Nexus 7 apgreids

Doties atpakaļ
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !

Labas dienas!

Vēl aizvien lietoju Google Nexus 7 planšeti, ko nopirku tūlīt pēc iznākšanas tālajā 2012. gadā. Kā varat noprast, aparāts ir uz pēdējām kājām, un ir jāatrod aizstājējs. Apsvērtu variantu nomainīt akumulatoru un USB, 3,5 mm ligzdas, bet apnicis ņemties ar visām pārējām tā problēmām, piemēram, lēnu iebūvēto atmiņu, SD slota trūkumu, vāju Wi-Fi radio. Vēlētos dzirdēt pārējo biedru viedokļus.

Gribu tieši planšeti ar 7" ekrānu, jo tas, manuprāt, ir zelta vidusceļš starp kompaktumu un lietošanas ērtumu. Mobilais man ir pogaina Nokia, kas darbojas godam, tāpēc "gudrie" telefoni neinteresē.

Prasības:

  • ekrāns ar vismaz 1280x720 izšķirtspēju;
  • microSD slots;
  • mūsdienām atbilstoša veiktspēja rakstīšanai, sērfošanai internetā, video skatīšanai un citām grafiski vienkāršam lietām (tātad jaudīgāks par Nexus 7);
  • Android 5.0 vai jaunāks, lai varu lietot USB skaņas kartes un ārējo atmiņu.

Esmu noskatījis 3 variantus, lai gan vēlētos turēties zem € 200:

  • Samsung Galaxy Tab A7 – ap € 120. Šaubas rada novecojušais čipsets, 1,5 GB RAM un Samsung pievienotā draza;
  • Asus ZenPad 7.0 Z370C – ap € 150 (185 normālā bodē, ar Power Case). Šaubas: baterijas darbības laiks (bez Power Case), Atom procesors (vai būs programmas, kas uz Intel neiet?);
  • Huawei MediaPad X2 – ap € 400. Šaubas: baigais cipars, nevajag LTE modemu.

Varbūt zināt ko teikt par minētajiem modeļiem? Varbūt ir kādas sakarīgas alternatīvas? Labprāt turētos pie Android, bet apsvērtu arī Windows 10, lai gan bez peles un klavieres Win nekad neesmu izmantojis. Paldies jau iepriekš!

Pret ķīniešiem ir kādi iebildumi? Drīzāk tad ieteiktu skatītos to virzienā. Protams, normālu ķīniešu virzienā -xiaomi utt. Par to pašu cenu jau vajadzētu būt retina, vai full hd displejiem.

Izpētīju Xiaomi piedāvāto Mi Pad 2. Manām vajadzībām izmērs ir par lielu. It kā izklausās labi – $ 200, jaunākais Atom procesors, var uzlikt Win 10, Retina ekrāns –, bet nav SD kartes slota, nav pat GPS, baterija tur vien 5 stundas (kaut arī ietilpība ir "6190" mAh), ķīniešu uzliktais ROMs darbojas lēni, standarta Google programmas jāinstalē atsevišķi. Tad vēl fakts, ka Latvijā neviens to netirgo – jāsūta no Āzijas, jāgaida 3 nedēļas, papildu nodokļi.

Vienā brīdī sapratu, ka Android planšetes vietā gribu kaut ko nopietnāku, bet tomēr kompaktu. Apsvēru 10" 2 vienā hibrīdus (piemēram, Lenovo Miix 310), bet galu galā paņēmu 11,6" netbuku Acer Aspire ES 11 kā savu budžeta rakstāmmašīnu un multimediju centru. Laiks rādīs, vai šī būs bijusi pareizā izvēle. Gan jau te forumā arī uzrakstīšu aparāta apskatu pēc vairāku mēnešu lietošanas.

Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 3 atbildes  •  Kopumā lasīta 1205 reizes