2014./2015. mācību gada latviešu valodas eksāmens

Doties atpakaļ
Tēma slēgta

Sveicināti Strike.lv videospēļu portāla biedri,

Tieši šodien ir norisinājies 2014./2015. mācību gada eksāmens latviešu valodā ,12. klasēm. Nolēmu izveidot šo rakstu ar mērķi uzzināt kā klājās Jums ši gada eksāmenā? Kas sagādāja grūtības? Kura uzdevuma izpildei vienkārši nepietika laika? u.t.t.
       Personīgi man, eksāmens likās vidēji grūts un grūtības ir sagādajusi tikai eksāmena otrā daļa. Jo vairāk esmu iedziļinājies udzdevumos ar recenzijām ,jo vairāk nesapratu un sāku šaubīties savās zināšanās ,bet beigu beigās esmu izpildījis visu. Runājot par eksāmena 3. daļu, sākumā pārspriedumu rakstīju pēc iespējas pieļaujot mazāk kļūdu un ar jēgu ,bet tad sapratu ,ka ,rakstot ar jēgu, man vienkārši nepietiks laika un vārdu skaits arī tālu līdz nepieciešamajam. Tāpēc vienkārši centos pieturēties pie izvēlētā temata "Literatūra - manas vērtību pasaules veidotaja" un vārdu skaita ,jo sapratu ,ka par citu punktus iegūt neizdosies.  
      Šajā rakstā droši arī var izteikt savas domas 9.klases audzēkņi ,kuriem šogad arī bija eksāmens. Vēlos uzzināt kas Jums bija šī gada eksāmena ,salīdzināt ar to ,kas bija man u.t.t. AIZIET!

Tākā man tikai rīt būs, tad arī ap vakaru uzrakstīšu kā gaja un kā viss likās.:)

Eksāmens bija jau daudzus gadus atpakaļ, atceros tikai tēma pārspriedumam bija pilnīgs murgs, ceru ka pa šiem laikiem vairs neļauj tādus murgus likt eksāmenā.

Pirmā daļa. Pirmais uzdevums(vārdi pareizā locījumā) viegls, tur daudzmaz visam jābūt labi. Otrajā uzdevumā(pieturzīmes) kādos 1-2 teikumos likās, ka nav jāliek, bet nu saliku kaut kā. Man savos tekstos pieturzīmes likt nav problēma, bet kaut kādos gatavos ir tā kā ir. Otrā daļa. Pirmais uzdevums(galvenā doma) šķita tāds čakarīgs, bet nu.. kaut ko sadrukāju, bet nācās padomāt, lai neizrakstītu vienkārši teikumu no teksta. Otrais uzdevums(kritika/uzslava un tabula) domāju, ka būs labi. Trešais uzdevums(temats un saistība ar notiekošo vai kaut kā tā) - viegli, bez problēmām. Ceturtais uzdevums(stils un raksturojošās iezīmes) - par stiliem neko pilnīgi neatceros, tāpēc ierakstīju sarunvalodas, lai nav tukša vieta, bet nu tas ir nepareizi.. Tām iezīmēm vajadzētu būt ok. Piektais uzdevums(viedoklis) - viegli, tik samelojos, bet nu w/e. Trešā daļa. Pārspriedums par vienu no sekojošajām tēmām: 1) Mans kulturas apvārsnis;2) Literatura - manu vērtibu pasaules veidotāja;3) Kas zin, ko grib - spēj ko grib /Rainis/. Izvēlējos trešo tēmu un sarakstīju pilnu lapu(virs 300 vārdiem). Kā jau vienmēr - sarakstīju sviestu. Kopsummā: Likās tāds vidējs - bija gan viegli, gan grūti uzdevumi. Ceru uz kādiem 50-60% un būšu apmierināts.

Ierakstu labojabattery18.Maijs 2015 12:00

Nu šodien gāja dažādi. Pirmā daļa - lasīšana. Manuprāt tas bija vieglākais, īsti nebija tadi uzdevumi, kur bija baigi jālauza galva. w Otrā daļa - rakstīšana. Bija jāraksta pārspriedums. Tēmas - Brīvības sajūtas mūsdienās, Mans sapnis -..., Draudzība prasa laiku. Es izvēlējos pirmo tēmu, īsti nedomāju par izvēli, jo laiks bija ierobežots, no 12:15 - 13:25 un bija jāiekļaujas 300 vārdos, nezinu kā sanāca, bet sarakstīju murgus. Bet būs labi, nebūs tik slikti kā domāju. Trešā daļa - mutiskā. Oii, kā tēmu izvēlējos ''Ceļš uz panākumiem'', aprakstīju daudz, tikai uz papīra, būtībā bija plānots visu izstāstīt kā uz lapas, bet beigās sanāca kā sanāca, drīzāk nesanāca kā iecerēts, uztraukums nebija tik liels, bet veselības problēmas ņēma savu. Runājot viss nesanāca kā plānots, izlaidu var teikt pusi no teksta, vēlējos runāt vairāk, bet aahhh... Būtībā viss bija labi, bet kā jau teicu, mutiskajā daļā varēju norunāt daudz labāk. Domāju, ka būs 50-70% Kā pārējiem gāja eksāmenā?

Tēma slēgta
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 4 atbildes  •  Kopumā lasīta 7350 reizes