Manai PS4 nomira HDD

5.Septembris 2017 17:18
5 komentāri 1 kudos genotsiid

1. attēls

Kādā lietainā svētdienas vakarā vēlējos uzspēlēt savu PS4 konsoli, taču tā galvenajā izvēlnē nolēma «sastingt». Nespēdams ierīci izslēgt ar tās skārienjutīgo ieslēgšanas/izslēgšanas sensoru, izrāvu strāvas vadu. Diemžēl darbība izrādījās pēdējā nagla cietā diska zārkā. Zemāk – dažas atziņas.

Skopais maksā divreiz

Fakts, ka ar iebūvēto 500 GB ietilpības HDD ir par maz, top skaidrs pavisam drīz, kad sāk iegādāties kaut vai tikai pašas iecienītākās Sony konsolei ekskluzīvās spēles. Nav vairs kā agrāk, kad varēja ielikt disku un priecāties, jo tagad ne tikai katrs spīdīgais aplis ir jāinstalē, bet arī jālejupielādē bieži vien ļoti apjomīgs atjauninājums (ja vien nevēlaties, lai produkts strādā kā klibs cilvēks). Labi, ka vēl vispār var nopirkt fiziskas spēles. Pagaidām.

Problēmai ir divi risinājumi – pastāvīgi dzēst un instalēt jaunu saturu vai iegādāties ietilpīgāku datu nesēju #4thePlayers. Diemžēl tad, kad izvēlējos otro variantu, netika piedāvāta iespēja lietot ārējo USB cieto disku, kā to tolaik varēja darīt konkurentu ierīcēs. Vēloties ietaupīt € 10, atsevišķa 2 TB HDD vietā iegādājos tādu, kas ir ievietots plastmasas korpusā un savienots ar SATA2-USB adapteri, proti, ārējo cieto disku. Protams, atverot Seagate ražotā «cietņa» salīmēto ietvaru, zināju, ka zaudēšu garantiju, taču naivā optimismā domāju, ka nekas slikts jau nenotiks, jo konsolē taču jau no rūpnīcas nāk tā paša ražotāja disks. Liela kļūda.

Pirmās problēmas sāka izpausties kā jocīgi tikšķi no PS4 korpusa, kuru avots – pārsteigums! – izrādījās vien pirms mēneša ieliktais HDD. Tad sāku vilkt vienādības zīmi ar dīvainajiem audio «gļukiem» Unreal Engine 4 darbinātajos produktos, kas man atgādināja par laiku, kad laidu pirātiskās GameCube spēles no SD kartes (tur problēma bija formāta nespēja tikt galā ar daudziem sīkiem failiem). Iespējams, arī iemesls, kāpēc Ghost Recon Wildlands man strādāja tik saraustīti, bija cietais disks.

Atziņa: būtu labāk samaksājis 10% vairāk un nopircis produktu ar garantiju – vismaz nebūtu izmetis naudu.

Zaudētais laiks

Tomēr ne mazāk skumji bija zaudēt daudzās stundas, kas tika ieguldītas tādās spēlēs kā, piemēram, Yakuza 0, The Last of Us: Remastered un Ghost Recon Wildlands. Tāpat arī 16 h, ko veltīju nesen izlaistajai Yakuza Kiwami, aizgāja nebūtībā, tāpēc arī apskats būs jāgaida ilgāk. Lai gan mana PS4 ir gandrīz pastāvīgi pieslēgta internetam, liekas negodīgi, ka automātiskā saglabāto datu rezerves kopiju veidošanas funkcija ir maksas pakalpojums PlayStation Plus abonentiem. Steam to piedāvā par velti #4thePlayers.

Atziņa: atkarībā no lietošanas biežuma būtu ieteicams uz ārējā USB datu nesēja saglabāt rezerves kopijas reizi mēnesī vai biežāk.

Tik vienkārši kā 1.23

Prieks, ka nebiju utilizējis konsoles sākotnējo HDD. Diemžēl pavisam pretējas emocijas izraisīja paziņojums, to ieliekot ierīcē. Lai sistēmu varētu izmantot, ir jāatjauno programmatūras versija uz 4.73 vai jaunāku. Tas būtu ļoti vienkārši – lejupielādēju failu no PlayStation mājaslapas un uzlieku uz USB atmiņas moduļa, tad ievietoju konsolē un nospiežu OK. Diemžēl tās dienas neveiksmju sērija turpinājās, nestrādājot Lattelecom burvīgajam interneta pieslēgumam. Nu neko, jāturpina rīt!

Nākamajā dienā darbavietā lejupielādējis prasīto failu, atnācis mājās un ievietojis «flešku» PS4, atkal vīlos. Izrādās, ka atjauninājuma fails nav derīgs – ir nepieciešams «nokačāt» īpaši lielu tā versiju, kas paredzēta sistēmas atjaunošanai, bet internets vēl aizvien nestrādāja #4thePlayers. Kāpēc Sony neizvēlējās OS datus glabāt īpašā iekšējās atmiņas modulī (kā to dara konkurenti), nav skaidrs.

Atziņas: stabils interneta savienojums nav garantēta lieta ne tikai Zimbabvē, bet arī šķietami attīstītā Eiropas dalībvalstī. Rūpīgāk jālasa preces ražotāja mājaslapa.

1121 skatījumi 5 komenti kudos

Žurnāla ieraksta autors

3 komentāri Death Note (2017)
29.Augusts 2017 00:30
fenfen

5 Komentāri

5.Septembris 2017 17:43

Atceros psp laikus, kad OS atjauninājumi nāca līdzi ar psp diskiem

5.Septembris 2017 17:58
genotsiid Redaktors

@DJkikisa Vēl aizvien nāk līdzi ar diskiem vai kārtridžiem. Tas ir visām konsolēm. Liels mīnuss tiem, kam patīk uzhakot savas ierīces, jo parasti tikai vecākās OS versijās ir ievainojamības.

6.Septembris 2017 09:37

Nekad nepērciet Seagate produktus tie mirst ļoti ātri.

8.Septembris 2017 14:52

No virsraksta jau nopratu, ka mantoji no manis kaut ko sliktu.

13.Septembris 2017 20:00
genotsiid Redaktors

Tagad, kad atgriezos pie manas PS4 sākotnējā HDD (arī Seagate ražojums) un uzinstalēju Little Nightmares (žēl, ka citus tā neuzrunā), apstiprinu, ka problēmas Unreal Engine 4 spēlēs tiešām izraisīja cietais disks. Skaņas kļūdu vairs nav un strādā mazāk saraustīti.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!