Ha Ha Ha jeb Batman Arkham Asylum apskats

Doties atpakaļ
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !

Esmu nolēmis savus laika gaitā sagatavotos spēļu apskatus palaista pasaulē, jo šī šķiet lieliska vieta, kur to darīt. Gaidot Batman Arkham Knight, kas man arī ir šī gada visgaidītākā spēle (sorry, Witcher 3 un Just Cause 3), pirmais apskats, ko nolēmu palaist, ir arī tas, kas galu galā arī noved pie Arkamas Bruņinieka. Komentējam un izsakām nepieciešamo kritiku, ja vēlamies.

Ha Ha Ha

1. gadā spēļu pasaulipārsteidza „Bioshock” ar savu interesanto, un unikālo, sižetu un savdabīgo atmosfēru, kas tomēr atgādināja, ka FPS žanrs nav tikai par pew-pew-pew. Šī spēle kalpoja kā pamats citām pēc tās. 2009. gadā diezgan nezināma studija „Rocksteady” visus pārsteidza ar to, ko daudzi uzskata par visu laiku labāko licencēto spēli – Batman Arkham Asylum, jeb Arkamas trakonams.

Attēla apraksts (tik daudz kompāniju)

Visi, kas ir kaut cikpievērsušies modernajai kultūrai, noteikti zin, kas tad ir Betmens – psihopāts, kas dauza citus psihopātus, censdamies darīt labu. Tomēr Arkamas trakonams līdz spēlei bija galvenokārt zināms tikai komiksu lasītājiem, tādēļ tas bija kas jauns. Spēles sižets ir pat gaužām vienkāršs – Betmens ir aizturējis Džokeru un ved viņu uz Arkamas trakonamu, kurā arī atrodas visi Betmena pretinieki (vismaz tie, kas ir notverti). Arkama ir trakonams, psihiatriskā slimnīca un cietums, kas atrodas uz mazas salas, kas ir nodalīta no pārējā Gotemas. Bet, kā izrādās (tipiski), Džokeram ir plāns, viņš izlaužās un pārņem kontroli pār Arkamas salu (tipiski). Un spēlētājam, kā Betmenam, ir Džokers jāaptur (tipiski). Sižets ir gaužām vienkāršs, bet tomēr tajā pastāv pāris sarežģījumi (plot twist) un Betmens nereti saskarās ar kādu no saviem pretiniekiem, piemēram, Beinu, Indīgo Īvi (Poison Ivy), Putnubiedēkli (Scarecrow), u.c. Bet spēles beigas ir diezgan nekādas, diemžēl.

Attēla apraksts

Runājot par pašuspēlēšanu, jeb gameplay, Arkamas trakonams 2009. gadā bija patīkams pārsteigums. Galvenais veids, kā Betmens mijiedarbojas ar pārējiem NPC, ir sišana pa seju, vai tamlīdzīgi. Un kaujas mehānika ir gaužām vienkārša – uzbrūc ar vienu pogu un ar otru pogu veic pretuzbrukumu, kad pretinieka virs galvas parādās zibentiņi (?). Trešā poga ir domāta, lai pavicinātu savu apmetni, lai padulinātu pretinieku, bet tā vairāk ir kā gadījuma poga. Jebkurš, kurš ir spēlējis šo spēli, zin, cik lieliski izstrādāta ir šī sistēma. Šobrīd es nemaz nevaru iedomāties labāku hand-to-hand kaujas sistēmu videospēlēs. Katrs nākamais nepārtrauktais sitiens veido kombo (1x, 2x, 3x, .....) un tas sniedz tādu virtuālo gandarījumu, ka prieks spēlēt. Betmens var arī planēt ar savu apmetni un to var lieliski izmantot, lai no gaisa kādu nogāztu. Betmens spēlē veic arī detektīva darbu. Jebkurā brīdi spēlētājs var ieslēgt to saukto Detective Vision (Detektīvvīzija...skan drausmīgi) un redzēt paslēptus labumus, pretinieku skaitu tuvumā, viņu apbruņojumu, un burtiski izmeklēt lietas, kas nepieciešamas, lai tiktu spēlē tālāk. Piemēram, noteiktā areālā ir jāatrod, kurp dodas noziedzinieks un Betmens zina, ka noziedzinieks ir alkoholiķis. Betmens atrod noziedzinieka blašķīti, ko pazaudēja, un izanalizē kāds ir tajā alkohols. Pēc tam viņš uzliek filtru ar kura palīdzību var noteikt, vai tas alkohols atrodas gaisa sastāvā no sliktuļa izelpas, un tad, tīri burtiski, seko alkoholam. Lieliska ideja, kas spēlē darbojas. Kā jau jebkurā mūsdiena trešā personas action-adventure spēlē, Betmens var dabūt uzlabojumus, kā spēcīgāki sitieni, vairāki kombo, vairāk dzīvības un dažādus sīkrīkus. Sīkrīki arī spēlē lielu lomu spēlē, un tie ir Betmena batarangi, betnags (Batclaw), eksplozīvā želeja, u.c. Un sīkrīki ir aktīvi jāizmanto, lai tiktu cauri visai salai, un tie ir lieliski saistīti ar papildus kvestiem. Runājot par papildus kvestiem, visā Arkamas salā ir 240 Ridlera izaicinājumu, kas ir gan mīklu atminēšana, trofeju atrašana, u.c. Šie izaicinājumu liek aktīvi izmantot Betmena sīkrīkus un no spēlētāja prasa kaut cik izdomas. Ieteicams to visu paveikt bez jebkādas palīdzības. Un man obligāti jāpiemin Putnubiedēķļa misijas, kas ir vienkārši fantastisks pārsteigums, kad tās pirmo reizi pamēģina. Psiholoģiskais terors Betmena stilā.

Attēla apraksts (Tipiska izklaide trakonamā)

Spēle pati par sevi navdiez ko liela, ja runa iet par izmēriem. Arkamas sala ir maza, bet tai vismaz ir vairāki slāņi, tuneļi, alas, ēkas, u.c. Rezultātā mums ir neliela teritorija, kas ir ļoti daudzveidīga un interesanta izpētei. Tas jau vien parāda, cik Rocksteady ir centušies padarīt spēles pasauli dzīvu. Spēles garums ir ap 8 līdz 12 stundām, ja ņem Normal līmeni, bet ar visiem Ridlera izaicinājumiem tas var būt pat 20 līdz 25 stundām. Arkamas sala ir smēlusiesiedvesmu no „Bioshock” ar savu atmosfēru un vidi. Tas palīdz spēlei „atdzīvoties”, apvienojot Betmenu ar Rapturi (es nezinu, kā lai latvisko zemūdens pilsētu Rapture), un rezultātā pats trakonams šķiet baiss, bet arī tāds, kuru gribās izzināt. Un nevaru nemaz nepieminēt aktierus, kas ierunā Betmenu un Džokeru. Ja kāds atcerās 90. gadu „Batman The Animated Series”, kuras rādīja arī LV (vismaz mana atmiņas karte to atcerās), tad aktieri ir tie paši – Kevins Konrojs (Kevin Conroy) kā Betmens un Marks Hemils (Mark Hamill) kā Džokers (Marks Hemils spēlēja arī Lūku Debesgājēju (Luke Skywalker) Zvaigžņu Karu oriģinālajā triloģijā). Un abi aktieri izcili attēlo abus personāžus. Grafiski spēle izskatās joprojām labi un spēle ļoti daudz iegūst no Arkamas arhitektūras. Tomēr mutes animācijas, kad kāds runā, nereti nesakrīt ar tekstu, kas tiek ierunāts, bet tas tā. Mūzikas celiņš atbilst spēles tematikai un pārējie skaņas efekti ir tikpat augsta kalibra – jebkuru Betmena sitienu var dzirdēt tā, ka pretiniekam patiešām sāp.

Attēla apraksts (Un Mēnesis parāda vidējo pirkstu un pietuvojās Zemei)

Patiesībā ir vēl daudzlietas, ko var pateikt par šo spēli, bet šis apskats ir pietiekami garš jau, lai saņemtu „didn`t read lol” komentārus. Iesaku spēli, ja gribās sajusties kā reālam badass nelielā teritorijā. Otrais labākais Betmena simulators līdz šim?

Yup. 9/10

Attēla apraksts

Ierakstu labojaEdgarsdesign7.Augusts 2015 08:27

Wou, superīgs raksts, bija patīkami lasīt. Runājot par spēli, jā, tā ir arī mana gada gaidītākā spēle, būtībā jau viss šķiet labi, bet kaut kā liekās, ka viss būs baigi sačakarēts ar tām lielajām ekstrām. To kā būs, redzēs tikai uzspēlējot. Ja nemaldos, tad Arkamas Bruņinieks iznāks jūnija beigās? Kudos par rakstu. I want more.

Vēl taisi, kudos.

Wou, superīgs raksts, bija patīkami lasīt. Runājot par spēli, jā, tā ir arī mana gada gaidītākā spēle, būtībā jau viss šķiet labi, bet kaut kā liekās, ka viss būs baigi sačakarēts ar tām lielajām ekstrām. To kā būs, redzēs tikai uzspēlējot. Ja nemaldos, tad Arkamas Bruņinieks iznāks jūnija beigās? Kudos par rakstu. I want more.

Paldies! Man jau šķiet, ka Arkamas Bruņinieks būs lielisks, vismaz pēc gameplay treilera garā izskatās, ka viņi ir tikai mainījuši Betmobiļa esību spēlē. Tas dual-play gan izskatās bišķīt šaubīgs, bet, kā jau teici, jāgaida un redzēsim. Arkamas Bruņinieks iznāk 23. jūnijā.

Ierakstu labojaEdgarsdesign7.Augusts 2015 08:28

Paldies! Man jau šķiet, ka Arkamas Bruņinieks būs lielisks, vismaz pēc gameplay treilera garā izskatās, ka viņi ir tikai mainījuši Betmobiļa esību spēlē. Tas dual-play gan izskatās bišķīt šaubīgs, bet, kā jau teici, jāgaida un redzēsim. Arkamas Bruņinieks iznāk 23. jūnijā.

Eh, neesam abi kaut ko sajaukuši? Arkham Knight - Arkham Asylum? Kā jau teicu, nezinu kā būs Asylum'ā, bet šobrīd esmu aizrāvies ar Arkham Knight daļu, šķiet jautrāka un interesantāka, plašāka spēles telpa. Bet nu jā, Asylum'ā viss norisināsies trako mājā, so jā, būs jautri. Jā, Betmobīlis tagad nedaudz sucks, bet ir arī daudz plusu.

Eh, neesam abi kaut ko sajaukuši? Arkham Knight - Arkham Asylum? Kā jau teicu, nezinu kā būs Asylum'ā, bet šobrīd esmu aizrāvies ar Arkham Knight daļu, šķiet jautrāka un interesantāka, plašāka spēles telpa. Bet nu jā, Asylum'ā viss norisināsies trako mājā, so jā, būs jautri. Jā, Betmobīlis tagad nedaudz sucks, bet ir arī daudz plusu.

Arkham Asylum iznāca 2009. gadā , tā jau ir veca, relatīvi. Arkham Knight iznāks tikai šī gada 23. jūnijā. Man šķiet, ka mums te gadījās neliela komunikācijas kļūme. :D Pats tagad esmu apjucis.

Arkham Asylum iznāca 2009. gadā , tā jau ir veca, relatīvi. Arkham Knight iznāks tikai šī gada 23. jūnijā. Man šķiet, ka mums te gadījās neliela komunikācijas kļūme. Pats tagad esmu apjucis.

Ah, sajuku savā prātā un tā pamatīgi, viss galīgi otrādāk. Biju domājis Origins.

Ierakstu labojaEdgarsdesign7.Augusts 2015 08:30

šito pat pirmajā lapā varētu likt ja būtu jauna spēle

Arkham Asylum iznāca 2009. gadā , tā jau ir veca, relatīvi. Arkham Knight iznāks tikai šī gada 23. jūnijā. Man šķiet, ka mums te gadījās neliela komunikācijas kļūme. Pats tagad esmu apjucis.

Ah, sajuku savā prātā un tā pamatīgi, viss galīgi otrādāk. Biju domājis Origins.

Origins man arī būs apskats, jo... Betmens.

Ierakstu labojaEdgarsdesign7.Augusts 2015 08:31
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 8 atbildes  •  Kopumā lasīta 1139 reizes