Tyranny apskats

25.Septembris 2017 18:31
2 komentāri 5 kudos Homērs

Šoreiz, TU esi ļaundaris!

Spēļu veterāni Obsidian Entertainment ir izlaiduši savu jaunāko RPG spēli, un nu ir pienācis laiks to apskatīt. Daudzi, apskatot spēles attēlus, Tyranny noturēs to par kārtējo izometrisko, RPG žanra spēli ar viduvēja līmeņa sižetu, taču ir viens bet. Šī ir neizmērāmi jautra un "dziļa" RPG žanra spēle, kuras pamatā ir augstvērtīgs sižets, interesantas spēles mehānikas, sirdi-vilinoši lēmumi, un daudz kas cits. Kas no tā visa galu galā īsti sanācis? Vai ir vērts iztērēt to summiņu, kuru par spēli prasa izstrādātāji? To arī apskatīsim šajā rakstā.

Savā spēlē, Obsidian Entertainment ir radījuši diezgan neviesmīlīgu pasauli ar nosaukumu Teratusa. Nodevības, kari, zagšana, barbarisms - šeit tā visa ir pa pilnam. Galu galā, šī ir pasaule, kurā ir triumfējis ļaunums. Savukārt, no otras puses, Obsidian savā spēlē drūmumu pasniedz pietiekami košos toņos, un patiesībā es nevarētu teikt, ka spēle ir tumša un piepildīta ar bēdām, drīzāk tā padara visus notikumus par likumsakarīgiem un neliek spēlētājam lauzt galvu, kāpēc ir noticis tieši TĀ, vai arī kā varējā notikt tā, ka labais nespēja uzveikt ļauno. Tad nu lūk! Sākam!

Kā jau pieminēju, spēles darbība notiek Teratusā, kurā šobrīd notiek pāreja no bronzas uz dzelzs laikmetu. Šeit, tirāns ar nosaukumu Kaiross jau 400 gadus pakļauj sev visas apkārtējās zemes. Ar savu lojālo ģenerāļu palīdzību un savām divām armijām, Kaiross rīkoja asinspirti visur, kur vien viņa / viņas karaspēks varēja spert soli. Pirmā armija sastāv no elitajiem "Apkaunotajiem" - labi bruņotiem un disciplinētiem karavīriem ar labu ekipējumu, kuru skaits nav viņu stiprā puse. Otrā armija daudz vairāk atgādina psihopātu un slepkavu bandu, kuri asinsizliešanu kārē pat vairāk, nekā naudu. Šai armijai tika dots arī atbilstošs nosaukums - Sarkanais Koris.

Kairosam pa rokai ir pasaules izcilākie burvji - Arhoni, kuri bija spiesti spēcīgajam tirānam pakļauties. Viens no viņiem, taisnīguma arhonts vārdā Tutons, padara spēlētāju par Likteņa Priekšteci - valdības pārstāvi, kas darbojas kā tiesnesis, žūrija un sodu izpildītājs - viss vienlaikus. Likteņa Priekšteči ir tikpat nežēlīgi, cik viņi ir gudri, un nu spēlētāja personāžs ir viens no viņiem. Kairosam nu vien atliek ieņemt pēdējās pāris teritorijas, kurās vēl joprojām valda pretestība. Šeit arī sākas mūsu piedzīvojumi. Lai iekarotu atlikušās zemes, tiek piesaukts spēlētāja personāžs. Gribētos atgādināt, ka šajā spēlē tu neesi varonis spožajās bruņās, kurš izglabs pasauli. Šeit ļaunums jau ir uzvarējis, un spēlētājs ir ļaundaru pusē.

Tyranny ir "izvēlies-pats-savu-piedzīvojumu" tipa spēle. Spēlētājam ir pašām jāizvēlās, ko teikt, kā atrisināt kādu konfliktu un tamlīdzīgi.

Pamatam priekš geimpleja izstrādātāji paņēmuši savu iepriekšējo spēli - Pillars of Eternity. No tās Tyranny iemantoja intefeisu, cīņas sistēmu, un arī daudz ko citu. Tyranny necenšas nekādā veidā mākslīgi pagarināt spēles procesu, piemēram, izmantojot sānu kvestus, kuru, starp-citu, arī nav daudz. Spēles kampaņa ir sadalīta trijās nodaļās. Lokācijas ir dažāda lieluma un izskata, un katru no ir ļoti interesanti izpētīt.

Cīņas norit lielākoties tādā pašā veidā kā Pillars of Eternity. Spēlētāja komandā var ietilpt četri cīnītāji. Spēlētājam ir pieejama taktiskās pauzes mehānika, kas ļauj cīņas laikā apstādināt notiekošo un izplānot savu nākamo soli, vai arī vienkārši aiziet uz tualeti. Mūsu komandas biedriem ir pieejamas unikālas un spēcīgas spējas, kuras varam izmantot lai uzlabot savas izredzes kaujas laukā. Ienaidnieku mākslīgais intelekts sevi ved diezgan adekvāti, bieži vien uzbrūkot tam komandas biedram, kuram jau bez tā ir maz dzīvības punktu. Teikšu atklāti, RPG spēļu žanra cienītājiem Tyranny manuprāt sniegs lielu baudījumu, jo savā ziņā katra kauja ir kā puzle, un ja spēlētājs vienkārši klikšķinās ar peles kursoru pa pretinieku, sabiedrotie izmirs ātrāk, nekā senie dinozauri.

Tyranny nav nekāds Battlefield, tāpēc arī necenšas apžilbināt spēlētāju ar kaitinošu un datoru cepinošu grafiku, līdz ar to spēle ir pavisam labā kvalitātē spēlējama arī uz netik jauniem datoriem. Atklāti sakot, spēles grafikai nav ne vainas. Mēs iegūstam visai simpātisku un skaisti sazīmētu attēlu, uz kuru ir patīkami skatīties. Ņemot vērā, ka Tyranny ir RPG spēle, tad tās grafika ir pat ļoti pieņemama. Spēles animācijas brīžiem ir nedaudz kantainas, bet tas ir salīdzinošs sīkums, un nespēj sabojāt iespaidu par spēli.

Spēles galvenā pasaules karte, uz kuras spēlētājs īstenība pavadīs diezgan daudz laika.

Par NPC personāžu ieskaņošanu pretenziju būtībā nav. Pietiekami pārliecinošs tēlojums, kur tiek izmantotas intonācijas, dialekti, akcenti, u.t.t. Dialogos vienmēr ir iekrāsoti dažādi vārdi, kuri spelētājam var būt nesaprotami, un jā pārvilkt pāri tiem ar peles kursoru, tie tiek izskaidroti, kas brīžiem palīdz pilnībā izprast to, ko jums tikko teica kāds personāžs.

Nospēlējot apmēram 30 stundas, esmu sastapies tikai ar vienu kukaini un minimālas problēmas ar diviem dialogiem. Spēlei ir stabili FPS arī pie maksimālajiem grafiskajiem uzstādījumiem. Nekādas problēmas ar attēla sastingšanu vai lag neēsmu novērojis, neskatoties uz Alt + Tab lietošanu, vai ilgstošu, nepārtrauktu spēli.

Atkarībā no spēlētāja iepriekš veiktajiem lēmumiem, no kaujām varēs izvairīties, vai arī pavisam otrādi - iekļūt tajās.

10/10

Saistībā ar Tyranny var vilkt paralēles ar lielu daudzumu izcilu RPG spēļu, gan izstrādātāju Obsidian Entertainment radītu, kā piemēram South Park: The Stick of Truth vai Pillars of Eternity, gan citu studiju spēles. Šo noteikti iesaku visiem, kas ''ir draugos'' ar RPG žanra spēlēm. Tyranny, un tās nesen izdotos DLC var iegādāties šeit. Spēle ir pieejama uz PC, Mac , un Linux platformām.

555 skatījumi 2 komenti kudos

Žurnāla ieraksta autors

5 komentāri Viedoklis: iepriekšpasūtīšana
7.Oktobris 2016 17:48
genotsiid

2 Komentāri

25.Septembris 2017 18:54

Tad jau nākamajam apskatam jābūt par Divinity: Original Sin 2

26.Septembris 2017 15:05

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!