Pilnīgs taxisms

Doties atpakaļ
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !

Kamēr gaidāt nākamo podkāstu (drīz), piedāvāju ieskatīties taksista profesijā, noklausoties interviju par šo tēmu, ko nesen ierakstīju: failiem.lv. Domāju, ka daudzi autobraucēji ir prātojuši, ko varētu iesākt, ja tiktu atlaisti no darba un būtu jāmeklē ātrs risinājums, kā atkal finansiāli nostāties uz abām kājām, tāpēc, iespējams, šai sarunai ir potenciāls būt interesantai un pamācošai. Nē, vadājot pasažierus, neko daudz nopelnīt nesanāk (vismaz spriežot pēc aptaujātā taksista rezultātiem). Izbaudiet! Diemžēl lika izgriezt ārā daļu par pistoles lietošanu pašaizsardzībai.

Paldies, bija interesanti.

P.S.

Ierakstu labojaMarex.K11.Septembris 2020 17:34

Paldies, bija interesanti.

P.S.

Lūdzu! Dzirdēju par filmu. Liekas diezgan saistoša, tāpēc pat došos uz pirmizrādi Nevar zināt, kad atkal vērs visu ciet, tā ka jāizbauda kino pieredze, kamēr var.

Kino idiota recenzija filmai “Maiņa”

Ievada aina no automašīnas salona. Caur vējstiklu redzams, kā tā pārvietojas pa Rīgas ielām. Kāds taksometra šoferis gados sūdzas savam pāriniekam, galvenajam varonim, par traumētu plecu, kas radies, nesot klientu mantas, turklāt par to neko papildus nesaņemot. Tas neesot šī darba pienākums. Drīz abi iegriežas kādā azartspēļu zālē, lai vienam no automātiem “iebarotu” skaidru naudu ieņēmumu legalizācijai (vismaz tā to sapratu). Neskaitot vēl dažas vietas vēlāk, piemēram, lidostu, filma īsti nesniedz ieskatu taksometru vadītāju ikdienā.

“Maiņu” var raksturot kā krimināldrāmu ar takšu tēmu. Ja uz to nāksiet ar domu sevi izglītot saistībā ar pasažieru pārvadājumiem, diez vai pa kinoteātra durvīm iziesiet apmierināti. Filma parāda šīs profesijas un mūsu galvaspilsētas tumšo pusi, amata neglīto seju, cīņu par bagātajiem klientiem, pagrīdes iestādes un sekas, kad tiek pārkāpti nerakstīti likumi. Tiekot apzagts un vairs nespējot atdot parādu, galvenais varonis ir spiests rīkoties pretēji savas nozares noteikumiem, lai tiktu pie naudas.

Lai cik arī interesants un daudzsološs neizklausītos sižeta uzstādījums, “Maiņa” nav nekāds Holivudas grāvējs. Lielu daļu laika pat nekas īsti nenotiek: filmai ir tendence rādīt pilnīgi banālas ainas, piemēram, otra cilvēka gaidīšanu ārā, to patiesajā garumā, proti, neapgrieztas. Turklāt bieži no viena kameras leņķa. Atzīstu, ka no kino neko daudz nesaprotu, bet doma likt skatītājam vairākas minūtes gaidīt, neparādot neko interesantu, man nav skaidra.

Manuprāt, būtu bijis vērtīgāk, ja viss šis tukšais laiks tiktu izmantots, lai, piemēram, pastāstītu, kāpēc galvenā varoņa ģimenes stāvoklis (vientuļais tēvs) ir tāds, kāds tas ir. Daudz ko “Maiņā” varam tikai noprast, balstoties uz sīkumiem, kas tiek atklāti filmas gaitā. Diemžēl ir arī pagrūti izsekot līdzi daudzajām niansēm – pat ar nelielām priekšzināšanām no Bolt. Piemēram, kas ir t. s. šrotenieki un kāpēc nedrīkst līst viņu teritorijā, skaidri neuztvēru. Nenāktu par ļaunu, ja filma vismaz mēģinātu kaut ko izskaidrot saistībā ar taksometru nozari.

Tas varbūt izklausās skarbi, bet “Maiņu” no garlaicības glābj tikai tās beigu daļa, kad tiek izšņauktas dažas kokaīna līnijas, pāris reizes iedots pa muti un galvenais varonis nonāk neapskaužamā situācijā. Kaut kas beidzot sāk notikt. Īpaši izceļama būtu viena aina – protams, parādīta pilnā garumā, bez griezumiem – ar cilvēku, kurš narkotisko vielu reibumā guļ gultā un cenšas pateikt kaut ko gudru. Lai gan ļoti labi notēlota, nekādu viedo atziņu no tās neguvu (tāpat kā no filmas kopumā).

Vispār aktieru darbs man kā pilnīgam kulturālam analfabētam šķiet izdevies, vienīgi daļa rindu likās nedabīgi pateiktas – īsti, dzīvi cilvēki tā vienkārši nerunā. Par pārējām kinematogrāfiskajām lietām neņemšos spriest. Īsumā gan varu teikt, ka “Maiņa” ir filma, kas velkas – tā nebaidās tērēt skatītāja laiku – un beidzas diezgan negaidīti – ar dikti dziļdomīgu ainu un atziņu “nu ir dirsā”. Kad redzam beigu titrus, lielākā daļa sižeta pavedienu tā arī paliek nesasieti. Kas notiek tālāk, tiek atstāts skatītāja iztēlei. Vai arī varbūt tiešam turpinājumam? Jebkurā gadījumā nespēju patiesi novērtēt šo mākslu. Dodu 2 banānus no pieciem.

Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 3 atbildes  •  Kopumā lasīta 1704 reizes