Rise & Shine apskats

28.Septembris 2017 18:52
1 komentārs 10 kudos Homērs

Spēle par mazu zēnu ar milzīgu stroķi.

Grūti aprakstīt vienkāršas ložu-elles spēles geimpleju, ja īsumā - ej un šauj. Mūsdienu spēļu industrijas izstrādātāji vienmēr cenšās pievienot šai formulai ko jaunu, lai savu spēli bagātinātu un izceltu uz pārejo fona. Arī kompānija Super Awesome Hyper Dimensional Mega Team savā spēlē ar nosaukumu Rise & Shine centās darīt to pašu. Šajā rakstā arī apskatīsim, vai viņiem tas ir izdevies, vai nē.

Rise & Shine izmanto Unity, līdz ar to gaidīju no tās visai simpātisku grafiku, un taisnību sakot - to es arī ieguvu. Jau no paša spēles sākuma acīs krīt izmantotā krāsu palete - šeit tiek lietoti ļoti koši krāsu toņi, un kopumā spēle izskatās ļoti "spilgta." Šāda līmeņa kvalitātes grafiku un animāciju sastapt var diezgan reti, it īpaši šādā zema budžeta projektā. No pirmās minūtes Rise & Shine pastāvīgi izspēlē nebeidzamas parodijas un atsauces uz klasiskajām un mūsdienu videospēlēm. To visu vēl labāku padara tas fakts, ka izstrādātāju studija Super Awesome Hyper Dimensional Mega Team sastāv tikai no četriem cilvēkiem.

Spēles sižets risinās vietā ar nosaukumu Spēļplanēta, kuru apdraud naidīgie Nexgen spēki. Spēles galvenais varonis, mazs zēns apelsīnu-krāsas apģērbā vārdā Raizs (Rise), nonāk apšaudē kādā tirdzniecības centrā. Viņa acu priekšā tiek nāvīgi ievainots Leģendārais Karavīrs (kurš acīmredzot bijis kāds slavens varonis), un, neesot atradis apkārt nevienu labāk atbilstošu kandidātu, nodod Raizam savu runājošo šaujamo vārdā Šains (Shine). Šis milzīgais lielgabals spēj ne tikai runāt, bet arī dot tās valdītājam spēju bezgalīgi atdzimt. No šī brīža, Spēļplanētas liktenis tiek uzlikts uz vienpadsmit-gadīga zēna pleciem. Kāpēc gan ne?

Spēles sižets tiek izklastīts lūk šādos, komiksus-atgādinošos paneļos.

Būtībā, Rise & Shine ir 2D šūteris ar puzzle elementiem un cover, jeb slēpšanās mehāniku. Īsumā - spēles ideja ir "fuck them all", jeb šaujam visu, kas kustas, un periodiski laužam galvu pie kārtējās puzles. Laiku pa laikam spēlētājam būs nepieciešams izmantot savas īpašās, paškontrolējamās lodes, lai tiktu līdz kādam slēdzim, atjaunot elektriskos mehānismus, remontēt salauztas konstrukcijas, un tā tālāk. Protams, šīm puzlēm mums ir jāizmanto mūsu uzticamais draugs Šains, kuram ir pieejami vairāku ložu veidi. Spēles laikā viņam būs iespējams atrast daudz jaunu uzlabojumu , kā piemēram, lāzera tēmekli, jau minētās paškontrolējamās lodes, un daudz ko citu. Tāpat var uzlabot arī Šaina ložu daudzumu, ļaujot izšaut daudz vairāk ložu, nekā parasti.

Super Awesome Hyper Dimensional Mega Team spēles dizainam piegājuši ļoti rūpīgi - skaisti sazīmētā grafika, ārkārtīgi liela līmeņu detalizācija, pie tam to visu var attiecināt uz katru no Rise & Shine līmeņiem, sākot no pašas pirmās sākuma lokācijas līdz pat pašām spēles beigām. Katrs līmenis tiešām parāda izstrādātāju neticamo uzmanību detaļām. Spēle strādā stabili, un nekāda veida attēla bremzēšanu vai FPS zudumu es novērojis neesmu, kas, taisnību sakot, mūsdienu Indie spēlēs vajadzētu būt norma. Skaņas efekti ir savu uzdevumu augstumos - ne izcili, bet, tā teikt, standarta komplekts priekš mazbudžeta Indie spēles. Visai neparasts soundtreks, kurš labi noder kā fona mūzika.

Spēlē pastāv liels ienaidnieku daudzums.

Tagad par slikto - spēle pati pa sevīm ir diezgan īsa. Lai gan man patika Rise & Shine puzzle un šaušanas elementi, es spēli pabeidzu aptuveni divarpus stundās. Neatkarīgi no tā, vai tas, jūsuprāt ir piecpadsmit eiro vērts spēles ilgums, ir katra paša lieta, bet es droši vien justos daudz labāk, ja tā būtu par kādiem pieciem eiro lētāka. Spēles sižets ir diezgan parasts un klišejisks, kaut gan man ir nojausma, ka tas tika darīts tīšām. Pabeidzot pēdējo līmeni, viss, ko spēlētājam atliek darīt ir meklēt bezjēdzīgus noslēpumus, "sabārstītus" katrā līmenī. Atklāti sakot, šobrīd man ir grūti iedomāties, kāds būtu iemesls, lai kāds šo spēli pārspēlētu vairāk kā vienu reizi.

Spēlētāju aiz katra stūra gaidīs kāds jauns izaicinājums - visbiežāk puzļu veidā.

7/10

Ja alkstat pēc kādas jautras, 2D šaušanas spēles, var atrast ko daudz sliktāku nekā Rise & Shine. Šī tomēr ir mazās studijas pirmā spēle, un neskatoties uz to, ir slavējams, ja ne pārāk iespaidīgs pirmais mēģinājums pašiem savu spēļu izveidē. Es ceru, ka izstrādātāju studija ņems vērā savas kļūdas, un iespējams, nākotnē radīs spēlei sīkvelu, balstīdamies uz to, ko viņi iemācījušies. Spēli var iegādāties šeit.

480 skatījumi 1 komenti kudos

Žurnāla ieraksta autors

Atstāt komentāru Ieskats: Jurassic Park: The Game
6.Oktobris 2017 20:17
Surītis

1 Komentārs

28.Septembris 2017 20:02
genotsiid Redaktors

Paldies par apskatu! Rise & Shine man ļoti atgādina Alien Hominid, bet divarpus stundas laba prieka par € 15 neizklausās pēc sevišķi izdevīga piedāvājuma.

Vispār prieks, ka te ir kāds, kam interesē indie spēles, un kas prot par tām sakarīgi uzrakstīt. Varbūt @Marcisbee tev varētu piešķirt iespēju likt apskatus galvenajā lapā, lai tos būtu vieglāk pamanīt.

Ieraksts tika labots, 28.Septembris 2017 20:02

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!