[jautājums]NAS

Doties atpakaļ
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !

Nezinu vai trāpīju īstajā vietā.

Sen jau kā sliecos uz to ka mājās nepieciešams tāda kā vienota datu glabātuve

Skatos šur un tur un nevaru izburties. Ja uzreiz rakstāt ka jāpērk gatavs NAS(qnap vai WD) dzelzis un miers, tad nē. to esmu atemtis malā. Esmu nolēmis dzelzi likt pats. Tagad tikai paliek gaisā jautājums, pat programmatūru. Ir vairāki varianti. FREENAS un NAS4free. Bet jautājums vairāk tāds, kam mājas ir kaut kas līdzīgs. skatos ka FREENAS ir ļoti daudz kas, bet prasa šis 8gm ram, FREENAS prasa daudz mazāk, bet neesot tik daudz labumi.

Kāda ir Jūsu pieredze ar šiem zvēriem? Varbūt ir vēl kaut kas uz ko paskatīties?

Un kā ar freenas virtualizāciju? lasāms ir ka tur tādad fīča, bet kā darbojas?Mani vairāk interese dažrez OS palaišana un laušana

Pats gan vēl neesmu saskāries bet tuvākajā nākotnē arī nāksies plēsties cauri šai tēmai tiešā veidā. Saskarsme ir bijusi tikai ar freenas bet diemžēl tikai kā lietotājam. 8GB gan nav obligāts kā raksta šeit (speciāli meklēju linku lai nav tā ka muļķības stāstu) tad vidēji uz 1TB hdd nepieciešams 1GB rams tā kā noteikti startā vari dzenāt arī ar mazāku apjomu (kaut arī rams nemaksā nemaz tik dārgi). Kādam mērķim vispār nepieciešams šāds storage?

Pats gan vēl neesmu saskāries bet tuvākajā nākotnē arī nāksies plēsties cauri šai tēmai tiešā veidā. Saskarsme ir bijusi tikai ar freenas bet diemžēl tikai kā lietotājam. 8GB gan nav obligāts kā raksta šeit (speciāli meklēju linku lai nav tā ka muļķības stāstu) tad vidēji uz 1TB hdd nepieciešams 1GB rams tā kā noteikti startā vari dzenāt arī ar mazāku apjomu (kaut arī rams nemaksā nemaz tik dārgi). Kādam mērķim vispār nepieciešams šāds storage?

Nu vienkāršam failu šārēm.(ar backup) Kā arī kā media serveri. Plus ir vēlme vēl piedabūt kaut kādus FTP un kko tādu un nedaudz kaut kādas fī4as dažādiem izstrādes rīkiem. Kā arī bieži jālauž citi OS tāpēc līdz šim izmantoju virtual boxu. kas ir itkā normāli, bet ja ir iespējas ne4akarētu savu kasti bet citu, kāpēc ne.

Tagad pat stāv prāta veidot virtuālo mašīnu kas uzturēs man dažādus VM. Bet nu pieredze ir labāka par teoriju. lieku jau viršu UBUNTU serveri, paskatīšos kā šis ar visu darbojas, pēc tam lauzīšu FREENAS. esmu dzirdējis par unRAID, bet tas ir maksas.

Vienīgasi nepatīk ideja ka

Man gluži pretēji ir aktuāli pēc iespējams vienkāršāks "vienas-kastītes-risinājums".

Pats svarīgākais - lai jeb kurš un no jeb kuras vietas varētu tajā apskatīt, ielikt un izņemt bildes. Kā arī lielisks Android atbalsts.

Diemžēl man pilnīgi nekādas nojausmas, uz ko skatīties.

Tākā 8gb ddr3 maksātu kosmosu mūsdienās Un freenas mani ar visu apmierināja, ko vajadzēja.

Ierakstu labojaDJkikisa25.Jūlijs 2016 18:06

Tākā 8gb ddr3 maksātu kosmosu mūsdienās Un freenas mani ar visu apmierināja, ko vajadzēja.

Tu par to ramu joko vai nopietni?

Atkarīgs no budžeta. Bet nu ddr4 maksā same cik ddr3 Ja nav budžeta priekš jaunākās paaudzes inteļiem , tad amd based būs vien ddr3.

Ierakstu labojaDJkikisa25.Jūlijs 2016 18:54

Atkarīgs no budžeta. Bet nu ddr4 maksā same cik ddr3 Ja nav budžeta priekš jaunākās paaudzes inteļiem , tad amd based būs vien ddr3.

Un kur ir problēma ielīst budžetniekā ar amd? Priekš storage tā pat neko superniknu nevajag..

Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 7 atbildes  •  Kopumā lasīta 1056 reizes