Ieskats: TimeShift

2.Decembris 2017 20:00
1 komentārs 5 kudos Surītis

Spēles izstrādātājs: Saber Interactive Izdota: 2007. gada 30. oktobris

Spēles prasības: Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 2.0 GHz or AMD(R) equivalent Memory: 1 GB RAM Graphics: NVIDIA(R) GeForce(R) 6600 128 MB DirectX(R) 9.0

Iespējams, ka kāds jautās, kas šī ir par spēli, jo par tādu nav pat īsti dzirdēts. Atbilde ir vienkārša, jo tajā pašā gadā iznāca arī tāds grands, kā Call of Duty 4: Modern Warfare, kurš aizēnoja TimeShift spēli. Līdz ar to šī spēle nogrima nosacītā aizmirstībā un neguva visai lielu atsaucību spēlētāju vidū. Tāpēc ir saprotams iznākums, ka nav iznācis spēles turpinājums. Domāju, ka kāds jau noteikti zina kādu no šīm spēlēm, kā Wolfenstein (2009); Singularity (2010) un Quantum Break (2016). Jautāsiet kāds sakars? Lieta tāda, ka šīs spēles pēc manām domām ir aizguvušas savā ziņā no TimeShift spēlēšanos ar laiku. Varbūt ir vēl kāda vecākā spēle par TimeShift kas izmanto šādas pašas iespējas. Lai nu kā, bet šāda tipa spēles nav ļoti daudz, līdz ar to nav vienmuļas sajūtas kā citās spēlēs, kuras ir vesels lērums un iznāk katru gadu.

Attēla apraksts

Šaurāka vai plašāka tuneļtipa spēle pirmajā personā, kurā bliežam uz pretiniekiem un turpinām ceļu. Spēles laikā ir iespējams mainīt laika plūdumu, kā arī to apturēt, kas ir visai noderīgs palīgs cīņā ar pretiniekiem! Lai nebūtu negodīgi, tad šī iespēja ir visai īslaicīga. Vienīgi nav iespējas atjaunot savu dzīvību ja jau esat miris, bet tas ir tikai godīgi pret pretiniekiem. Lai gan ar manipulāciju ir iespējams izvairīties no lodēm un granātām, tādejādi paglābjoties no kaulainās švīksta. Kā jau ierasts, arī pretinieku intelekts nav visai izcils. Šie, kā mušas lien virsū, spēj tik bletēt un izvairīties no pretinieku lodēm. Reizēm gadās kāds kurš ir iesēdies aizsegā, bet to arī likvidēšana nesagādā grūtības. Pēc kāda laika varēsiet spēlēties ar laiku un tādejādi visādi apkaunot pretiniekus.

Attēla apraksts

Ieroču klāsts nav visai liels, bet pietiekošs, lai nebūtu jāiesūno ar vienu ieroci rokās. Ir pistoles, vismaz kaut kas tamlīdzīgs, automātiskie ieroči, tuvcīņām iecienītie magoņu pūtēji, bazukveidīgie un snaiperi. Lai arī kāds spēlētājs būsiet, noteikti apstāsieties pie arbaleta un visticamāk nemainīsiet uz citu ieroci. Vienkārši sakot, fantastisks verķis pareizajās rokās. Spēle neliks Jums pārāk daudz domāt, jo netiek visai daudz piedāvāts dažādu mīklu risināšana ar laika manipulāciju palīdzību. Būtu gribējies spēlē redzēt vietas, kur var iztikt bez ložu lietus un līķu kalniem. Tā būtu bijusi patīkama pārmaiņa spēles procesā un neveidotos vienmuļš spēles process. Līdz ar to izspēlējot spēli atkārtoti varētu izmantot citu stilu.

Laika izmantošana savā labā!

Spēle ir "pateicīga" svētdienas spēlētājiem. Tā neliks bieži lietot necenzēto leksiku un dusmās žestikulēt. Lai gan ir brīži, kad pateicoties spēlē lietotajai krāsu paletei, ir grūti saprast kurp jādodas tālāk. Līdz ar to saprotat, ka krāsu klāsts spēlē ir visai šaurs, kas nedod iespaidīgu apkārtnes vizuālo noformējumu. Jāizsaka komplimenti par lietus un sprādzienu efektiem, kas izskatās ļoti labi. Bet visumā priekš 2007. gada spēles izpildījums grafiskajā ziņā ir visai labs.

Attēla apraksts

Tātad par stāstu. Stāsts sastāv no saraustītām filmiņām spēles laikā, kas cenšas ieviest spēlētājam skaidrību, kas ir noticis un kas jūs esat. Bet tā īsti līdz galam manim tā arī neaizgāja. Ir nolaupīts īpašs fraķis ar kuru var pārvaldīt laiku. Ļaundaris ar šī fraķa palīdzību radījis alternatīvo realitāti pa savai gaumei. Tātad tas ir slikti. Likumsakarīgi, bet ir vēl viens fraķis, kurš ir tikai betas versija. Ķeram fraķi, raujam mugurā un aidā ļaundara medībās, lai varam visu salabot. Stāsts nav izcils un nesniedz lielas izklaides spēlētājam, jo ir visai saraustīts. Bet ir pietiekami, lai noturētu kādu brīdi jūsu uzmanību.

Īsi sakot: Spēles stāsts ir vājš un neizteiksmīgs. Spēle izmanto niecīgu daļu no sava potenciāla, liekot vilties kopumā skatoties. Jautrība neizpaliek šaudoties un spēlējoties ar laiku.

Kritiķu vērtējums: metacritic 71 GameSpot 6,5/10 IGN 7.6/10

Spēles treileris

940 skatījumi 1 komenti kudos

Žurnāla ieraksta autors

1 komentārs Rise & Shine apskats
28.Septembris 2017 18:52
Homērs

1 Komentārs

2.Decembris 2017 21:54

Par šo spēli zināju jau kopš tās iznākšanas. Bet tā arī nav sanācis uzspēlēt. Arī šobrīd Stīma bibliotēkā gaida savu kārtu, kad nu beidzot, pēc 10 gadiem, es tikšu piepildīt vienu no sapnīšiem. Kad dzirdēju par Kvantum Breik, es uzreiz atcerējos par šo spēli.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!