Neko nenopirku: 1. mēnesis

31.Janvāris 2017 19:00
4 komentāri 8 kudos genotsiid

Titulbilde

Alkohols, tabakas izstrādājumi un nelegālās narkotikas parasti ir lietas, kas daudziem asociējas ar neveselīgiem ieradumiem un atkarību, taču ir vēl visādas, mazāk uzkrītošas kaites, ko varētu likt zem to birkas: kāds bez apstājas skatās seriālus, cits nevar beigt lasīt detektīvromānus, vēl kāds pastāvīgi izliekas par upuri, cits nespēj pārstāt sēdēt pie datora utt. Šķiet, katram ir sava slimība, kuras pamatā parasti ir kādas emocionālas problēmas. Mana atkarība ir visādu lietu, īpaši spēļu, pirkšana akcijās un izpārdošanās.

Kāpēc tas ir slikti? Tāpēc ka vidēji spēlēju vien dažas stundas nedēļā, bet vēl nemēģināto produktu apjoms turpina augt. Daudzus diskus vien iesāku, bet drīz pēc tam pametu, jo vienmēr parādās kas labāks, ko darīt. Lai ar problēmu cīnītos, apņēmos no 2017. gada sākuma vairs nepirkt nevienu jaunu spēli, vienalga, cik ļoti to vēlētos vai cik laba būtu cena, kamēr nebūšu ticis galā ar lielu daļu no vecajām. Nolēmu ar savu pieredzi dalīties, izveidojot rakstu sēriju, kas, cerams, neapstāsies pēc 1. fragmenta. Šeit īsi pastāstīšu par mēnesī izieto, kas galvenokārt sastāvēs no senāk iznākušiem produktiem.

Resistance 2 (PS3, 2008)

1. attēls

Vairāk nekā 10 gadus vecā Resistance: Fall of Man ir viena no pirmajām PS3 spēlēm. Tā apvieno toreiz vēl visiem neapnikušo 2. pasaules kara tipa pasauli pirmās personas perspektīvā ar brutāliem citplanētiešiem un viņu moderno arsenālu, kamēr ielādes ekrāni starp līmeņiem, veselības stabiņš un fizikas simulācijas neesamība skaidri parāda spēles vecumu. Turpinājums atbrīvojas no priekšgājējas vecmodības, tās vietā kamerai uzliekot savai paaudzei raksturīgo brūno un pelēko toņu filtru un aizvietojot plašos kaujas laukus un braukšanu džipā ar koridoriem līdzīgākiem līmeņiem.

Resistance 2 spēju paciest vien mazās devās (stunda vai divas), jo tā likās ārkārtīgi nogurdinoša. Ieroču klāsts ir dažāds un visai neierasts, piedāvājot, piemēram, «stroķi», kas šauj cauri sienām. Pārāk bieži gan interesantākajiem nāves rīkiem beidzas munīcija, liekot atkal izmantot garlaicīgo standarta karbīni. Dažādībai izstrādātāji parastām kaujām pa vidu ir salikuši cīņas ar visādiem droidiem, zirnekļiem, zombijveidīgiem radījumiem un titāniem. Pirmajiem diviem ir grūti trāpīt, trešie uzklūp lielos daudzumos, bet pēdējie nogalina ar diviem šāvieniem, kamēr paši ir ložu sūkļi.

Tad vēl jāpiemin citi kaitinošie pretinieki, kas ar īsu brīdinājumu parādās no tukša gaisa un piebeidz ar vienu sitienu, ja nepievēršat uzmanību, liekot atsākt spēli no pēdējā, bieži nekonsekventi novietotā, kontrolpunkta. Atzīstu, ka šad un tad Resistance 2 bija izklaidējoša un tā ir labs veids, kā apgūt militārus jēdzienus svešvalodās, tomēr trešo sērijas daļu nevēlos mēģināt.

Ratchet & Clank: Quest for Booty (PS3, 2008)

2. attēls

Trīs četrās stundās pabeidzams turpinājums iecienītajai R&C: Tools of Destruction 3D platformu lēkāšanas spēlei, šoreiz ar pirātu tēmu. Grūti noticēt, ka to izstrādāja tā pati studija, kas atbild par Resistance sēriju. Šeit ir plaša krāsu palete, humors un mīklas pelēko smadzeņu šūnu kustināšanai. Bez lēkāšanas pa platformām seriāla liela daļa ir šaudīšanās, izmantojot daudzveidīgu ieroču klāstu, kur katrs var atrast savus favorītus.

Pēc īsa ievada galvenais varonis zaudē visu savu aprīkojumu, tāpēc daļu spēles pavada kāpelējot, kamēr pakāpeniski tiek atgūti visi rīki. Tas ir labi, jo apšaudes nav izdevušās tik veiksmīgi, tāpēc ka automātiskā tēmēšana daudziem ieročiem ir ļoti neveikla un to laikā citādi ļoti gludais un augstais kadru skaits mēdz manāmi pazemināties. Protams, kā jau bērniem piemērota Sony spēle, Quest for Booty ir ierunāta visādās, arī mazāk izplatītās, Eiropas valodās, kas patiks tiem, kas tās apgūst. Laba izklaide diviem vakariem.

Sly Raccoon (PS3, 2002)

3. attēls

Pirmā daļa no remāsterētās Sly Trilogy – pēdējās spēles, ko nopirku 2016. gadā. Vēl viens 3D «platformeris», taču ieturēts nepārprotamā multiplikācijas filmu stilā un visai vecmodīgs. No līdzīgām žanra pārstāvēm Sly spēles atšķiras ar uzsvaru uz lavīšanos, kaut ļoti vienkāršu. Par vecajiem, «labajiem» laikiem atgādina dzīvību skaitītājs ekrāna stūrī, kas ātri vien samazina savu skaitu, kad kārtējo reizi neizdodas pārlēkt kādu aizu vai iesit kāds pretinieks, un kamera, ar ko pastāvīgi jācīnās. Ja vien jums nav laimīgais pakavs, ko atrod vai nopelna par 100 monētām, jebkura kļūda nozīmē atgriešanos pie iepriekšējā kontrolpunkta vai līmeņa atkārtotu iešanu.

Daudzas lietas Sly Raccoon ir jāizdomā pašam, kas nozīmē diezgan regulāru miršanu, līdz atrod pareizo pieeju. Spēlei ir arī tendence nereģistrēt komandu piezemēties uz dažādiem sīkiem priekšmetiem un striķiem, kas var nopietni pārbaudīt lietotāja pacietību, kad mūsu zaglis jenots kārtējo reizi zaudē dzīvību. Kaut arī bērniem piemērota, neieteiktu spēli šai auditorijai, ja vien nevēlaties viņiem parādīt, kāda bija interaktīvā izklaide agrāk.

Tomēr ar visiem trūkumiem Sly Raccoon piemīt nenoliedzams šarms. Visas piecas apakšlīmeņos sadalītās pasaules ir ļoti dažādas un krāsainas, tēli ir interesanti, stāsts nav peļams, ir stabili 60 kadri sekundē un, kad viss strādā, spēle kopumā ir laba un gribas aizmirst visus lamuvārdus, kas pateikti tās laikā.


Kaut arī gada sākums spēļu ziņā parasti ir ļoti tukšs, 2017. mūs iepriecināja ar ilgi gaidīto Resident Evil 7: Biohazard un angliskoto Yakuza 0, ko droši vien būtu nopircis, ja neapņemtos ierobežot savus izdevumus. Turējos pretī kārdinājumam. 1. mēneša rezultāts – izietas 3 vecas spēles, no kurām tikai viena bija tiešām baudāma, kamēr pārējās kopumā likās ļoti nogurdinošas vai kaitinošas. Februārī apsolu uzrakstīt arī par šogad iznākušiem produktiem (nav pirkti, apskata kopijas), ja nepadošos...

1116 skatījumi 4 komenti kudos

Žurnāla ieraksta autors

Atstāt komentāru LVB stasti - Arma 3 Exile Cherno Winter montējums
31.Janvāris 2017 14:30
LVB_Rewers

4 Komentāri

31.Janvāris 2017 19:14

Lai veicas izpildīt apņemšanos

1.Februāris 2017 19:53
genotsiid Redaktors

@kornivskis Paldies! Īstais pārbaudījums būs marts, kad iznāks Switch, bet jūtu, ka izdosies tāpat.

3.Februāris 2017 12:56
goodman2576 Redaktors

@genotsiid atturēties pilnībā no spēļu izpārdošanas akcijām geimerim palīdz tikai tukšs maciņš ))))) es arī regulāri noraujos...

Ieraksts tika labots, 3.Februāris 2017 12:57
7.Februāris 2017 13:08

@genotsiid laba apņemšanās, lai izdodas. Pašam arī derētu ko līdzīgu sākt

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!