Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !

Sveiciens visiem... Tā kā vienā citā foruma postā novirzījos no tēmas un uzreiz saņēmu kritiku par muldēšanu, tad nekas cits neatliek kā izveidot jaunu tēmu.... Proti diskusija ir par to cik šodien ir bezjēdzīgs vai gluži otrādi entuziastiski interesants 4K vai UHD.

Mana pieredze ir sekojoša: Pirms pēdējā TV (labākais no lētā gala) iegādes izsērfojos pa internetu un sapratu ka 4K TV iegāde nozīmēs lielas naudas iztērēšana (pagājušovasar) un sākotnēji ļoti maza 4K satura izmantošana. Un tomēr mūžīgi entuziastiskais dzelžu upgreidošanas dzinējspēks kopā ar neatvairāmu atlaides piedāvājumu izdarīja savu. Tā sākās mans ceļojums 4K pasaulē... Sev par pārsteigumu Youtube piedāvāja dažnedažādu 4K saturu, kas labi noderēja sākotnējā iespaida radīšanai. Tā kā 4K saturs Latvijas "digitālajā" TV ētrerā vēl ilgi nebūs pieejams tad svarīgi bija kā TV tiks galā ar izdaudzināto "upscale". Tas ir algoritms, kas "uzlabo" attēlu līdz 4K izšķirtspējai. Sev par pārsteigumu LTV, TV3 un tml. Tv kanālu kvalitāte bija pat labāka neka iepriekš uz FullHD TV..., laikam jau tā upscale tehnoloģija tomēr drusku strādā. Ta ka lietoju Lattlecom interaktīvo TV, tad skaidrs ka ir atsevišķas kanālu grupas kuras jau pēc noklusējuma tiek streamotas ar zemu bitreitu un tur nu nekādas tehnoloģijas nelīdzēs. Atsevišķs pozitīvs stāsts ir par FULL-HD filmu upscale. Filmas MKV formātā, kuru TV saņem caur WD TV Live kasti , izskatās lieliski. Konkrēta TV modeļa mīnuss ir dinamiska attēla apstrādes tehnoloģija, tur nu var pamanīt gan Halo efektu, gan sīkus kropļojumus šad un tad (Šim TV upgreidam situāciju vajadzētu labot), tomēr kopējo iespaidu tas nesabojā. Vēl priekšā ir mēģinājums paskatīties kas notiks pieslēdzot savu PC, jo salīdzinoši nesen tiku pie GTX970 un tagad vismaz var mēģināt... bet tas jau būs cita stāsta vērts . dējā informācija liecina, ka pavisam droši šī gada beigās plašākai publikai būs pieejami vairāki 4K Blu-ray playeri un tātad nākamgad pavisam noteikti parādīsies ļoti daudz 4K satura interneta plašumos. Nu jau prātā iezagusies neķītra doma tikt arī pie 4K monitora, esmu pat nolūkojis šo modeli.

Nu tad laižam vaļā un rakstam visu ko par to 4K domājam visādos griezumos. Un droši mani var kritizēt un palabot ja esmu ko kļūdaini sarakstījis.

Ierakstu labojaEdgarsdesign11.Augusts 2015 17:17

Emm .. šajā postā nav jautājum-zīmes.

Ja jautājums ir "vai ir jēga šobrīd pirkt 4k", tad atbilde it: visdrīzāk špbrīd nē. Neviena no konsolēm nevar pavilkt augstāk par 1080p un lattelecomTV laikam bija 720p.
Un 4k TV joprojām ir diezgan dārgi. Ja tev mājās nav Blueray player'is. tad tu nekad neizmantosi 4K ekrānu.

Ierakstu labojaAzazul27.Maijs 2015 16:12

Emm .. šajā postā nav jautājum-zīmes.

Ja jautājums ir "vai ir jēga šobrīd pirkt 4k", tad atbilde it: visdrīzāk špbrīd nē. Neviena no konsolēm nevar pavilkt augstāk par 1080p un lattelecomTV laikam bija 720p.
Un 4k TV joprojām ir diezgan dārgi. Ja tev mājās nav Blueray player'is. tad tu nekad neizmantosi 4K ekrānu.

Nav gan jautājuma zīmes. Domāta kā diskusija. Man nav blu-ray playeris, bet ir internets, Youtube un vimeo ir daudz 4K satura (Netflix legāli diemžēl LV nav pieejams). Lēti tas nav - fakts.

Ierakstu labojaEdgarsdesign11.Augusts 2015 17:17

Ja skatāmies no šodienas skatu punkta, tad 4k televizori nav to vērti, vismaz no lētā gala. Kāpēc? Tāpēc, ka jāņem vērā ne tikai izšķirtspēja, bet arī krāsu gammu, melnā un baltā līdzsvars un daudzas citas lietas, kas padara attēlu dzīvāku. Jā, uz 4k TV attēls izskatās skaidrāks, bet ja skatās uz lētā gala 4k televizoriem, tad bieži vien attēla kvalitāte ir neizteiksmīga. Protams dārgākie modeļi ir cita runa, bet tur ir arī problēma, viņi ir dārgāki, un tie nav daži simti eiro starpība. Full HD TV attēlam varbūt ir mazāka rezolūcija, bet vidējās klases 1080p TV attēlu kvalitāte ir ļoti laba, ar dzīvām un patīkamām krāsām, un par mazāku cenu nekā zemā gala 4k TV. Manuprāt, jāpaiet 1 - 2 gadiem, līdz labas kvalitātes 4k TV būs pieejami par saprātīgām cenām.

Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 3 atbildes  •  Kopumā lasīta 1689 reizes