[Filmu & Seriālu apskats] "Te ož pēc krimināla?" 1. daļa

Doties atpakaļ
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !

Ievads

Sveicināti jaunie un vecie strike.lv lietotāji, domādams uzsākt vai neuzsākt šādu rubriku es secināju, ka man nav ko zaudēt, tāpēc būtu vērts pamēģināt. Šinī nelielajā ievadā es vēlētos izklāstīt šo ideju un savu vīziju par to.

Sāksim ar to ,ka esmu liels filmu un seriālu fans, ko jūs varētu saprast pēc šīs tēmas izveides. Takā manā skaitā ir vairākas stundas nosēdētas pie televizora , datora u.c ekrāna tieši pie šāda vizuālā materiāla apskates, es nolēmu padalīties savā pieredzē ar jums, iepazīstinot jūs ar manu dažādāko filmu žanru topu, izklāstot to galveno aizdomu, sižeta aprakstu, dažādu faktu iepazīstināšanu, secinājumu izveidošanu un daudz dažādas citas informācijas sniegšanu. Nākotnē es plānoju šādus apskatus veidot ik nedēļu, izejot caur visiem žanriem, proti jūs varētu padomāt, bet ko viņš darīs ,kad tiks iziets caur visiem žanriem? Vai viņš plāno veikt otro apli? - Nebūt nē, ir vēl dažādākās rubrikas pie kurām es varētu turpināt strādāt un veidot šādus apskatus, proti ar jūsu atsaucību. Iespējams nākotnē šo visu varētu pārnest uz video formātu , uploadojot video iekš youtube, taču pagaidām pieturēsimies pie šī lasāmā materiāla. Tad lasām un skatāmies ,kas man no tā visa ir iznācis?

Kriminālā žanra TOP10 1.daļa

Autora piebilde: Es uzaugu uz šī žanra un es pat nemācētu uzskaitīt cik filmas šinī žanrā esmu noskatījies, jo jebkurš zēns mani sapratīs, kurš gan bērnībā nebija iespaidojies no tādiem anti-varoņiem kā Itāļu-Amerikāņu mafijas Donu Maiklu Korleone, Krievu mafijas vadītāju Aleksandru Belovu. Jo šādi vīri varēja darīt visu ,kas viņuprāt bija pareizi, parastu cilvēku rutīna viņiem likās kaut kas smieklīgs, takā viņi dzīvoja pēc saviem nerakstītajiem noteikumiem. Pie šī top10 izveides es patērēju daudz laika , ķeroties ar rokām aiz galvas, takā ļoti grūti ir izvēlēties starp daudzajiem šedevriem pašus labākos.

1. Sopranos

Ja dzirdot šo dziesmu tu iztēlojies braucošu Tony'u ,iekš New Jersey, tad tu zini par ko es runāju, taču ja gadījumā tu vēl neesi lietas kursā par ko es te rakstu, tad aši izlasi šo aprakstu līdz galam un dodies skatīties šo seriālu, takā šis mākslas darbs ir tā vērts.

Sižets: Seriāla sižets grozās ap Italo-Amerikāņu mafiju, kur galvenais anti-varonis ir Tonijs Soprano (turpmāk Tony), kurš ir organizētā noziedznieku sindikāta vadītājs Ņjudžersijas štatā (turpmāk New Jersey). Tony's dzīvo divas dzīves, ar divām ģimenēm, kur vienā ir viņa sieva un divi bērni, bet otrā itāļu izcelsmes mafija. Sopranos komanda pelna naudu no visdažādākajiem melnajiem darbiem, paralēli nostiprinot varu un sakarus visā New Jersey. Paralēli tam ,ka Tony'am nākas dzīvot divas dzīves, viņam ir problēmas ar veselību, kas ir iemesls, lai apmeklētu psihoterapeitu.

Autora piebilde: Par šo seriālu es varētu runāt stundām un uzrakstīt pieklājīgu aprakstu, taču es nevēlos jums sabojāt ar to turpmāko seriāla izbaudīšanu, takā manā uztverē tas ir visu laiku labākais televīzijas seriāls , jo visa seriāla garumā tas neļaus Tev atslābt, turēs tevi spriedzē līdz pat pašai pēdējai sērijai. Proti, ko gan citu varēja gaidīt ar tik labu aktieru un scenāristu sastāvu, jo James Gandolfini, Tony Soprano lomas izpildītājs, manā uztverē ir viens no tiem izcilajiem aktieriem, ko viņš arī pierādīja šinī seriālā. Lai Tev vieglas smiltis, James Gandolfini 1961-2013

Interesants fakts: Sopranos sākotnēji tika iecerēta kā filma. David Chase sākotnēji domāja, ka tā būs filma par italo-amerikāņu gangsteri, kurš apmeklē psihiatru saistībā ar savām problēmām ar māti, taču pēc apspriešanas ar savu menedžeri, tika izlemts, ka šī ideja pārraugs televīzijas seriālā.

2. Godfahter

Kurš gan mūsdienās nav dzirdējis par šādu šedevru kā Krusttēvs (turpmāk Godfather), šī filma tika atzīta kā 2. labākā filma visā amerikāņu kinematogrāfijas vēsturē, takā lieki piebilst, ka šo filmu ir jānoskatās obligāti.

Sižets: Filmā tiek attēlota Ņujorkas (turpmāk New York) Sicīlijas mafijas Korleones (turpmāk Corleone) ģimenes dzīve. Corleone ģimenē, kurā tiek ieturētas sicīliešu mafijas hierarhija, nodarbojas ar dažādiem nelegāliem biznesiem, kur visu to vada ģimenes galva, dons, Vito Corleone ar saviem dēliem Santino , Fredo un audžudēlu Tomu Hagenu. Filmā tiek attēlots laikā no 1945. - 1955. gadam, kuras laika posmā notiek karš starp 5 vadošajām New York ģimenēm.

Autora Piebilde: Uz šīs filmas es uzaugu, vēl būdams 10 gadu vecumā man pagadījās noskatīties šo filmu, proti tad es mazs ko tur sapratu, ņemot vērā to ,ka es skatījos filmu ar bailēm, ka mani pieķers vecāki, takā šāda tipa filmām es vēl biju par jaunu. Taču jau vēlāk es šo filmu izbaudīju pilnībā un es nepaliku apbēdināts , pretēji, šo filmu es varu pārskatīt vēl desmit reizēm, ik reizi uzzinot priekš sevis kaut ko jaunu. Aktieru sastāvs ir vienkārši ideāls, manā uzskatā, takā Marlon Brando un Al Pacino ir vieni no maniem favorīt aktieriem, jo šāda harisma kā viņiem piemīt ne katram. Proti, ja jums atļauj līdzekļi un ir brīvais laiks, tā arī izlasiet Mario Puzo (filmas un grāmatas autors) romānu "Godfather" pēc kuras motīviem arī tika nofilmēta šī filma.

Interesants fakts: Filmā ne reizi netika izmantots vārds mafija.

3. Brigada (Бригада)

Ja noklausoties šo dziesmu tu aizgāji pēc melna uzvalka un iesēdies savā g-class mercedesa (joks) tu zini, ka "Мы с первого класса вместе и за все, что мы делаем, отвечаем тоже вместе..." (Tulkojums , citāta no filmas : "Mēs esam kopā no pirmās klases un par visu ko mēs darām, mēs arī atbildam kopā...." Gandrīz jebkurš zēns, kurš ir noskatījies šo seriālu ir iedomājies sevi galvenā tēla lomā, kāda būtu viņa banda, kādus darbus viņi veiktu.

Sižets: Visas darbības notiek Krievijā, Maskavā, kur četri bērnības labākie draugi jau no smilšu kastes ir kopā. Pieaugot viņi nolemj nedaudz piepelnīt naudu, taču viss noiet greizi un rezultātā viņi nogalināja cilvēku, par ko viņiem arī nāksies atbildēt. Takā viņi nebaidās atbildēt par saviem izgājieniem, viņi ātri kāpj pa kriminālās dzīves kāpnēm un drīzumā kļūst par vieniem no vadošajiem grupējumiem pilsētā.

Autora piebilde: Iespējams arī seriālā dažviet ir pieļautas dažas neapdomātas lietas, kā piemēram, kur tik jauns cilvēks spēja kļūt par maskavas kriminālo bosu, taču to kompensē aktieru spēle un pats scenārijs, takā tas neļauj atslābti. Šīs ir mans pats pirmais kriminālais seriāls ,kuru esmu noskatījies, kuru es arī labprāt noskatos pa jaunu ik gadu, noskatoties viņu tu saproti, ka darbības, kuras tiek attēlotas seriālā ir pašas zemākās, kuras var paveikt cilvēks, taču līdzjūtība pret anti-varoņiem tāpat nepametīs jūs.

Interesants fakts: Seriāls Brigada ir viens no dārgākajiem Krievijas seriāliem ,takā vienas sērijas izveides izmaksas sastāvēja apmēram $200'000 (divi simti tūkstošu dolāru).

4.Scarface

Narkotikas, ieroči, nauda, meitenes, auto, liela villa, tas viss ir vienā tik tiešām izcilā filmā. Un ja tu esi šo filmu jau skatījies tad tu zini ,ka no dzīves ir jāņem visu, jo kā ,citēju, vēsta mums Tony Montana, tēls no filmas : "The World Is Yours." (Kas tulkojumā nozīmē : "Pasaule ir tava.")

Sižets: Tonijs Montana (Turpmāk Tony Montana) un Menijs Ribera (Turpmāk Manny Ribera) ir kubas emigranti ,kuri dodas uz Miami labākas dzīves meklējumos, taču parasts cilvēku darbs nav priekš viņiem, takā viņi ierādās štatos, lai pelnītu labu naudu un nekamā sev neatteikt. Tā arī viņi iesaistījās narkotiku biznesā, kur strādājot uz sava bosa Franka Lopeza (Turpmāk Frank Lopez) viņš neredz iespējas augt, realizēties, tāpēc izveido savu narkotiku tirdzniecības impēriju.

Autora piezīmes: Šedevrs, vienkārši vairāk vārdu man nav, Al Pacino , proti, nospēlēja kā parasti ideāli. Šīs filmas noskatīšanos es vienmēr biju atlicis, takā vainu biju aizņemts, vainu bija slinkums, taču ieslēdzot to un noskatoties pirmās 30 minūtes, es sapratu, ka man ir jānoskatās līdz galam, jo šī filma ir tas ko es meklēju, takā ikdienā ir grūti atrast ļoti labu kriminālo filmu.

Interesants fakts: Vārds Fuc visas filmas laikā tika izmantots 226 reizes, kas nozīmē ,ka vidēji ik 1.32min laikā tika izmantots viens Fuc vārds.

5.Goodfellas

Kas var būt labāks par kriminālo filmu? Tikai kriminālā filma, kuras stāsta ir bāzēts uz patiesiem notikumiem kā gluži filmā GoodFellas , kas tulkojumā nozīmē Labie zēni, kā jūsuprāt , šie zēni izskatās tik labi?

Sižets: Sižets vēsta par kādu jaunieti, kurš jau no bērnības ir vēlējies kļūt par gangsteri, pēc kā viņam jau būdām jaunam zēnam izdevās sadarboties ar vietējo itāļu mafiju, veicot pāris darbus priekš tiem, viņš kļūst par vienu no labajiem zēniem, turpmāk strādājot uz vienu no kriminālajām ģimenēm.

Autora piezīmes: Šī cilvēka dzīves stāsts ir ļoti aizraujošs, bet kā tas tiek attēlots uz ekrāna tas ir vienkārši kaut kas pārsteidzams ,takā aktieru spēle ir augstākajā līmenī, šīs lomas it kā ir radītas priekš viņiem. Visu filmas skatīšanās laiku man radās atmosfēra ,ka esmu tajā laikā ,kad tas viss notikās ,par ko arī var pateikt paldies režisoram, jo darba tur tika ieguldīts ne mazs.

Interesants fakts: Lai iesvētītu galvenā varoņa tēla izpildītāju (Ray Liotta) mafijas filmu pasaulē, De Niro ievietoja viņa treilerī ne īstu, nocirstu zirga galvu.

Šī ir arī pirmās daļas beigas, jebšu 5/10 , takā drīzumā jūs gaida otrā daļa ar 6-10 vietām manā topā, vēlo dzirdēt jūsu viedokli, kādas ir atsauksmes, vai turpināt, vai jums tas interesē.

Uzdodat jautājumus, centīšos atbildēt pēc iespējas.

Paldies, ja veltīji savu laiku izlasot šo visu

Ierakstu labojaArturiks17.Maijs 2015 08:28

Ļoti labs raksts Man jau pat negribetos video Ar kafijas krūzi rokā no rīta ļoti labi palasīt šāda veida rakstiņus Kā arī prieks ka neizmirsi krievijas serialus Tas laiks kad spēlēji Godfahter un tad skaties serial

goodfellas un godfather laikam vislabāk zinu,no nosauktajām,bet ir nice,un gaidu turpinājumu/nākamo apskatu.

Paldies par rakstu!

Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 3 atbildes  •  Kopumā lasīta 1772 reizes