Apskats: Sleeping Dogs

30.Oktobris 2015 15:21
2 komentāri 5 kudos Skhen

No sākta gala United Front Games (True Crime sērijas spēļu izstrādātāji) atklāja savu jaunāko projektu True Crime 3: Hong Kong, taču Activision (spēļu izdevēji) nesaskatīja šajā spēlē pietiekoši lielu potenciālu, lai tā nestu peļņu, tādējādi šo projektu atcēla, par spīti tam, ka spēle jau bija tuvu savam uznācienam uz pjedestāles. Laikam ritot, šķiet, ka spēlei ir gals klāt un tā atrodas "izgāztuvē" pie pārējiem neizdotajiem projektiem, taču United Front Games nepadevās, un beigu beigās atrada citu spēļu izdevēju, kuriem patika redzētais, un kuri bija arī ar mieru spēli izdot - Square Enix.

Neskatoties uz to visu, True Crime franšīze joprojām pieder Activision, tādēļ United Front Games nācās savu jaunāko garadarbu True Crime 3: Hong Kong, kas būtu trešā spēle sērijā, nomainīt uz citu nosaukumu - Sleeping Dogs. Protams, ka šādas neparedzamas sarežģītības spēles izdošanā rada pietiekamas problēmas, kas ietekmē spēles izstrādes gaitu, taču Sleeping Dogs gadījumā, tas tika paveikts diezgan veiksmīgi un galu galā spēle tika izdota.

Attēla apraksts Laiks ķerties pie darba!

Spēles galvenajam varonim Vei Šenam (Wei Shen) policija liek iefiltrēties Ķīnas galvas pilsētas Honkongas organizētā noziedzības grupējumā Sun Yee On, lai to iznīcinātu. Varētu teikt, ka Šens strādā divu grupu labā, vienā - kārtība sargos, otrā - triādes. Stāsts pats par sevi ir ļoti interesants, jo viss nenotiek kā iecerēts, un Šens uz brīdi pat apmulst, kura labā viņš īsti strādā un kuram tad var ticēt. Pavēršas tāds kā haoss. Lai vai kā, nevēlos neko vairāk izklāstīt par stāstu un sižetu, bet varu teikt, ka tā pārsteigs Jūs ar negaidītiem sižeta pavērsieniem.

Sleeping Dogs, gluži kā iepriekšējie divi True Crime, ir arī atvērtās pasaules tipa spēle, kas nozīmē brīvību un spēles vides izpēti. Tā kā viss process noris Honkongā, tad tam visam attiecīgi ir attēlots. Proti, satiksme nav tāda, kāda ir pieņemta vairumam citu valstu, kur mašīnām būtu jābrauc taisnā virzienā pa labo joslu, taču Honkongā, tāpat kā Lielbritānijā, mašīnas braukā pa kreiso joslu, un spēlējot spēli pie tā nācās pielāgoties, jo itin bieži iebraucu pretējā joslā, nesaprazdams, kas pie joda notiek. Tas bija tāds īss apmulsuma brīdis, taču spēles gaitā pie tā ātri pierod. Jāatzīst, ka tā ir spēle un viss notiek virtuāli, tādeļ nav vērts uztraukumam.

Honkonga virtuālā pilsēta nav liela, bet pietiekama, lai to varētu izpētīt, braukājot ar dažnedažādākajiem transportlīdzekļiem. Tādas kā vieglās automašīnas, motocikli un motorlaivas. Transportlīdzekļu klāsts nav īpaši liels, bet to veidu ir pietiekami daudz. Pati pilsēta sākumā liksies interesanta un ambicioza, taču patiesībā tā ir tukša un nepilnīga. Lielpilsēta nav rūpīgi, detalizēti, un šķiet, ka līdz galam izstrādāta. Ielas ir patukšas, (tik pat patukšas kā daudz citu laukumu), mājas līdzvērtīgas citām mājām. Pilsētā nav jūtama tā dzīvība, kas šai spēlei pienāktos. Nepārprotiet, mašīnas braukā, cilvēki uz ietvēm pārvietojas (bet ne intensīvi), un tas arī ir viss. Īsumā - lielpilsēta šķita pavirši izstrādāta.

Attēla apraksts Virtuālā Honkonga naktī vienkārši apbur

Tomēr jāpiebilst, ka nav tik traki. Lai cik Honkonga izliktos nepilnīga _Sleeping Dogs _spēlē, vizuāli tā ir ciešama, un atmosfēriski var sajust Honkonga garu, jo uz izliktajām neskaitāmajām izkārtnēm rēgojas ķīnieša heoroglifi, pa ceļiem braukā daži populāri ķīniešu transportlīdzekļi, kā, piemēram, tie interesantie, šaurie busiņi un citu sīku lietiņu, kas piemīt Āzijai. Un tieši naktī, un ja vēl bez tam lietainajā vakarā, tad Honkonga vizuāli izceļas visā savā krāšņumā, jo laternu spīdīgās gaismas, ķīniešu raksti uz vairākām ēkas sienām - žilbinoši staro un mirdz, mašīnas spīdīgie gaismas lukturi, tas viss apgaismo un piepilda pilsētu ar gaišumu, un tas viss izskatās sasodīti skaisti. Tad gan rodas sajūta un ticība, ka es atrodos Honkongā, taču dienas laikā tas kaut kā pazūd…

Spēlē Honkongā var sastapt arī vairākus lielpilsēta nostūrus, taču diemžēl ir maz tādu, kas radītu dzīvīgumu, jo lielākoties nostūru detalizācija ir vāja, un ne tikai vāja, bet arī klusa. Un tikai retajās var sajust tā atbilstošo rosību - tirgus, kur mājo lielāka cilvēka drūzma, kur balsis savstarpēji saplūst, kur uzgrūšanās cits citam ir pašsaprotama, un kurā var iegādāties dažādus ātros tradicionālos ēdienus ķīniešu gaumē, kas liek kaut daļēji noticēt, ka atrodos Honkongā. Kā arī veikaliņi, kur var nopirkt savam galvenajam varonim dažādu veida apģērbus un tā tālāk. Šīs sīkās lietiņas ļauj izjust, ja ne pilnīgu, tad kaut kripatiņu no Honkongas atmosfēras, ko diemžēl nevarētu teikt par plašākajām spēles nostūriem un laukumiem.

Runājot par spēles tehniskajām lietām, piemēram, par spēles procesu, tad tas ir gana labi izstrādāts. Piemēram, šaušanas mehānika. Šaut ar ieročiem ir jautri, katrs ierocis ir citādāks, un katrs vizuāli atšķiras. Spēlē ir pieejami visādu veidu pistoles, bises, automāti un citi ieroči. Šaušanas skaņa ausīm ir tīkama, taču tās nav pārāk reālistiskas, ja mēs salīdzinātu ar pirmās personas lielbudžeta šūteriem. It īpaši pistoles atainojoms ir nedaudz pārspīlēts, jo lieluma ziņā tās ir nedaudz par lielu.

Šaušanas brīdī varam izmantot arī aizsegu, kas darbojas bez ācīmredzamām problēmām. Var šaut arī nepieceļoties no aizsega, turklāt, brīdī, kad pārkārtojies uz citu aizsegu, proti, pārlecot pāri aizsegam - spēle automātiski ieslēgs palēninājumu, kurā brīdī varēsi nedaudz atvilkt elpu no spriedzes, vienlaikus ļaujot Tev notēmēt precīzāk, lai piebeigtu pretinieku.

Attēla apraksts Spēles galvenais varonis Šens ļoti līdzinās cīņu meistaram Brūs Lī (Bruce Lee, kurš tiek uzskatīts par labāko cīņas mākslas lietpratēju pasaulē kāds jebkad ir bijis) - tā tad, joki mazi.

Vislielākais spēles trumpis ir kaušanās mehānika. Tas ir viens no _True Crime _svrīgākajiem elementiem, un tik pat svarīgs arī Sleeping Dogs. Atklāti sakot, kaušanās ir arī iemesls, kādēļ šo spēli spēlēt. Tuvcīņa ir samērā daudzpusīgi izstrādāta, jo sitieni ir dažādi un arī to veidi. Ir vairākas kaušanās kombinācijas, un, protams, sākumā mūsu galvenais varonis pratīs tik dažus no tām, taču lai iemācītos ko vairāk, nāksies apmeklēt cīņas mākslas skolu.

To apmeklējot, kaušanās tiešām kļūs vēl aizraujošāka, it īpaši, kad esi apguvis vairākas prasmes no Šena cīņas mākslas skolotāja, jo daži paņēmieni ir brutāli, kas ļaus pieveikt pretinieku diezgan ātri. Pretinieks var būt viens, vai arī vairāki, kas tevi ielenks no visām pusēm. Protams, jo vairāk pretinieku, jo lielākas problēmas. Nāksies izmantot bloku, kā arī atvairīt neskaitāmos sitienus nospiežot attiecīgo pogu. Bieži vien labākais veids, kā izdzīvot pret desmitiem slikto puišu dūrēm, ir aizsardzība, nevis agresīvais uzbrukums. Taču diemžēl aizsardzība, atvairot sitienus, apbrobežojas tikai ar vienu poga nospiešana uz kontroliera, kas savā ziņā ļoti atvieglo un vienkāršo to procesu.

Kaušanās notiek visur - naktsklubos, veikalos un citās telpās, uz ielām un pat uz mājas jumtiem, un citviet. Interesantākais ir tas, ka, attiecīgajā vietā, kur notiek tuvcīņa, galvenais varonis var izmantot dažādus interjera un eksterjera priekšmetus un citas lietas kā ieročus pretinieka pieveikšanai, kas tajā mirklī ir atrodamas un pieejamas. Proti, kaujoties telpās, Tu mani loga stiklu, apdulinot pretinieku un aizvedot viņu līdz tai, nospiežot attiecīgo pogu, Tu vari pretinieki pa to logu izmest cauri. Vai arī kaujoties šauros ielu nostūros, tuvumā pamani konteineri - pretinieku vari iemest tajā un konteinera vāks aizvērsīsies ciet. Vai arī process notiek satiksmē uz ielas (vai uz ietves), kur var sastapt telefona būdiņas - pretinieku vari pievest pat pie tā, un ar telefonu pretinieka galvu dauzīt tik ilgi, kamēr sagrīļojies viņš nokrīt, un vēl paķerot kādu līdzi, aizvezdams viņu līdz savai mašīnai, vai kāda citai, kas stāv nevainīga stāvlaukumā, ar tā durvīm viņu apstrādāt. Spēlē ir daudzum daudzu veidu, ko kaušanās laikā var izmantot sev kā ieroci, un dažas no tām ir ļoti brutālas un vardarbīgas, piemērām, iemest dzīvu cilvēku apkures katlā vai vēl labāk, uzmest viņu uz gaļas saldētavas paredzētā metāla āķa.

Attēla apraksts Skaistas, vienreizējas mašīnas vai ne? Tās visas var iegūt, ja esi izcils braucējs, ietekmīgs vīrs un kontā ir kaudzes naudas.

Cīņas laikā ir pieejami arī tādi ieroči, kā nazis, steki, metāla stieņi un citu slepkavojošu lietu. Ar tiem būs efektīvāk pieveikt pretiniekus, taču jāņem vērā, ka tie var ātri kļūt nelietojami - tie mēdz salūzt, kā arī tas ietekmēs tavu reputāciju. Kā jau sākotnēji minēju, Šens strādā divu grupu labā, ja rīkosies kā policists, darot darbiņus pieklājīgi un kā pienākas pogainajam, un ievērosi kārtību, tad policijas reputācija augs punktu rezultātā. Ja uz ielām brauksi kā trakais, nobraucot maksas stāvvietas izliktos stabus un civiliedzīvotājus, tos vēl bez tam nogalinot visvisādos veidos, kā arī kriminālnodziniekus, kurus būtu jāarestē ar kailām rokām nevis jāizrēķinās ar šaujamieročiem, vai ar citiem nāvējošiem ieročiem (kā minētais apkuras katls), kā rezultātā augs tavs triādes reputācija. Tas nosaka, kāds vīrs tu esi, labais vai sliktais puisis. Jo augstāka reputācija, jo ievērojamāks vīrs esi, kas ļaus iegādāties dārgākos apartamentus, kur dzīvot, un citas attiecīgajai grupai (policista vai triādes) reputāciju privilēģijas. Kā arī pirkt lieliskas, skaistas sporta mašīnas, motociklus un citus brīnumus.

Kā jau atvērtās pasaules tipa spēlēm pieklājas, tad _Sleeping Dogs _arī sastāv ne tikai no spēles stāsta misijām, bet arī no papildmisijām un citām blakus nodarbēm. Kā, piemēram, triādes un policista uzdevumi. Pildot vairāk kāda konkrēta grupējuma uzdevumus (kas nav cieši saistīti ar sižeta līniju), ietekmēs tieši tā reputāciju. Un tu vari izvēlēties, kurā pusē galu galā strādāt. Tādas blakus nodarbes (izklaides) kā autosacīkstes, minētā cīņas māksla, karokeo, (kur var dziedāt dažas ļoti populāras dziesmas, cenšoties uzstādīt ar katru reizi labāku rezultātu), ķīniešu pokers, likt derības uz vistas cīņām, kaušanās klubi (noskaidrot, kurš ir vispēcīgākais vecis) un tā tālāk. Un, protams, spēlē ir iekļauta pat tāda iespēja, kā doties uz virtuālajiem randiņiem ar satriecoši skaistām dāmām.

Attēla apraksts Šens ir ne tikai sūrākais vīrs savā nozarē, bet arī meiteņu mīlulis.

Visas aktivitātes un citas interesantas lietas var atrast spēles kartē, taču izņemot vienu, kas piemīt vairums citu atvērto pasauļu tipa spēļu. Tās ir lietas, kas izkaisītas pa visu spēles pasauli, kuri ir jāatrod - protams, ja vēlies tam atveltīt savu laiku. Viena no tām Sleeping Dogs ir ķīniešu statujas, un katrs simbolizē kaut ko. Kopā tās pavisam ir divpadsmit, un tās visas ir vajadzīgas Šena cīņas māklsas sensejam, katru atrodot un nogādājot to viņam, kā rezultātā viņš pret to Šenam iemācīs jaunu, unikālu cīņas kombināciju, kas nodrošinās lielāku spēku un veiksmīgākas cīņas. Savācot visas statujas, iegūsi arī citus patīkamus bonusus.

Pievēršoties citām spēles mehānikām kā braukšana ar mašīnu, motociklu un laivām, tad jāsaka, ka tās ir diezgan viduvēji izstrādātas. Sākumā vadāmība šķitīs dīvaina un neparocīga, bet ar laiku tam pielāgojas. Kaut gan jāatzīst, ka sacīkšu laikā, braucot ar motociklu vai ar sporta mašīnu, ātrumu var izjust diezgan labi, jo braucot, attēls nedaudz saplūst, radot ātrumu efektu. Turklāt braucot, ceļa laikā nepārtraukti pavadīs Jūs ar skaņa celiņu, jo visi transportlīdzekļi ir apgādāti ar stereo (kā nekā, ir 21. gadsimts) kurā varēs atrast vesel 10 radiostacijas. Tajās ietilptas dažādu veidu mūzikas, un, ja nemaldos, tad viena radiostacija ir atveltīta tieši ķīniešiem, kur skanēs tikai ķīniešu mūzikas, kas spēj Honkonga atmosfēru uzburt vēl spēcīgāku. Lai arī es ne vārda nesapratu, ko dziedātājs izdzied un pat nevarēju nevienu vārdu prātā vai uz savām lūpām noķert, dažas tiešām bija klausāmas un tīkamas dziesmas. Protams, ka gaumes lieta. Lai nu kā, dziesmu ir pietiekami daudz, tā kā noteikti atradīsies radio stacija, kas patiks, taču jāpiebilst, ka diemžēl visas dziesmas radio stacijā nav iekļautas, jo tās, it īpaši paaulei zināmas un populāras dziesmas skanējumu dzirdēsiet un paši dziedāsiet līdzi - atrodas karokeo.

Attēla apraksts Šens izrāda cieņu savam sensejam ar cīņas mākslas žestu

Kopsavilkumā varu teikt, ka _Sleeping Dogs _tehniski ir viduvēja, taču stāsts un spilgtākais elements - kaušanās mehānika spēli izglābj, turklāt pat ļoti, jo es personīgi Sleeping Dogs kaušanās mehāniku uzskatu par vienu no labākajām, ja ne pat pašu labāko, trešās personas tipa spēlēs. Priecē, ka izstrādātāji cīnījās par savu projektu un neatmeta tam ar roku līdz tā sasniedza savu dienas gaismu, un es pieļauju, ka visas šīs problēmas arī samazināja budžetu, kas arīdzen (pavisam noteikti) skāra spēles kvalitāti. Lai vai kā, tiem, kuriem patīk atvērtās pasaules tipa spēles un kas vēl šo spēli nav spēlējuši, tad nepavērsiet muguru pret Sleeping Dogs, jo tas ir tas pats lieliskais True Crime, tikai ar citu nosaukumu.

Spēles plusi

 • Kaušanās ir velnišķīgi un apburoši izstrādāta
 • Interesantais un lieliskais stāsts
 • Blakus nodarbes, kuras dažas tiešām ir interesantas
 • Izbaudīt daļu no Honkonga atmosfēras

Spēles mīnusi

 • Sliktā transportlīdzekļu vadāmība
 • Vājā lielpilsētas detalizācija

Informācija par spēli

 • Izstrādātāji: United Front Games
 • Izdevēji: Square Enix
 • Žanrs: Action - adventure
 • Platformas: PlayStation 4, PlayStation 3 (apskatītā versija), Xbox One, Xbox 360, Microsoft Windows
 • Spēles relīze: 14.08.2012

Spēles vērtējums 7/10

1111 skatījumi 2 komenti kudos

Žurnāla ieraksta autors

3 komentāri war, war never changes..
27.Oktobris 2015 16:07
U915

2 Komentāri

29.Oktobris 2015 20:04

Feins raksts Pati spēle mani tā īsti neuzrunā, bet es redzu, kapēc citiem viņa varētu patikt ^^

30.Oktobris 2015 12:47

Spēle ir tiešām laba un apskats arī. Esmu izgājis gan stāstu, gan visus DLC un doma nākotnē ir savākt 100%, toties spēlēju Sleeping Dogs: Definitive Edition.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!