Diena un Nakts kā ambiance apgaismojums

Doties atpakaļ
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !

Tātad ambience apgaismojums ir apkārtnes nokrāsa, kas ceļo no no gaismas objektiem līdz tekstūrām. Šajā brīdī ir iespēja izveidot iespēju, ka tekstūra nokrāsojas šajā nokrāsā. Šobrīd runāšu tieši par gaismas avotu, kas ir debesis.

Spēlēs ir dažādi veidi kā iegūt šo atmosfēras nokrāsu, globāla ambience krāsa var būt, kas krīt uz visiem objektiem un pa virsu krāsai uzlikts krāsai piemērots skymaps, kas pēc idejas ir tikai un vienīgi 6 bildes saliktas kopā, gluži kā google maps to piekopj. Rezultātā ir skaits effekts + problēma, ka skymaps ir statisks, grūti izveidot skymap, kurš mainītu gaismas avota novietojumu debesīs (t.i. sauli vai mēnesi), arī mākoņus, lai tie kustētos, kā arī vispārējo nokrāsu, kas krīt uz tekstūrām. Pēc idejas vajadzētu 24 vai pat vairāk skymapus, kuri atbilstu katras dienas stundai un tāpat tas viss atkārtosies spēles gaitā katru relatīvo spēles dienu.

Attēla apraksts

Otrs variants ir ģenerēt mākoņus, sauli, mēnesi, krāsu pašam reālā laikā. Tāpēc sāku ar mākoņu particles izveidi un sapratu, ka tas būs sāpīgs un ļoti ilgs process, tāpēc atvēru asset store un ieraudzīju kaut ko burvīgu SilverLining Skies & 3D Clouds. Basicly šis assets izveido debesis un dara to iespaidīgi. Kompānija, kas šo assetu izveidoja, veidoja aplikācijas priekš NASA un šeit izmanto to pašu tehnoloģiju. Tātad varam ievadīt tādas vērtības kā latitude, longtitude, altitude, precīzu datumu un tas viss tiek atspoguļots sasodīti precīzi. Ievadīju savas atrašānās vietas koordinātes un šī brīža datumu un laiku, atspoguļojās principā 1:1 pret to, kas redzams aiz loga. Ja ir pilnmēness, tad rāda pilnu mēnesi, ja nav, tad attiecīgi dilstošu vai augošu, ir arī eklipses.

Attēla apraksts

Tas viss izklausās jauki un tā arī tiešām ir, plugins maksāja 100 dolāri, bet ir tā vērts. Pēc idejas man nāksies nedaudz iejaukties plugina kodā ar savu kodu, lai dabūtu atmosfēru, kādu es tiešām vēlos, bet pēc idejas plugins ir iespaidīgs un naudas vērts.

Don't get me wrong, plugins nedara visu manā vietā, jo ambiance nokrāsa maniem custom šeideriem bija jāpieraksta klāt, kas ir jau cits bloga posts. Līdz ar to man radās problēma, ka visi iepriekš izviedotie šeideri bija jāpārtaisa, tāpēc izlēmu izveidot šeideri sev kas derētu visiem materiāliem.

Attēla apraksts

Attēlā redzami 2 šeideri, kreisajai plāksnei ir šeideris, kuru izveidoju, lai tiktu atrisināta ambiance nokrāsas problēma un labajā pusē ir redzams jaunais šeideris, kurš vēl nav 100% pabeigts, bet izskatās jau diezgan iespaidīgi ar visu atspulgu no saules gaismas.

Attēla apraksts

Tātad izmantojot šo pluginu, nāksies pārrakstīt šeiderus, ja tie ir pašu rakstīti. Bet pēc idejas pāris stundu laikā visu optimizējot dienas un nakts sistēma ir gatava, bet ne 100% spēles idejai atbsiltoša, tāpēc jāiejaucas ar savu kodu. Tā kā esmu ietaupījis pāris nedēļu darbu.

Ierakstu labojaEdgarsdesign7.Augusts 2015 07:34

Mans mazais signature ^^

Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 0 atbildes  •  Kopumā lasīta 1181 reizi