Bungie šķiras no Activision

Bet patur tiesības uz Destiny

11.Janvāris 2019 07:51
Eking

Breaking news - Bungie šķiras no Activision un patur tiesības uz Destiny franšīzi:

Today, we're announcing plans for Bungie to assume full publishing rights for the Destiny franchise.

Izstrādātājs Bungie un izdevējs Activision lauž sadarbības līgumu. Starp kompānijām bija sadarbības līgums par spēļu izstrādi un to publicēšanas tiesībām desmit gadu garumā.

Bungie pārtrauc sadarbību ar Activision pēc gadiem ilgušās spriedzes starp abiem uzņēmumiem. Spriedze bija pastāvējusi jau kopš pirmās Destiny iznākšanas. Bungie studija, kas izveidojusi un vadījusi Destiny franšīzes attīstību, paziņoja darbiniekiem sanāksmes laikā par īpašo jaunumu. Bungie darbinieki svinēja sadarbības līguma laušanu ar šampanieti un uzvaras saucieniem: "Beidzot tas ir noticis!"

Destiny pirmo reizi tika izlaista 2014. gada septembrī. Destiny liktenis ir bijis garš un ceļš – klinšains, izlaižot paplašinājumus, atjauninājumus un turpinājumu.

Jaunākais nozīmīgais ieraksts franšīzē – Destiny 2: Forsaken paplašinājums. Forsaken beidzot iemīlēja spēlētāji, bet tā neizpildīja Activision pārdošanas standartus. Lai uzlabotu pārdošanas apjomus un "salabotu" Destiny 2, Activision piedāvāja vēl vairāk mikrotransakcijas, papildinājums un dažādas slēptās maksas shēmas.

Pēc Activision plāniem Bungie katru rudeni bija jāizlaiž maksas papildinājums. Tagad Bungie ir brīva no saistībām un drīkst izlaist papildinājumus pēc saviem ieskatiem. Bungie plānos ir turpināt izlaist Destiny 2 paplašinājumus un strādāt pēc iepriekš nosprausta plāna. Pēc Activision informācijas spēlētājiem arī pagaidām nekas nemainās un Destiny paliek uz Battlenet serveriem.

Ko tas nozīmē mums, spēlētājiem, – labas ziņas. Bungie ir pavisam jauna spēle izstrādē, pateicoties $ 100 miljonu investīcijām no NetEase. Iespējams, iznākot Destiny 3, vairs neredzēsim tādas galvu reibinošas mikrotransakcijas un dažādas netīras shēmas, lai iegūtu spēlētāju naudiņu dažādos veidos.

Activision stabilitāte ir ievērojami samazinājusies: to ir pametusi Skylanders un tagad tā zaudējusi Destiny. Par Activision pēdējām nedienām var veltīt īpašu iedaļu, runāt un runāt – par Blizzard mobilo Diablo spēli, neveiksmīgo 2018. finansiālo gadu, Call of Duty Black ops 4 cerēto ienākumu samazināšanos, Activision CFO aiziešanu u. c.

Kā Jūs domājat, ko tas nozīmē mums, spēlētājiem, – Bungie sadarbības pārtraukšana ar Activision? Personīgi domāju, ka šī ir lieliska ziņa – cerēsim redzēt kādu lielisku spēli no Bungie bez apšaubāmām maksājuma shēmām.

Vairāk informācijas no paša Bungie. Labāk ir izlasīt vienreiz oriģinālo Bungie paziņojumu:

OUR DESTINY 10h - Destiny Dev Team When we first launched our partnership with Activision in 2010, the gaming industry was in a pretty different place. As an independent studio setting out to build a brand new experience, we wanted a partner willing to take a big leap of faith with us. We had a vision for Destiny that we believed in, but to launch a game of that magnitude, we needed the support of an established publishing partner.

With Activision, we created something special. To date, Destiny has delivered a combination of over 50 million games and expansions to players all around the world. More importantly, we’ve also witnessed a remarkable community – tens of millions of Guardians strong – rise up and embrace Destiny, to play together, to make and share memories, and even to do truly great things that reach far beyond the game we share, to deliver a positive impact on people’s everyday lives.

We have enjoyed a successful eight-year run and would like to thank Activision for their partnership on Destiny. Looking ahead, we’re excited to announce plans for Activision to transfer publishing rights for Destiny to Bungie. With our remarkable Destiny community, we are ready to publish on our own, while Activision will increase their focus on owned IP projects.

The planned transition process is already underway in its early stages, with Bungie and Activision both committed to making sure the handoff is as seamless as possible.

With Forsaken, we’ve learned, and listened, and leaned in to what we believe our players want from a great Destiny experience. Rest assured there is more of that on the way. We’ll continue to deliver on the existing Destiny roadmap, and we’re looking forward to releasing more seasonal experiences in the coming months, as well as surprising our community with some exciting announcements about what lies beyond.

Thank you so much for your continued support. Our success is owed in no small part to the incredible community of players who have graced our worlds with light and life. We know self-publishing won’t be easy; there’s still much for us to learn as we grow as an independent, global studio, but we see unbounded opportunities and potential in Destiny. We know that new adventures await us all on new worlds filled with mystery, adventure, and hope. We hope you’ll join us there.

See you starside.

BUNGiE

151 skatījumi 3 komenti kudos

Raksta autors

5 komentāri Tuvākajā laikā gaidāmās Demo un Beta versijas (papildināts)
8.Janvāris 2019 21:00
Eking

3 Komentāri

11.Janvāris 2019 08:28

Ļoti liela iespēja, ka Bungie izmantos Epic un citu līdzīgu ar mikrotransakcijām piemēslotu spēļu modeli, kas patērētājiem nav labākais risinājums.

Lai arī Activision Blizzard nenoliedzami ir drausmīga ietekme uz izstrādātājiem, kas vienādojama tikai ar EA cinismu, mūsdienās bez lieliem audzējiem grūti izdot un uzturēt pilnvērtīgas spēles.

Protams, ir cerība, ka Bungie izstrādās un izdos kaut ko kvalitatīvu, kas ilgtermiņā nav kancerogēns patērētājam, pārlieku cerīgiem nevajadzētu kļūt.

Komentārs autoram: Bungie nav Activision Blizzard īpašums. Starp kompānijām ir sadarbības līgums par spēļu izstrādi un to publicēšanas tiesībām desmit gadu garumā, līdz ar ko "atdalīšanās" ir neprecīzs apzīmējums notiekošajam procesam.

Ieraksts tika labots, 11.Janvāris 2019 08:33
11.Janvāris 2019 09:00
Eking Redaktors

@fenfen Paldies, labots un precizēts par sadarbības līguma laušanu.

12.Janvāris 2019 08:43
goodman2576 Redaktors

@fenfen viss jau slēpjas tādā īpašībā kā alkatība.... Lielās spēļu izdevniecības kotējas biržās un to vērtība un akcionāru apmierinātība ir ļoti atkarīga arī no uzģenerētās peļņas lieluma, līdz ar to vajag vairāk un vairāk.. Taču ja alkatība nav pirmajā vietā tad laba komanda var turpināt radīt labas spēles arī bez mikrotransakcijām un pietiekami nopelnīt. Nu tie tādi mani prātuļojumi

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!