Vito, tas kurš Ventura

Doties atpakaļ
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !

Zdrastvujtē (tā man kaut kad Rīgā pateica divi mormoņi),

Es esmu Vito Ventura, man ir 24 gadi, no kuriem vismaz 18 esmu bijis geimeris un te, visticamāk, trīs teikumu vietā sekos baigais blāķis, jo es mēdzu nedaudz izvērsties rakstīšanā. Māku arī runāt, daudz un dikti.

Sāku geimot ar Zhilitonu, līdz tiku pie pirmā datora ar otro pentiumu, ATI Rage II videokarti un veseliem 128 megabaitiem operatīvās atmiņas. Pirmās spēles, ko iegādājos fiziskā formātā, bija Gunman Chronicles (sasodīti laba standalone spēle, kas darbojas uz Gold Source dziņa) un Tomb Raider: Last Revelation. Kaut kad ap to laiku sāku spēlēt arī CS 1.1 versiju un vispār CS nospēlēju padsmit gadus, līdz pirms aptuveni pusgada izdomāju no šīs spēļu sērijas atteikties pavisam. Vienmēr esmu bijis RPG un to atvasinājumu fans, nesmādējot arī citu žanru spēles. Mana ilgā aizrautība ar datorspēlēm un fakts, ka vienmēr esmu daudz lasījis (vairākus gadus biju savas dzimtās pilsētiņas galvenās bibliotēkas aktīvākais lasītājs), man ir tikai nācis par labu, jo jau vairākus gadus rakstu spēļu apskatus, jaunumus un dažādas ziņas gan vienam pašmāju portālam, gan dažiem populāriem ne-Latvijas spēļu žurnāliem un lapām.

Īstajā dzīvē esmu barista un ILLY sertificēts kafijas meistars, manuprāt (es cienu savu viedokli), gatavoju labāko kafiju Liepājā. Nespēju nopietni uztvert cilvēkus, kas nespēj vai izvēlas nespēt pareizi rakstīt. Klausos pārsvarā smagāku mūziku par to, kas skan radio. Man ir kaķis, ko februārī paglābu no patversmes, man garšo tumšais alus (Valmiermuižas Ziemas(grādi gan kā bamslim), Starij Meļņik ar violeto etiķeti (tas gan ir vairāk alus dzēriens), lietuviešu Kanapinis (noteikti iesaku pamēģināt ikvienam)) un braucu ar vecu Hondu. Un vēl man ir sasodīti jauka meitene, kurai arī garšo tumšais alus, kura brauc ar to pašu Hondu un mīl to pašu kaķi (lai gan kaķus necieš kā sugu). Vēl viņa dažreiz mēdz piedalīties manos strīmos un sasodīti ātri mācās (pirmais HLDM mačs - K/D 80/150, manuprāt, iespaidīgi priekš cilvēka, kas radis darboties ar touchpadu).

Dažreiz spēles ne tikai spēlēju viens pats, bet aicinu talkā draudzeni un pat mēdzu atrādīt visu procesu pārējai pasaulei savā Twitch.TV kanālā. Līdz šim simtprocentīgi strīma laikā esmu piebeidzis vairākas spēles, ieskaitot Far Cry 3, Spec Ops: The Line, kā arī veco, labo NFS:U2. Kopš spēles iznākšanas vakaros pēc darba (ja neesmu pārguris) mēdzu uzstrīmot The Witcher 3: Wild Hunt, ko man dzimšanas dienā uzdāvināja divi sasodīti forši cilvēki, no kuriem vismaz viens (DZERA) ir arī Strike biedrs.

Ja nu gadījumā kādam rodas jautājumi (lai gan neradīsies, jo visi parasti aprobežojas ar "čau, esi sveicināts, blabla"), droši šaujiet vaļā. Starp citu, vai es jau teicu, ka man dažreiz gadās gari rakstīt?

Ierakstu labojaEdgarsdesign11.Augusts 2015 14:35

Man garšo laba kafija, esmu piekukuļojams - vai es to pateicu skaļi? Prieks, ka Strike baram pievienojas jaunas sejas - sveiks pulkā! P.S. Noteikti dod ziņu arī šeit - pie aktivitātēm - kad sāc stream.

Laipni lūgts bariņā.

Nedzirdēts gan vārds, gan uzvārds. Ventura..iedomājos par zvēru detektīvu. Jāsaka, ka esmu visai pārsteigts par tavu gaming pieredzi, 18 gadu stāžs, tas ir liels Wou. Ciemošos Liepājā, gan ieskriešu uz kafiju. Liels čau no manis!

Ierakstu labojakeipthount24.Maijs 2015 19:00

jo vairāk gadi jo lielāks stāžš.... ceru, ka taisi arī labus kapučino.. kafija man pa rūgtu liekas... enivej welcome to tha paartiij

Sveiks, Sveiks

ceru, ka taisi arī labus kapučino.. kafija man pa rūgtu liekas...

Es arī neesmu melnās kafijas fans (lai gan MiiT (Rīga, Lāčplēša 10) taisa baigi labo Chemex), un pārsvarā dzeru kapučino, kurus laikam māku tīri neslikti pagatavot.

Attēla apraksts

Mjā, redaktorā bilde rādās, postā nē. Nekas, atstāšu, gan jau kaut kad salabos.

Ierakstu labojaEdgarsdesign9.Augusts 2015 12:05

Sveiks.

Bildes salaboju, nolika ķelli bilžu serveris

siekala līdz zemei ... it īpaši tad kad tiko pamodies .. ehh :s_eyes: btw vajag jaunu smaidiņu ar siekalu līdz zemei

Vito takā saīsinājums no vārda Vittorio? Jebšu arī latviešiem ir tāds vārds? Baigi forši ,ka aizraujies ar lasīšanu un veido spēļu apskatus , iespējams nākotnē plāno šīs prasmes pielietot kaut kur nopietnāk?

Vito takā saīsinājums no vārda Vittorio? Jebšu arī latviešiem ir tāds vārds? Baigi forši ,ka aizraujies ar lasīšanu un veido spēļu apskatus , iespējams nākotnē plāno šīs prasmes pielietot kaut kur nopietnāk?

Latviešiem jau ir visādi vārdi, visādi Friči Krustiņi un Gonoretas un kas tik vēl ne.

Definē "nopietnāk". Līdz šim ar rakstīšanu esmu nopelnījis dažus simtus Eiropas naudiņu kā arī dažādus citus jaukumus, sauju bezmaksas spēļu neskaitot. Pagaidām ar to nesaistu savu nākotni, jo, diemžēl, Latvijā datorspēļu industrija ir atstāta novārtā un latviešu vidusmēra geimeris ir pārāk aizņemts ar spēļu torentošanu un pokemoniskas gramatikas pielietošanu forumos, tādēļ ir pagrūti ar optimismu skatīties nākotnē. Un industrijā nevienu neinteresē tas, ka latviešu valodu, gramatikas pielietošanu un vispār kopēju rakstīšanas stilu ne tikai pieprotu, bet arī "izjūtu" labāk kā 99,9% tautiešu. Nav sakaru vai kaut kādas pseido-izglītības (pārāk bieži esmu saskāries ar cilvēkiem, kam ir augstākā izglītība saistībā ar rakstīšanu/valodniecību/kaut-ko-tādā-garā, bet nespēj normāli formulēt savu domu), tad būtībā neeksistē iespējas nodrošināt sev iztiku.

Ierakstu labojaEdgarsdesign9.Augusts 2015 12:05

Latviešiem jau ir visādi vārdi, visādi Friči Krustiņi un Gonoretas un kas tik vēl ne.

Definē "nopietnāk". Līdz šim ar rakstīšanu esmu nopelnījis dažus simtus Eiropas naudiņu kā arī dažādus citus jaukumus, sauju bezmaksas spēļu neskaitot. Pagaidām ar to nesaistu savu nākotni, jo, diemžēl, Latvijā datorspēļu industrija ir atstāta novārtā un latviešu vidusmēra geimeris ir pārāk aizņemts ar spēļu torentošanu un pokemoniskas gramatikas pielietošanu forumos, tādēļ ir pagrūti ar optimismu skatīties nākotnē. Un industrijā nevienu neinteresē tas, ka latviešu valodu, gramatikas pielietošanu un vispār kopēju rakstīšanas stilu ne tikai pieprotu, bet arī "izjūtu" labāk kā 99,9% tautiešu. Nav sakaru vai kaut kādas pseido-izglītības (pārāk bieži esmu saskāries ar cilvēkiem, kam ir augstākā izglītība saistībā ar rakstīšanu/valodniecību/kaut-ko-tādā-garā, bet nespēj normāli formulēt savu domu), tad būtībā neeksistē iespējas nodrošināt sev iztiku.

Zem "nopietnāk" esmu domājis tiekties uz kādu amatu kaut vai tajā pašā vietējā žurnālā / avīzē, taču priekš tā ,proti, ir nepieciešama speciālā izglītība. Iespējams arī būsi apsvēris tādu domu kā rakstniecība , nesaistīta - savu grāmatu / lugu / dzeju / scenāriju u.t.t autors. Par latviešu spēļu pasauli nevar nepiekrist, kopējais skats ir ļoti bēdīgs, latviešu valodas pareizrakstības likumi priekš vairuma ir vienkāršs , viņiem neinteresējošs vārdu salikums.

Ierakstu labojaEdgarsdesign11.Augusts 2015 14:36

Vai vari pateikt, kurām lapām/publikācijām raksti? Labprāt ievērtētu, jo pašam spēļu apskatu rakstīšana arī interesē. Piekrītu tavam viedoklim, ka LV spēļu industrija ir atstāta novārtā. Nesen runāju ar vienu spēļu veikala īpašnieku pie kura nereti iepērkos un viņš atzina, ka atvērt spēļu veikalu LV nav izdevīgi - notērē vairāk naudas, lai būtu spēles noliktavā, nekā gūsti peļņu. Kā arī, ja tā padomā, liela daļa tagad "geimeru" spēlē kaut kādus Candy Crush, or smth, kas vai nu ir bezmaksas vai arī spēles kā Angry Birds, kas maksā tikai 1 eiro. Un nevaram arī aizmirst par spēlēšanas hobija augsto maksu, uz PC vai konsolēm. Mums vajag savu CDPR.

Ierakstu labojaEdgarsdesign11.Augusts 2015 14:37

Vai vari pateikt, kurām lapām/publikācijām raksti? Labprāt ievērtētu, jo pašam spēļu apskatu rakstīšana arī interesē. Piekrītu tavam viedoklim, ka LV spēļu industrija ir atstāta novārtā. Nesen runāju ar vienu spēļu veikala īpašnieku pie kura nereti iepērkos un viņš atzina, ka atvērt spēļu veikalu LV nav izdevīgi - notērē vairāk naudas, lai būtu spēles noliktavā, nekā gūsti peļņu. Kā arī, ja tā padomā, liela daļa tagad "geimeru" spēlē kaut kādus Candy Crush, or smth, kas vai nu ir bezmaksas vai arī spēles kā Angry Birds, kas maksā tikai 1 eiro. Un nevaram arī aizmirst par spēlēšanas hobija augsto maksu, uz PC vai konsolēm. Mums vajag savu CDPR.

Latvijā vairākus gadus rakstīju UOC.lv, par kura tagadējo stāvokli labāk neizteikšos. Ārzemju portālus neminēšu, personīgu iemeslu dēļ. Labprāt pievienotos Strike rakstnieku komandai, bet ne man par to spriest.

Par cenām reiz sanāca ar DZERA un vēl dažiem cilvēkiem diskusija, jo reāli spēles (Steam veikalā) maksā tik pat, cik Vācijā un citās Eiropas valstīs, bet algas (līdz ar to pirktspēja) mums ne tuvu nav tik lielas. Tam, protams, par labu nenāk arī fakts, ka mūsu sabiedrība ar nicinājumu skatās uz geimeriem, jo vairums cilvēku ar datorspēlēm saprot tikai CS1.6 un puņķainos, pumpainos, no mājas neizejošos, nesekmīgos dīvānpirdējus, un nevienu ellē ratā neinteresē fakts, ka pasaulē ir neskaitāmas spēles, kas ir ieceļamas mākslas darbu kārtā un sniedz lielāku garīgo baudu, kā glāze izsmalcināta sarkanvīna vai izcila simfonija.

Ierakstu labojaEdgarsdesign9.Augusts 2015 12:06

Latvijā vairākus gadus rakstīju UOC.lv, par kura tagadējo stāvokli labāk neizteikšos. Ārzemju portālus neminēšu, personīgu iemeslu dēļ. Labprāt pievienotos Strike rakstnieku komandai, bet ne man par to spriest.

Uzraksti Smog par to, ka vēlies pievienoties komandai, noteikti izskatīsim pieteikumu.

Ierakstu labojaEdgarsdesign9.Augusts 2015 12:07

labi, ka tie cilvēki nezin cik maksā Hi-end geiming kompis

protams es visas lietas esmu pircis diezgan augstas klases ... kautvai velosipēds nopirku šamo pirms laika pa 1200 .. visi, kas braukā ar kaut kādiem dranduļetiem vnk noliek .. varēji tak mašīnu nopirkt utt

Latvijā vairākus gadus rakstīju UOC.lv, par kura tagadējo stāvokli labāk neizteikšos. Ārzemju portālus neminēšu, personīgu iemeslu dēļ. Labprāt pievienotos Strike rakstnieku komandai, bet ne man par to spriest. Par cenām reiz sanāca ar DZERA un vēl dažiem cilvēkiem diskusija, jo reāli spēles (Steam veikalā) maksā tik pat, cik Vācijā un citās Eiropas valstīs, bet algas (līdz ar to pirktspēja) mums ne tuvu nav tik lielas. Tam, protams, par labu nenāk arī fakts, ka mūsu sabiedrība ar nicinājumu skatās uz geimeriem, jo vairums cilvēku ar datorspēlēm saprot tikai CS1.6 un puņķainos, pumpainos, no mājas neizejošos, nesekmīgos dīvānpirdējus, un nevienu ellē ratā neinteresē fakts, ka pasaulē ir neskaitāmas spēles, kas ir ieceļamas mākslas darbu kārtā un sniedz lielāku garīgo baudu, kā glāze izsmalcināta sarkanvīna vai izcila simfonija.

Te parādās atšķirība starp PC geimeriem un konsoļu geimeriem - 60 eiro par jaunu spēli tepat LV ir daudz. Cenas neatšķirās no citu valstu cenām, bet atkal lomu spēlē pirktspēja, ko jau pats minēji. Par spēļu mākslu LV ir gandrīz vai bezjēdzīgi runāt, man pat Igaunijā atrodās vairāk domubiedru par šo tēmu. Kā arī, stāsts iz dzīves, kad man viens cits geimeris, ja to tā var nosaukt, pateica, ka kāda jēga pirkt spēli, ja to var piratizēt (doh).

Ierakstu labojaEdgarsdesign9.Augusts 2015 12:07

Man jautājums.

Kāds ir Tavs redzējums, un ko Tu kā geimeris būtu gatavs ielikt Latviešu spēļu industrijas attīstībā, un vai vispār būtu gatavs kaut ko mēģināt tajā lietas labā darīt? Cik zinu, neesi pirmais, kas komentē, ka LV nekas nenotiek, la la la, bet tai pat laikā īsti neviens neko nav sācis darīt. Esam mēs pietiekami daudz, manā skatījumā, pietiekami, lai varētu izveidot/apvienoties zem liela community, un atbalstīt LV kibersportu kā tādu, ne tikai geimingu by itself.

Man jautājums.

Kāds ir Tavs redzējums, un ko Tu kā geimeris būtu gatavs ielikt Latviešu spēļu industrijas attīstībā, un vai vispār būtu gatavs kaut ko mēģināt tajā lietas labā darīt? Cik zinu, neesi pirmais, kas komentē, ka LV nekas nenotiek, la la la, bet tai pat laikā īsti neviens neko nav sācis darīt. Esam mēs pietiekami daudz, manā skatījumā, pietiekami, lai varētu izveidot/apvienoties zem liela community, un atbalstīt LV kibersportu kā tādu, ne tikai geimingu by itself.

Tikko atgriezos no Kuldīgas un esmu nedaudz haipā par labi pavadīto dienu, kā arī nedaudz noguris, tādēļ grūti izpausties un noformulēt visu kā gribētos.

Ikdienā daru visu, ko pagaidām varu - apkārt esošos cilvēkus/paziņas pārliecinu par to, ka datorspēles neaprobežojas ar CS1.6 un dīvānā bezdēšanu. Un arī apskatu (vēlams interesantu) veidošana par sliktu nenāk.

Ierakstu labojaEdgarsdesign9.Augusts 2015 12:08

latvijā es domāju ir diezgan daudz spējīgi geimeri .. kā jau visur .. problēma ir tajā, ka viņi paši ir neaktīvi un negrib nekur iesaistīties .... es pats ar tik tāds krēslā pirdējs, taustiņu klabinātājs esmu .. bet ne pa mani konkorēti runa

visus geimerus vnk vajag uzrakt, kā kartupeļus no pagājušās vasaras un salikt vienā maisā.

Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 21 atbilde  •  Kopumā lasīta 2036 reizes