Iespaidi par Nioh

22.Februāris 2017 19:38
2 komentāri 5 kudos kornivskis

Nioh Iespējams, ka arī Tu nebūsi par Nioh neko dzirdējis, tādēļ nolēmu pacensties un uzrakstīt savus iespaidus par šo PS4 ekskluzīvo dārgakmeni.

Pēdējo 2 gadu laikā spēlēju spēles tikai uz PC un Xbox One, tādēļ īpašu uzmanību nepievērsu PS4 ekskluzīviem, kaut arī vismaz par dažiem no viņiem biju informēts (Horizon Zero Dawn, Last Guardian). Kādu dienu, caurskatot ikdienas spēļu apskatu portālus, ieraudzīju iespaidīgu novērtējumu 9/10 balles spēlei Nioh. Izlasīju apskatu - likās wow, man patīk. Nolēmu caurskatīt citu portālu apskatus un visur bija pozitīvi novērtējumi un atzīmes tuvu 10 ballēm. Ilgi nedomāju un divu dienu laikā tiku pie PS4 un Nioh spēles diska (kurš bija jāmedī pa visu Rīgu, jo vairākiem veikaliem bija problēmas ar piegādēm) dienu pirms oficiālās Eiropas relīzes.

Spēles izstrādātāji ir Team Ninja, kuri ir pazīstami ar Dead or Alive cīņas spēļu sēriju un Ninja Gaiden piedzīvojumu spēļu sēriju. Un tagad viņiem ir izdevies radīt, manuprāt, vienu no pēdējā laika labākajām action/rpg spēlēm un iespējamo gada spēles pretendentu.

Nioh spēlē stāsts ir par angli Viljamu, kurš ir ieradies no Londonas Japānā, vajājot savu ienaidnieku Edvardu, kurš ir Viljamam kaut ko nozadzis. Galvenais varonis kļūst par pirmo Rietumu samuraju un spēlē svarīgu lomu Japānas vēsturē. Notikumi spēlē ir balstīti uz patiesiem faktiem, bet ar mistikas un fantastikas piejaukumiem, jo kā gan citādāk spēlē iepītu monstrus un ļaunos garus.

Galvenais iemesls, kāpēc tieši šī spēle izraisīja manī tik lielu interesi ir tās salīdzinājums ar Dark Souls spēļu sēriju un spēli Bloodborne. Un nenoliedzami līdzība ir gan ar pieredzes vākšanu no uzveiktajiem ienaidniekiem dvēseļu veidā, gan ar skarbo, bet godīgo kontrolpunktu izvietojumu, kuros ir iespējama spēles saglabāšana un dvēseļu tērēšana, lai paaugstinātu savu līmeni, tādā veidā uzlabojot dažādus Viljama rādītājus (aizsardzību, uzbrukumu, maģiju utt.). Tomēr ir arī diezgan nopietnas atšķirības no From Software darinājumiem, līdz ar to Nioh nevar saukt par pakaļdarinājumu. Koncepts un ideja ir līdzīgi, bet izpildījums un realizācija atšķirīgi. Manuprāt, Nioh pārspēj gan Dark Souls, gan Bloodborne un tālāk mēģināšu pastāstīt kāpēc es tā domāju.

Nioh HUD Lielāko spēles daļu mēs pavadīsim sitot, durot, slānot, griežot, dedzinot un visādos citādos veidos mēģinot samazināt mošķu skaitu Japānā. Līdz ar to ir ļoti svarīgi, lai tieši cīņas spēles elements būtu nostrādāts perfekti. Un Team Ninja tas ir izdevies par visām 10 ballēm. Cīņas sistēma ir atsaucīga, daudzpusīga, pietiekami daudzveidīga, viegli apgūstama, bet tai pašā laikā ar daudzām papildus mehānikām, kuras tikai piedod dziļumu spēlei. Spēlē ir 6 tuvcīņas ieroči - katana, dubultās katanas, šķēps, cirvis un kusarigama (sirpis ar ķēdi un metāla atsvaru galā) un 3 ieroči cīņai no attāluma - loks, bise un rokas lielgabals. Ir iespējams attīstīt arī maģiju un savdabīgas nindzjas spējas, kuras būtībā ļauj izgatavot dažādas bumbas, metamas zvaigznītes un talismanus, kuri kaut kādā veidā negatīvi ietekmē pretinieku vai arī pozitīvi ietekmē galveno varoni. Spēles sākumā ir iespēja izvēlēties divus tuvcīņas ieročus uz kuriem koncentrēsies, katram no tiem ir savs atsevišķs spēju koks. Distances ieročiem savu spēju koku nav, līdz ar to tos var mainīt pēc patikas un neiespringt. Savukārt, tuvcīņas ieročus arī iespējams spēles gaitā mainīt pēc sirds patikas, tomēr jāņem vērā, ka lai varētu spēli veiksmīgi pabeigt ir jākoncentrējas uz diviem ieročiem, attīstot spējas, kuras paaugstina konkrēto ieroču efektivitāti, kā arī attiecīgi attīstot Viljama parametrus. Cīņas laikā nedrīkst arī aizmirst par sava izturības stabiņa (Nioh tā tiek dēvēta par Ki enerģiju) pieskatīšanu. Katrs sitiens, izvairīšanās kustība, ienaidnieka sitienu bloķēšana vai skrējiens patērē šo enerģiju. Savukārt, iešanas, stāvēšanas vai nekā nedarīšanas laikā Ki enerģija atjaunojas.

Varētu likties, ka tas ir viss kas vajadzīgs, tomēr izstrādātāji ir gājuši tālāk. Katram tuvcīņas ierocim ir pieejamas trīs stājas - zemā, vidējā un augstā (ir arī iespēja ieroci ielikt atpakaļ makstī). Lai arī spēles sākumā var likties, ka tā ir lieka mehānika, tomēr jau pēc pirmajām pāris stundām saproti, ka šīs stājas spēlē būtisku lomu cīņā ar pretiniekiem. Katra no stājām ir atšķirīga gan ar savu sitienu kombināciju, Ki enerģijas patēriņu izdarot sitienus, bloķēšanas efektīgumu, pārvietošanās ātrumu un enerģijas patēriņu izvairoties, kā arī ar pretiniekiem nodarīto ievainojumu stiprumu. Zemā stāja ir domāta vairāk aizsardzībai. Atrodoties šajā stājā atvairīt pretinieka sitienus ir visefektīgāk, pats kusties ātrāk un izvairīšanās patērē vismazāk enerģijas, bet uzbrukums ir visvājākais no visām stājām. Augstā stāja ir domāta uzbrukumam un pēc iespējas lielāku ievainojumu nodarīšanai pretiniekam. Sitieni ir visspēcīgākie, toties pretinieka sitienu atvairīšana ir visneefektīvākā un veikt šajā stāja izvairīšanās manevrus maksā ļoti dārgi, jo tie patērē daudz enerģijas. Vidējā stāja ir vidusceļš starp abām iepriekšminētajām.

Ir vēl kāds elements, kurš Nioh spēles cīņas padara daudz ātrākas un aizraujošākas par Dark Souls. Tā ir Ki enerģijas atgūšana. To ir iespējams atgūt cīņas laikā pēc sitienu kombinācijas mainot stājas vai veicot izvairīšanās manevrus. Atgūtās enerģijas daudzums atšķiras atkarībā no tā cik precīzi tiek veikta šī atgūšana. Veiksmīgi apgūstot šo spēles elementu ir iespējams gandrīz nepārtraukti uzbrukt pretiniekam.

Nioh inventory

Protams, ka mums ir savs inventārs, kura uzturēšanai kārtībā būs jāvelta daudz laika, jo mantiņas krīt daudz. Viss šis ekipējums ir jāsašķiro, jāsalīdzina to atribūti, labākais jāatstāj sev, nevajadzīgais vai nu jāpārdod vai arī jāsadala materiālos, kurus arī ir iespējams pārdot vai arī izmantot, lai pie kalēja uztaisītu jaunu ekipējumu. Ir arī īpaši reti materiāli, kurus var dabūt tikai no "bosiem". Visiem ieročiem ir savas īpašības un spējas, un lai tās darbotos ar pilnu jaudu, ierocis ir jāapgūst. Jebkurš ierocis, kuru atrodam, ir jāpielieto cīņā, tādā veidā iegūstot pieredzi, kura uzkrājas tieši konkrētajā ierocī un pamazām paaugstina ieroča atribūtus. Jo retāks ierocis, jo vairāk pieredzes ar to ir jāiegūst, lai tas darbotos par visiem 100%.

Kodama shrine

Augstāk redzamajā attēlā var redzēt kontrolpunktu jeb Kodama garu) svētnīcu. Šajās svētnīcās ir iespējams saglabāt spēles procesu līmeņa vidū, iztērēt dvēseles un mainīt pašreizējo Kodama garu svētību. Galvenajos spēles līmeņos, ejot tiem cauri, ir iespēja meklēt šos te mazos zaļos vīriņus un pavadīt viņus uz svētnīcu, kur pēc tam ierodoties viņi tevi sveic. Šiem gariem ir ne tikai kosmētiska nozīme, bet arī praktiska. Gari ir dažādu veidu un var dot tev pieredzes un citus noderīgus bonusus. Tādēļ ir vērts pacensties un atrast viņus, jo tādā veidā tu atvieglo sev spēli un paslēpti viņi ir visviltīgākajās vietās.

Spēles grafiskais izpildījums ir PS4 cienīgs. Ir pat iespēja izvēlēties starp action mode un movie mode. Action mode - dod stabilus 60 fps. Movie mode - 30 fps and high quality anti-aliasing.

Nobeigumā vēl uzslavēšu līmeņu dizainu un izstrādātāju izdomu tos izstrādājot. Katrs līmenis ir kā labirints, kurs jāatšķetina un jāatrod īstais ceļš. Ir iespēja atklāt arī īsceļus, kuri pēc tam atvieglos nokļūšanu pie svētnīcas, ja kaut kas noiet greizi.

Viennozīmīgi must have spēle PS4 lietotājiem, kuriem kaut nedaudz patika Bloodborne un Dark Souls. Pārējiem varu ieteikt kaut vai pamēģināt šo meistardarbu, lai izjustu cik sāpīgi ir zaudēt savu sakrāto pieredzi, jo netiki līdz svētnīcai, vai lai izjustu neviltoto prieku un sajūsmu kad pēc divu stundu cīniņa uzveic bosu.

1397 skatījumi 2 komenti kudos

Žurnāla ieraksta autors

Atstāt komentāru LVB stasti - Arma 3 Exile Cherno Summer montējums #7
18.Februāris 2017 15:08
LVB_Rewers

2 Komentāri

22.Februāris 2017 21:16
genotsiid Redaktors

Paldies par iespaidiem! Nioh ir mana spēļu saraksta augšgalā, ko iegādāties, kad tikšu galā ar citām. Ja cīņu sistēma ir līmenī ar Ninja Gaiden, tad noteikti ir must have Action žanra piekritējiem.

24.Februāris 2017 09:01
goodman2576 Redaktors

Paldies, ļoti labs apskats, arī manā sarakstā šī spēle ieņem svarīgu pozīciju, kaut kad noteikti būs kolekcijā.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!