DRAM 8Gb vs 16GB

Doties atpakaļ
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !

Sveiciens visiem. Gribētu ievirzīt diskusiju un dzirdēt jūsu domas vai 8GB DRAM ir pilnīgi pietiekoši FullHD geimingam vai tomēr jādomā par upgreidu uz vismaz 16GB? Ārzemju portālos domas stipri dalās.. daži apgalvo ka nav nozīmes un pat jaunākās spēles nelieto vairāk par 6-7 GB DRAM, bet ir viedokļi ka piemēram GTA V viegli patērē 11-12 GB no DRAM... tad kā mēs uz to skatāmies? Man pašam nagi niez tomēr no saviem 8GB uzkāpt līdz 16GB, pie kam cenas šodien uz DRAM ir ļoti atraktīvas kļuvušas. Vēl neatbildēts man jautājums paliek kā ar DRAMu mācēs apieties nākotnē softs, kurš rakstīt priekš DX12? Visur stāsta par to cik fantastiski tiks izmantoti daudzkodolu procesori un ka video kartes varēs kombinēt visvisādi un tml.(integrated+descrete), bet kur šajā visā pazūd DRAMs? Lūdzu kolēģi, jūsu viedokļus gribētos dzirdēt.

Ierakstu labojagoodman25764.Augusts 2015 11:02

Ja taisies tikai dēļ spēlēm likt vel RAM, tad domāju bezjēdzīgs pasākums, jo nu nerij viņas tik daudz. Tas pats GTA V, tikko speciāli ieslēdzu pamēģināt - 2Gb RAM, tas ir izbraucot pus pilsētai cauri, varbūt ja lidinātos pa gaisu, savāktu bik vairāk, bet nejau 11-12Gb, diez vai pat līdz pusi no tā. Ja izmanto kādus spec softus (Videoapstrāde, 3D modelēšana, Photoshops, virtuālās mašīnas), tad tur vajag daudz RAM, bet spēlēm tie 8 Gb pietiek atliektiem galiem. 16 Gb būs vnk pastaipīšanai, jo reālu ieguvumu nejutīsi. Tas it īpaši FullHD. varbūt pie lielākām izšķirtspējām vairāk tērē, bet nezinu, vairāk jau tas uz videoatmiņu iet.

@shadow118 nu ir jau doma, ka nākotnē varētu uz 4K pāriet bez papildus PC upgreida + man tomēr liekas interesanti kā tās spēles rezervē to DRAM apjomu, pats pārbaudīju savulaik, ka Shadow Of Mordor izmantoja vai neizmantoja bet bija rezervējis 6GB DRAM..., tikpat kontraversāli ir ārzemju saitos runāts par GTA V vienam 2-3 Gb citam 11-12... nu izskatās ka mājās būs jāpačeko... Skaidrs, ka šobrīd visām spēlēm pietiek ar 8GB, bet vai pietiks pēc pusgada? GTA V man vēl nav, bet pačekošu ko ar DRAM dara Batman: Arkham Knight...

viss ir atkarīgs cik daudz tev rij esošās programmas. man piem. ar 8Gb kādā niknākai spēlē nepietiek, jo nereti 6Gb jau tiek iztērēti visi tooļi, softi + win. runājot par spēlēm ... GTA5 ir pietiekami optimizēts lai braucot pa pilsētu vajadzīgās lietas paspētu ierakstīties un izrakstīties + rami mūsdienās nav pārāk lēni .. GTA konfiga failos vienmēr var ielikt lai izmanto lielāku apjomu RAMu lai piem. ja kompis nepaspēj vajadzīgo ierakstīt un izrakstīt sāks lagot. tas gan maybe veciem kompjiem būtu, bet uz tādiem šaubos vai būs pietiekamas jaudas pārējās komponentes uzliekamas

es piemēram jebkurā gadījumā no saviem 8 gb uz 16 Upgreidu taisīšu. noteikti nākotnē noderēs, jo zinu ka man kompis uz vairākiem gadiem . un ja patīk spēlēties var arī RAM disku taisīt dažādos pielietojumos.

Vienkāršākais varians - atver spēli, paspēlē bik, tad nolaid lejā un paskaties, cik rij atmiņu. Ja kopējais patēriņš tuvojas 100%, tātad vajag vēl. Bet joprojām uzskatu, ka 8gb ir pietiekami.

Man ar 8GB ir pa maz, savukārt 16GB piebāzt pat tuvu vēl nav sanācis. Kad pagājušogad upgreidojos, nopirku 32GB kitu, jo rezervei jābūt. Tagad mierīgi var darbināt ko tik grib un kā tik grib, nav jāuztraucas, ka baigi kautkas varētu pietrūkt.

Man personīgi šķiet ka 8Gb ir samērā pietiekami.. Pašam nejauši ir iekrāmējušies 12Gb (garš stāsts) un ar to pietiek.. Tik cik tāds nieks ka nevaru palaist tādu spēli kā GTA V

Man arī ar 8 Gb sāk palikt par maz. Photoshops viens pats reizēm 4-5Gb norij Principā palaid PS, pārlūku ar kādiem padsmit tabiem un virtuālo un 8Gb neskaitās

Nu tad lūk ko man rāda spēlējot Batman Arkham Knight Attēla apraksts

Links uz pilnizmēra attēlu

Izlemts: Upgreidošos uz 16GB... redzēs vai šai spēlē mainīsies izmantotā RAMa apjoms, ja kopējais pieejamais dubultosies....

Ierakstu labojagoodman25764.Augusts 2015 17:49

@shadow118 tricky ar to photoshop ir Jēga kāpt virs 8GB dēļ tā, nav.

Bet jā par gaming runājot, arī darītu tāpat, ka upgreidotu uz 16 Gb

Mans mazais signature ^^

@shadow118 tricky ar to photoshop ir Jēga kāpt virs 8GB dēļ tā, nav. Bet jā par gaming runājot, arī darītu tāpat, ka upgreidotu uz 16 Gb

Nerunāju par kādiem ātrumiem, bet par atmiņas aizpildījumu kā tādu, ja atvērsi kādu mega lielu failu, tad aizpildīsies tas rams

Nu tad lūk ko man rāda spēlējot Batman Arkham Knight

Iemet screenu, kur ir processes, lai var redzēt, cik konkrēti pats Arkham Knight rij

Ierakstu labojashadow1185.Augusts 2015 08:01

@Shadow118 jā pēc tam atčohnījios ka tā būtu pareizāk.... Bet ļoti dīvaini jo pēc tam pačekoju Witcher3 un pats ēd ~2,2 GB RAM bet summā visi procesi ~ 4GB, bet Performance logā tik un tā rāda ka 6,9 Gb RAM used. Tur nebija kaut kā tā ka tas RAMS tiek rezervēts un pat ja reāli netiek izmantots tad tik un tā rāda ka lietojas....

Man spēlīšu kompī ir 8 gigi 2.3GHz (hz, kāda ir reālā frekvence) rāmis un nav bijis tā, ka būtu pa īsu.

Vienīgi, jā, to datoru izmantoju tīri spēlītēm, nekas īsti vairāk kā steam, skype un chrome tur nav uzinstalēts, varētu nebūt rādītājs

Ierakstu labojaDeiveris5.Augusts 2015 14:29

@Shadow118 iečekoju Batman Arkham Knight RAM patēriņu: procesos rāda 3 337, 0 MB, bet performance kopējā RAM noslodze 7,9 GB... Vai var būt tā ka procesos rāda tikai viena RAM moduļa lietoto atmiņas apjomu respektīvi no 4GB moduļa. Pamainot resource values uz % procesos rāda ka lieto 59,1% no RAM.... no 8Gb tas būtu 4,728 Gb.. nu kaut kā tā matemātika neiet kopā....

Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 13 atbildes  •  Kopumā lasīta 1025 reizes