan Capcom modus operandi saistībā ar firmas vecajām spēlēm ir slinki porti, retu reizi uzņēmums izlaiž arī kādu īstu rīmeiku, kā Resident Evil 2. Tanka vadība un iepriekš zīmētie foni no 1998. gada grāvēja ir izmesti pa logu, tos aizvietojot ar pavisam modernu, pilnībā 3D action-adventure spēles procesu un audiovizuālo pusi. Dzinējs ir tas pats, kas lieliskajai Resident Evil 7, taču nu kamera atkal ir aiz galvenā varoņa pleca.

Tie, kuri ir spēlējuši pirmo Resident Evil 2, gan jau uzreiz redzēs, ka rīmeiks ir pārveidots līdz nepazīšanai – jauni varoņi, mainīta mūzika, citi balss aktieri, krietni paplašināts sižets un pazīstamas vietas, kas uzceltas no jauna. Droši vien domas par šo faktu dalīsies, taču viennozīmīgi var teikt, ka zombiji atgriežas un ir baisāki nekā jebkad agrāk. Capcom izstrādē acīmredzami ir ieguldījuši daudz līdzekļu, un spēle izskatās pēc garantēta hita.

Tropico 6 (PS4, XBO, PC)

Diktatora simulators atgriežas. Kā jau sagaidāms no 6. daļas jebkurā spēļu sērijā, ir daudz visādu uzlabojumu un izmaiņu, ko novērtēs un ievēros tikai tās fani. Par Tropico vairāk varat uzzināt mazpazīstamā Strike autora Binoklis rakstā.

29. janvāris

Kingdom Hearts III (PS4, XBO)

Beidzot, BEIDZOT tā tiks izdota! Kingdom Hearts III veikalu plauktos parādīsies janvāra beigās. Tā ir japāņu action-RPG spēle ar oriģināliem un Disney pasaules varoņiem, kā arī grūti izsekojamu stāstu (vismaz tā ir bijis līdz šim). Lai labāk sagatavotos gaidāmajai, ieteicams ar sēriju iepazīties, paspēlējot kādu no daudzajām HD kolekcijām, kas ir izdotas gadu gaitā. Raksta autors izmēģināja vienu no tām un nebija sajūsmā.


Uff, cik daudz dažādu spēļu viena mēneša otrajā pusē, turklāt neiekļaujot vairumu neskaitāmo neatkarīgo izstrādātāju darbu! Ko jūs, lasītāji, janvārī gaidāt visvairāk? Vai izmantojāt brīvdienas, lai spēlētu senāk izlaistas lietas?

141 skatījumi 4 komenti kudos

Raksta autors

Atstāt komentāru 2018. gada lielākā vilšanās: Octopath Traveler
4.Janvāris 2019 10:05
Autors

4 Komentāri

6.Janvāris 2019 12:53
Eking Redaktors

Paldies par ieskatu. Visvairāk gaidu Resident evil 2, ko noteikti pirkšu iznākšanas dienā. Tā kā ir Xbox pass, plānoju uzspēlēt Life is Strange 2 (1 un 2. epizodi). Daudzi sajūsmā par Kingdom Hearts sēriju, pat grūti teikt vai ir vērts ņemt iznākšanas dienā Kingdom Hearts III. Neesmu nevienu Kingdom Hearts daļu spēlējis.

Ieraksts tika labots, 6.Janvāris 2019 12:54
6.Janvāris 2019 13:57

Gaidu Onimusha un Resident Evil 2. Ir sanācispaspēlēt Onimusha 3. Ļoti patika. Resident Evil 2 bija liels hits savulaik un ļoti daudz laika tika ziedots šai spēlei.

6.Janvāris 2019 15:05

@Eking Ir jārēķinās ar vairākām lietām - tie ir Disney varoņi, kuri cīnās kopā ar japāņu animācijas stilā ieturētiem pretiniekiem, plus, stāsts ir visai bērnišķīgs.

6.Janvāris 2019 15:11
Eking Redaktors

@fenfen Paldies par atsauksmi, tad domāju pietiks ar Resident Evil 2 iegādi janvārī.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!