Melnās piektdienas ķēriens - Xbox one S

24.Novembris 2018 11:44
4 komentāri 4 kudos Eking

Melnās piektdienas Amazon piedāvājums

Vācijas Amazonā Melnās piektdienas ieskaņās parādījās lielisks Xbox one deals pa 169 eur. Kā var neņemt tik lielisku piedāvājumu un izmēģināt Xbox one passā iekļautos Microsoft ekskluzīvus. Piedāvājums parādījās 20.novembrī otrdien un bija iespējama piegāde uz Latviju.

Xbox One S 1TB Konsole - Bundle inkl. 2. Controller + 3 Monate Gamepass + 14 Tage Live Gold

Xbox one

Standarta piegāde maksāja nedaudz virs 20 euro, ja piemet vēl 10 euro Amazon.de solīja piegādi pat melnā piektdienā, 23.novembrī. Realitātē Vācijas Amazon strādā vēl ātrāk - konsoli izsūtīja no Dortmundes 21.novembrī caur Kolege, Vācijā, tad sūtījums aizceļoja uz Lietuvu un Rīgā jau ieradās 22.novembra rītā. DHL kurjers zvanīja jau ceturdienas dienā, 22.novembrī, ka var saņemt paciņu. Iespaidīgi, divas dienas un konsole ir jau pie mājas durvīm. Dažs labs Latvijas interneta veikals formē pasūtījumu trīs dienas.

Xbox one komplektācija

Atverot Amazon paciņu un Xbox kasti komplektā bija sekojošas sastāvdaļas:

  • Simpātiska un baltā krāsā Xbox One S 1TB konsole bez milzu barošanas bloka, kā tas bija pirmajiem Xbox one modeļiem. Konsole bija salīdzinoši viegla un pēc gabarītiem mazāka par PS4 konsoli;
  • HDMI Vads un barošanas bloka vads. Abi vadi nebija gari un bija ap 1 metru gari.
  • Divas Xbox One pultis baltā krāsā, rokās pultis jūtās brīnišķīgi. Pultis ir matētas, lai neizslīdētu no rokām. Protams pārsteidz, ka 2018.gadā pultīs jāliek baterijas. Katrai pultij nāca klāt divas 'Duracel' baterijas. Bet protams Xbox one pultis ir tādi sava veida milzu monstri salīdzinot ar vieglajām PlayStation pultīm.
  • Xbox one pass uz 3 mēnešiem, kas iekļauj abonementu uz vairāk kā 100 spēlēm. Iekļauti tādi ekskluzīvi kā Fora Horizon 4, Gears of Wars 4, Quantum Break, See of Thief u.c.
  • Xbox one gold uz 14 dienām. Xbox gold nepieciešams, lai varētu spēlēt online. Ja ir iegādāts Xbox Gold vismaz uz mēnesi, tad var saņemt divas Xbox one spēles un vienu Xbox 360 spēli. Microsoft piedāvāja pirmo mēnesi par iepazīšanās cenu - Xbox Gold pa 1 mārciņu (mans kādreizējais konts bija reģistrēts UK un pašam nezinot maciņā bija 1.52 mārciņas no Xbox 360 laikiem, izmantoju iespēju un aktivizēju Gold uz mēnesi). Xbox Goldam novembrī bija sakarīga spēle Battlefield 1 Revolution, un indie Race The Sun. Trešo piedāvāto Xobx360 spēli Dantes Inferno neizdevās aktivizēt uz Xbox One. Tas ir atšķirīgi no Playstation, ka var pievienot bibliotēkai jebkuru PlayStation plus spēli.

Xbox one komplekts

Pirmā Xbox one pieredze

Pirmo reizi ieslēdzot konsoli tā ir pārsteidzoši klusa un nekas nerūc. Iedegās patīkama gaismiņa uz konsoles un Xbox pultis spilgtā baltā krāsā, pulti nevajag sinhronizēt ar vadu ar konsoli. Pirmo reizi vajag nokonfigurēt savienojumu ar tīklu un var gaidīt savas 30 minūtes, lai novilktu un uzliktu pēdējo firmware atjauninājumu trīs secīgos soļos. Pēc tam var sākt pildīt 7 soļus - kā valodas uzstādīšana, laika zonas uzstādīšana, jauna konta aktivizācija vai esošā konta uzstādīšana, xbox kodu aktivizācija, xbox gold aktivizācija, kartes pievienošana. Šādas formalitātes aizņēma savas 40 minūtes. Aktivizēju savu Xbox 360 kontu bez problēmām, kas reģistrēts UK. Karti gan neatjaunināju. No valodas izvēlēm pēc sievas ieteikuma, lai viņai vieglāk saprast, izvēlējos krievu valodu. Pēc pirmajiem iespaidiem tieši krieviski ir grūtāk saprast, starp citu startējot Xbox spēli Sunset Overdrive tā bija pilnībā krieviski gan subtitri, menu, gan pilnībā ierunāta.

Startēšana

Tālāk pārdomas par menu, pēc Playstation 4 lietošanas ir ļoti grūti saprast kur iet un ko darīt. Flīzīšu un kvadrātiņu metro stils nav intuitīvs, pagaidām pēc spēles startēšanas uzspiežot Xbox one pogu tā nesamazinās un nav iespējas aizvērt. Neesmu sapratis, kā var uzstādīt Standby režīmu, lai fonā vilktu digitālās spēles. Uzspiežot Xbox one pogu tiek piedāvāts izslēgt pulti vai pašu konsoli. Pagaidām menu man ir kosmoss, nav pat skaidrs kā paskatīties draugu sarakstu vai izslēgt spēli. Tai pašai it kā aktivizētai spēlei Battlefield 1 Xbox Gold spēlei, kaut viņa man skaitās bibliotēkā, tiek piedāvāts nopirkt to vai aktivizēt caur EA pass. Tālāk nedaudz aprakstīšu dažādus abonementus, kas pieejami Xbox one.

Xbox one

Dažādi Xbox one abonementi

Xbox one pass - pieejams abonementā vairāk kā 100 spēles, var spēlēt gan online, gan offline. Ja ir pass var saņemt atlaides Xbox veikalā. Lielākās xbox one pass spēles ir nesen izdotā braukšanas spēle Forza Horizon 4, Gears of War 4, tukšā pirātu spēle See of Thief, Helo 5: Guardians vai kooperatīvā zombiju spēle The Stat of Decay 2. Katru mēnesi spēļu klāsts papildinās, nākamo mēnesi decembrī teiksim būs pieejams Hellblade: Senua’s Sacrifice, Ori and the Blind Forest. Xbox one pass uz starta arī būs Crackdown 3 un Gears of Wars 5 day-one. Xbox one pass ir visai padārgs pasākums, kas maksā aptuveni 10 euro mēnesī vai 100 euro gadā. Taču, ja nav spēlēta neviena Xbox one spēle, tīri labi atmaksājās. Melnās piektdienas ietvaros var dabūt Xbox one pass uz gadu pa 60 euro no Amazona.

Xbox Gold - sekojošais abonements dod iespēju spēlēt tīklā un katru mēnesi saņemt pāris Xbox one spēles un Xbox 360 spēli, ko var paturēt īpašumā, pat jau beidzies abonements. Spēles abonements uz gadu maksās aptuveni 40 euro vai aptuveni 12 euro uz 3 mēnešiem.

EA Subscription - sekojošais abonements dod iespēju spēlēt EA access spēles, maksā aptuveni 5 euro mēnesī vai ap 30 euro gadā. Kaudze ar EA spēlēm. Pašas jaunākās kā Battleflied V nav pieejamas, bet var uzspēlēt 10 stundu triālu. Pilnīgi pietiek, lai 10 stundu laikā izietu vairākas reizes Battleflied V War stories un iemēģinātu online.

Pirmās iemēģinātās Xbox one spēles

Bibliotēka

Sunset Overdrive - Pēc korvinska komentāra pie Spiderman apskata, ka neesmu zinājis Insomniac Games atvērtās pasaules spēli Sunset Overdrive, tā bija pirmā spēle ko palaidu uz Xbox one. Overdrive likās uz adrenalīna Infamous Second Son un grafiski likās uz mata kā xbox 360 spēle. Spēlei tā kā biju aktivizējis krievu valodu, bija pilnībā krieviski. Kopumā kaut kā neaizrāva un nepatika Sunset Overdrive pēc pirmajiem iespaidiem.

Far Cry 3 - Lai izmēģinātu kā darbojas xbox 360 diski un kā strādā atpakaļ savietojamība vai 'back compatible' startēju Far Cry 3 xbox 360 disku. Xbox one novilka patču aptuveni 5gb lielumā, lai spēle būtu nedaudz skaistāka uz Xbox one un tekstūras izskatītos plūstošakas. Pārsteidzoši Xbox one savienojās ar mākoni un atrada, ka esmu spēlējis 2013.gadā Far cry 3 un parādīja progresu, parādīja, ka pieejams Blood Dragon papildinājums. Spēle tiešam izskatās skaistāka un plūstošāka kā uz Xbox 360 platformas, spēle ierunāta angliski.

Super Lucky's Tale - Jauka ģimenes spēle, platformers par lapsiņu - jāvāc dažādas monētiņas un var droši spēlēt ar bērniem. Fonā skan patīkama mūzika, iedevu pulti sievai, lai spēlē. Dažreiz pārņēmu vadības grožus. Kā jau teicu var droši spēlēt ģimenes lokā. Manā gadījumā pilnībā ierunāta krieviski un var uzstādīt spēli angliski.

Attēla apraksts

Xbox one Ielādes fonā gaida Forza Horizon 4, Quantum Break un Gears of War 4. Šīs spēles noteikti ir pelnījušas detalizētāku spēlēšanu. Kopumā pēc tik daudziem gadiem kopš tika izlaists Xbox one pirmo reizi mēģinu Xbox one - konsole tīri jauki spēlējās. Jūtams, ka pietrūkst spēcīgu Xbox ekskluzīvu, kā tas ir Playstation gadījumā. Būtībā ar Xbox One pass abonementu par saprātīgu cenu var kompensēt Xbox ekskluzīvo spēļu un vēl dažu labu spēļu iziešanu. Pēc ilgākas lietošanas manīs, kāds ir tas Xbox one. Patīkami, ka Xbox nosūtīja laipnu sagaidīšanas vēstuli:

Welcome to Xbox One, Eking07. Worlds of fun are waiting. This is your next level. Let’s help you get the most out of it.

235 skatījumi 4 komenti kudos

Žurnāla ieraksta autors

3 komentāri Monstru Mednieks: Pasaule
8.Oktobris 2018 19:53
U915

4 Komentāri

24.Novembris 2018 13:31
genotsiid Redaktors

Paldies par rakstu! € 169 ir patiešām lēti par tādu komplektu. Microsoft ļoti agresīvi cīnās, lai izplatītu savu "spēles kā pakalpojums" ideju. Baumo, ka nākamgad varētu pat sākt tirgot One S bez diskdziņa. Tādu modeli droši vien izpārdošanās dalīs par 99 eiro.

Vēlos saprast, kā viss notiek ar Xbox 360 diskiem. Vai, lai spēlētu, datu nesējam jāatrodas konsolē? Piemēram, vai Far Cry 3 vari palaist arī tad, kad disks nav ielikts? Dzirdēju, ka Xbox One izvēlne darbojas ļoti lēni.

@Marcisbee Izskatās, ka Eking sevi ir pierādījis ar žurnāla rakstiem. Varbūt varētu piešķir iespēju publicēt galvenajā lapā, lai vieglāk pamanīt nākamos?

24.Novembris 2018 17:49
Eking Redaktors

@genotsiid Paldies par labām atsauksmēm, dod motivāciju darboties! Notestēju, izņēmu ārā Far Cry 3 disku no diskdziņa un mēģināju palaist spēli, nesanāca, izleca kaut kāda kļūda un pieprasīja ievietot disku vai aizvērt spēli. Runājot par Xbox One izvēlnēm, sākotnēji startējot konsoli lēnāka tieši bija Gamepass sadaļa, kas lēni ielādējās. Pārējie menu daudz maz labi lādējās un varēja labi pārslēgties starp flīzītēm. Starp citu nomainot energo režīmu no taupīga uz standarta un nospiežot Xbox pogu var viegli pārslēgties starp menu un palaistām aplikācijām.

25.Novembris 2018 20:51
genotsiid Redaktors

@Eking Skaidrs. Cerēju, ka būs "na haļavu" – aizņemies Xbox 360 disku, ieliec, lai parādās Xbox Live spēļu kolekcijā, lejupielādē, tad spēli atdod atpakaļ, bet turpini vēlāk baudīt tāpat. Laikam Microsoft nav tik izmisuši, lai ar šādu triku pievilinātu jaunus lietotājus . Starp citu, apsveicu ar nopelnīto redaktora statusu!

26.Novembris 2018 08:10
Eking Redaktors

@genotsiid Jā, tā ir ar Xbox 360 diskiem. Ja ir vēlme aizņemties ir daudz xbox 360 diski. Liels paldies par apsveikumiem! Būs tik jāsāk darboties!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!