Batman: Arkham City apskats

Doties atpakaļ
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
  1. gada Arkham Asylumvisus pārsteidza ar augstas kvalitātes spēli, kas spēlētājiem lika sajusties kā Tumšajam Bruņiniekam. Uzreiz pēc spēles lielajiem panākumiem 2009. gadā uzreiz jau nāca klajā informācija par jaunu Arkham spēli. 2011. gada oktobrī dienas gaismu redzēja Batman Arkham City, kas joprojām ir viena no kritiski visaugstāk novērtētajām spēlēm jebkad. Ar lielāku spēles platību, vairāk misijām un sīkrīkiem, vai City pārspēj Asylum?

Attēla apraksts (Vai vēlaties šādu muskulatūru?)

Laikam jau jāsāk arsižetu. Arkama Pilsēta norisinās 6 mēnešus pēc Trakonama notikumiem. Daļa no Gotemas pilsētas ir nomūrēta, lai izveidotu supercietumu Arkamas Pilsēta, kuru vada psihologs Hugo Streindžs (Hugo Strange), un Betmenam viss pasākums šķiet aizdomīgs. DC Comics izlaida komiksus, kas apskata notikumus pirms Arkamas Pilsētas, bet tie nav obligāti nepieciešami, lai saprastu sižetu (komiksus var nopirkt Jāņa Rozes grāmatnīcās). Tātad, Betmens ir Arkama Pilsētā un sāk izmeklēt notikumus tajā. Sižetā Betmens sastopās ar daudziem saviem pretiniekiem, piemēram, Divseji (Two-Face), Pingvīnu (Penguin), Frīza kungu (Mister Freeze) un citiem. Protams, spēles sižetā atkal lielu lomu spēlē Džokers. Ja spēli pērc jaunu, līdzi nāk kods, lai varētu spēlēt kā Kaķsieviete (Catwoman), kuras sižeta elementi ir saistīti ar betmenu, bet kopumā to nav tik daudz, lai pārtraukstu spēles plūsmu. Sižets jebkurā gadījumā šķitīs sakarīgs pat bez Kaķsievietes epizodēm. Salīdzinot ar Arkamas Trakonamu, šižets ir interesantāks ar lielāku uzsvaru uz steigu, kas parādās spēles laikā. Personāžiem ir labāk izstrādātas personības un viņu saskare vairs nerada sajūtu, ka spēles autori liek uzsvaru tikai uz Betmenu. Spēles šokējošās beigas sniedz patiesu geimera gandarījumu un tās turpinājumam ir uzlikta augsta latiņa.

Attēla apraksts (Nemaz nav aizdomīgs personāžs)

Ja esi spēlējis ArkamasTrakonamu, tad šī spēle uzreiz šķitīs pazīstama no gameplay no viedokļa. Joprojām Betmena galvenais saskares veids ar apkārtējiem ir dūre sejā, tikai šoreiz kaušanās sistēma ir papildināta ar vairāk kombinācijām, animācijām un iespējām, padarot to par joprojām labāko hand-to-hand kaujas mehānismu videospēlēs. Spēles sīkrīku skaits arī ir lielāks un katram no tiem tagad ir savas ašās pogu kombinācijas, lai tos varētu izmantot kaujās. Rocksteady stāsta, ka Arkamas Pilsētas platība ir apmēram 5 reizes lielāka nekā Arkamas Trakonama, un šķiet, ka viņi nemelo. Lai padarītu kustību pa spēles platību baudāmu, Betmens tagad var planēt ar savu apmetni un ar savu āķi pieķerties pie gandrīz jebkuras virsmas, lai nenolaistos zemē. Runājot par āķi, tam pastāv papildinājums, ko var dabūt agri spēlē, kas ļauj Betmenam planēt bez apstājas, padarot to par vienu no labākajiem spēles uzlabojumiem. Spēles laikā joprojām Detective Vision (Detektīvvīzija...neesmu neko labāku izdomājis) ir noderīgs rīks, tikai šoreiz to neizmanto, lai uztvertu alkohola molekulas gaisā. Kaķsieviete ir mazlieta atšķirīga no Betmena, piemēram, mazāk kaujas kustību, mazāk sīkrīku, utt., bet viņas kustība pa pasauli ir atšķirīga. Lai pārvietotos, viņa aktīvi izmanto savu laso, lai pieķertos pie ēkām un savus cimdus, lai kāptu pa tām sienām. Lielisks Zirnekļcilvēka simulators DC komiksu spēlē.

Attēla apraksts

Spēles sižets, protams,nav vienīgā lieta, kas liek tai uzturēties datora vai konsoles cietajā diskā. Arkamas Pilsētas papildu misijas, kas galvenokārt saistītas ar kādu no Betmena pretiniekiem, ir interesantākas nekā papildu misjām ir atļauts būt. Vienā spēlētājs izseko slepkavu ar telefona zvaniem, citā pretiniekam palīdz savākt toksiskos atkritumus. Un visas ir aizraujošas. Tāpat kā Arkamas Trakonamā, arī šajā spēlē parādās Ridlera izaicinājumi, tikai šoreiz to ir daudz vairāk. Piemēram, vācamo trofeju skaits Betmenam un Kaķsivietei kopā ir tikai 440, un to savākšanai, turpinot tradīciju, ir nepieciešami dažādi sīkrīki, ko Betmens spēles gaitā savāc. Spēlē atgriežās Izaicinājuma istabas (Challenge Maps), kurās Betmens izmanto savas kaujas vai lavīšanās spējas. Ja vēlies iziet spēli uz 100%, tad esi gatavs spēlēt ilgi.

Attēla apraksts

Grafiski spēle izskatāslabāk nekā Arkamas Trakonams, bet tās spēles fani pat izteiktos, ka no mākslinieciskā viedokļa turpinājums atpaliek. Spēle salīdzinoši izskatās arī gaišāka, lai priekšmetus būtu vieglāk saskatīt, kā arī efektam krīt sniegs. Arkamas Pilsētas arhitektūra ir daudzveidīgāka, jo tā ir vesela daļa no pilsētas, tādēļ veidotājiem vajadzēja pacensties vairāk. Gala rezultāts rada salauztas pilsētas atmosfēru, kas atbilst Betmena pasaulei. Personāžu modeļi izskatās labāk un ir daudzveidīgāki. Audio noformējums ir lielisks, tāpat kā Arkamas Trakonamā, bet pats mūzikas celiņš nav vairs tik klaustrofobisks un baiļu iedvesmojošs, ko var izskaidrot ar spēles platības palielināšanos. Iepriekšējās spēles aktieri atgriežās, lai ierunātu attiecīgos varoņus, bet, kā jau vienmēr, Kevins Konrojs (Kevin Conroy) un Marks Hemils (Mark Hamill) Betmena un Džokera lomā pārspēj visus pārējos. Spēles prezentācija saglabājusi to pašu atmosfēru, kas padarīja Arkamas Trakonamu neaizmirstamu.

Attēla apraksts

Laikmetā, kad jebkuršsupervaronis var būt realizēts ar visām savām spējām videospēlēs, Betmens joprojām ir vienīgais, kam ir tādas klases produkts, un viņš nemaz nav supervaronis. Ja tevi interesē interesanta spēles platība, daudz noslēpumu un izaicinājumu, un lieliski izstrādāta spēles mehānika, tad pamēģini šo. Labākais Betmena simulators līdz šim? Yup.

9.5/10

Ierakstu labojaEdgarsdesign7.Augusts 2015 08:58

Ou, patīk tie tavi raksti. Manuprāt, šī ir labākā Betmena spēle, grafiskā puse vēl joprojām ir salīdzinoši laba, spēle ir fantastiska arī šodien. Kaut arī ir pagājuši četri gadi kopš spēle iznāca, es vēl pa retam uzspēlēju. Pirms tiem četriem gadiem biju starā par Betmenu un visām šīm superhero tipa spēlēm, varbūt papīros ir pāris zīmējumi saglabājušies. Es nezinu kā jums, bet man patika arī tie komiksu tipa zīmējumi iepriekšējās Betmena spēlēs, bet spēle ir super. Iesaku katram uzspēlēt, aizraujoši! Kudos par rakstu, vecīt.

Ou, patīk tie tavi raksti. Manuprāt, šī ir labākā Betmena spēle, grafiskā puse vēl joprojām ir salīdzinoši laba, spēle ir fantastiska arī šodien. Kaut arī ir pagājuši četri gadi kopš spēle iznāca, es vēl pa retam uzspēlēju. Pirms tiem četriem gadiem biju starā par Betmenu un visām šīm superhero tipa spēlēm, varbūt papīros ir pāris zīmējumi saglabājušies. Es nezinu kā jums, bet man patika arī tie komiksu tipa zīmējumi iepriekšējās Betmena spēlēs, bet spēle ir super. Iesaku katram uzspēlēt, aizraujoši! Kudos par rakstu, vecīt.

Paldies. Man šobrīd ir viena no visiecienītākajām spēlēm jebkad un ne jau tikai Betmena dēļ, bet pašas spēles kvalitāte liek pie tās atgriezties. Es gaidu, ka Arkham Knight būs labāks par šo, bet to vēl redzēs.

Ierakstu labojaEdgarsdesign7.Augusts 2015 08:58

jā man ar šitā spēle kautkur steamā ir ... esmu dzirdējis, ka ir laba, bet nez kapēc nēsmu spēlējis laikam dēļ vecā PC

Labs raksts,man patika.

Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 4 atbildes  •  Kopumā lasīta 1352 reizes