Perifērija un lietotāji.

6.Septembris 2015 10:17
5 komentāri 6 kudos U915

Ņemot vērā darba specifiku, pēdējā laikā, esot ciemos pie draugiem, paziņām vai vienkārši ciemos, esmu pieķēris sevi novērtējam tur dzīvojošo ļautiņu datoru aprīkojumu. Pamatā klaviatūras, peles, arī skaņu sistēmas. It īpaši, ja šo ierīču lietotājs ir datorspēļu cienītājs - geimeris.

Balstoties uz augstāk minēto, man ienāca prātā, ka datorlietotājus var iedalīt dažās, atsevišķās kategorijās. Uz doto brīdi man saskaitījās četras.

Pirmo automātiski gribu minēt lietotāju kategoriju, kas ir aktīvi datorspēlētāji, ar tam paredzētajām ievades ierīcēm - klaviatūra ar mehāniskajiem taustiņiem un apgaismojumu, datorpele ar apgaismojumu un vairāk kā pamata taustiņiem, arī datoraustiņas ar vismaz virtuālo 7.1 apskaņojumu. Tie ir cilvēki, kas no spēles paņem visu ar maksimāl atdevi no lietojamajām ierīcēm. Līdz ar ko spēlējot sasniedz maksimālu rezultātu ar maksimālu komfortu. Svarīgi, protams, ir arī uz galda redzamie brendi. Vislabāk ar vienu logotipu uz visām ierīcēm. Estētiskais noformējums, tā teikt. Pie tam tas viss papildināts ar dažādu specifiskāku aprīkojumu - pultis, stūres, džoistiki utml.

Kā nākamos var uzskaitīt spēlētājus, kas ierīcēm pievērš minimālu vērību. Klaviatūrai 104 pogas ir - der! Pelei kreisā, labā poga un rullītis darbojas - der! Pilnīgi vienalga kāds ražotājs. Arī ar kvalitāti pilnīgi apmierināti, jo iegādājas maksimāli lētus variantus, parasti tuvējos lielveikalos. Neinteresē papildus programmējamas pogas makrosiem, nejūt atšķirību starp membrānas un mehāniskiem taustiņiem, austiņas var būt arī bez mikrofona, ja tādas vispār ir. Ļoti ekonomiskā režīmā skaņai izmanto pie datora pieslēgtu mūzikas centru. Pasaulē lētākais mikrofons pirkts tai pat lielveikalā. Toties spēlē ar maksimālu atdevi un emocijām. Tad arī nav žēl peli izķšaidīt pret klaviatūru tā, ka pogas pašķīst pa visu istabu.

Klaviatūru ar papildus programmējamām pogām, skaisti izgaismotām, kā arī īpaši skaista dizaina pelīti savā darbā vidē mīl lietot arī lietotāji (vai administratori), kas ar datorspēlēm ir pat vairāk kā uz Jūs. Piemēram, datorgrafiķi mīl izmantot ierīces ar papildus funkcionalitāti, kas atvieglo darba procesu. Kā arī ir cilvēki, kam patīk, ka visur visādas lampiņas spīd un midžinās. Tai skaitā rūtera diodes un elektrības pagarinātāja slēdzis.

Kā pēdējos pieminēšu cilvēkus. Lietotājus, kuriem dators nav dzīvesveids. Viņiem dators parasti ir laptops. Paredzēts pārsvarā internetam, biroja darbam, mūzikai un kādai filmai. Tie ir cilvēki bez kakla aizmugurē iesprausta vada. Cilvēki, kam ir tikai viena realitāte - taustāma, ar smaržu un garšu - dzīve.

1064 skatījumi 5 komenti kudos

Žurnāla ieraksta autors

7 komentāri Mousepad vs Gamepad
22.Septembris 2015 12:54
U915

5 Komentāri

6.Septembris 2015 10:40

datora aksesuāri tā ir gaumes lieta

6.Septembris 2015 18:41
Marcisbee Dizaineris

Man dators ir laikam visa dzīve, reāli pie tā strādāju un ar to pelnu naudu Bet uzskatīšu sevi pie tā minimālā, kur pele ir pele, klaviere ir klaviere - der.

6.Septembris 2015 23:31

Nezinu man ir tieši otrādāk gribas to labako un ērtāko

7.Septembris 2015 07:26

Tāda pašvakara kategorija..

Vairums sen jau pāriet uz portatīvajiem, arī tie brīvdienu/darbadienu geimeri. Tie, kas izmanto portatīvos arī darbam bieži paņem high-end, apgaismota klaviere, laba kvalitāte.

Pie high-end portatīvajiem bieži nāk klāt arī laba skaņa.

Man piem. savā laikā ir ņemts portatīvais pirms gadiem 2, varbūt trijiem. Savā laikā 900LVL izdevu par viņu. Papildus ieliku SSD. Mājas ballītes nevajaga pat papildus tumbas, ASUS N56VZ dod ļoti labu skaņu ārā, dators ir labas kvalitātes.

Pele gan ir paņemta Gigabyte kaut kāds nasing spešal ~50eur un austiņas bloodstone vai sazin, kas tur vēl. ~70eur kad ņēmu.

Galda datori pazudīs un paliks tikai tiem, kam jāstrādā offisos un ir nepieciešama krietni lielāka jauda, arhitekti, dizaineri, video montētāji utt.. Masas pāries uz portatīvajiem, tad arī šīs visas tavas kategorijas pazudīs.

Bet tā pa lielam to visu var iedalīt trīs vienkāršās kategorijās:

  • pofig, ka tik iet
  • nauda ir, ņemu kvalitāti
  • nauda ir, bet diži neinteresē, kaut kas paņemts ir, cik labs nezinu, man patīk
9.Septembris 2015 19:06
edza Spameris

es nopirku galda kompi, kas domāts tikai spēlēm ... portatīvais ar kkur mētājas .. L4D2, TF2 var pakapāt uz tā.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!