[Filmu & Seriālu apskats] "Te ož pēc krimināla?" 2. daļa

Doties atpakaļ
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !

Attēla apraksts

Kriminālā žanra TOP10 2.daļa Autora piebilde: Es uzaugu uz šī žanra un es pat nemācētu uzskaitīt cik filmas šinī žanrā esmu noskatījies, jo jebkurš zēns mani sapratīs, kurš gan bērnībā nebija iespaidojies no tādiem anti-varoņiem kā Itāļu-Amerikāņu mafijas Donu Maiklu Korleone, Krievu mafijas vadītāju Aleksandru Belovu. Jo šādi vīri varēja darīt visu ,kas viņuprāt bija pareizi, parastu cilvēku rutīna viņiem likās kaut kas smieklīgs, takā viņi dzīvoja pēc saviem nerakstītajiem noteikumiem. Pie šī top10 izveides es patērēju daudz laika , ķeroties ar rokām aiz galvas, takā ļoti grūti ir izvēlēties starp daudzajiem šedevriem pašus labākos.

Pirmo daļu [Filmu & Seriālu apskats] "Te ož pēc krimināla?" meklē šeit!

6.Sons Of Anarchy

Attēla apraksts

Šo topu nevarētu izveidot neiekļaujot tajā skarbos vīrus no 1% moto kluba "Anarhijas Dēli" (Sons Of Anarchy). Ja jūs kaut kādreiz ir gribējies vienkārši apsēsties uz motocikla un dzīt pa šoseju ,kura nekad nebeigsies, šis seriāls ir radīts priekš jums.

Sižets: Džeksons Teilors (Jackson Taylor) 1% moto kluba "Sons Of Anarchy" vice-prezidents ,kurš nesen kļuva par tēvu. Piedzimstot dēlam, Jackson'a prioritātes mainās, mainās arī viņa domāšanas stils, kas manāmi ietekmē kluba dzīvi. Sižets grozās ap motociklistu dzīvi, to nelegālajiem darbiem, savstarpējiem naidiem, sadarbībām.

Autora piebilde: Šo seriālu esmu noskatījies līdz galam, taču to nekad neaizmirsīšu. Personīgi mani pārsteidza kāds domāšanas stils ir seriāla galvenajam varonim, ar kādiem paņēmieniem viņš risina visus konfliktus, noteikti sekot līdzi šim seriālam ir ļoti interesanti, tāpēc uz doto brīdi es to pārskatu pa jaunu. Tā arī seriāla izveidotājs Kurt Sutter ir izvirzījis domu izveidot SOA prīkvelu ,par kluba aizsākumiem u.t.t. ceram un gaidām!

Interesants fakts: David Labrava , kurš seriāla izpilda Happy lomu, īstajā dzīvē ir moto kluba "Hells Angels" biedrs.

7.Breaking Bad

Attēla apraksts

Vai jūs vēl atceraties par zilo metamfetamīnu ,kuru pārņēma viss Albukerke (Albuquerque)? Ja nē ,tad jūs esat palaiduši garām vienu no pēdējo gadu labākajiem seriāliem. Stīvens Kings (Steven King) breaking bad scenāriju nosauca par pašu labāko TV vēsturē, ja jūs zināt ,kas viņš ir ,tad sapratīsiet, ka viņa vārdi šinī jomā nav plika mūldēšana. "Yeah Bitch!" /Jesse Pinkman

Sižets: Valters Vaits (Walter White) ķīmijas skolotājs ,kurš paralēli piestrādā vietējā automazgātuvē atklāj ,ka ir saslimis ar plaušu vēzi. Viņš saprot, ka gadījumā ,kad viņam nāksies atstāt ģimeni dodoties aizsaulē, viņa ģimene nespēs sevi finansiāli nodrošināt, tāpēc Walters izlemj nodrošināt ģimeni uz turpmākajiem gadiem, vārot metamfetamīnu ar savu bijušo skolnieku, kurš šinī biznesā nav jauniņais.

Autora Piebilde: Ar šo seriālu es iepazinos jau uz tā beigām ,taču tikko sākot to skatīties es paliku atkarīgs un turpināju izbaudīt šo seriālu , sekojot visiem tā jaunumiem. Aktieru spēle, scenārijs, režisora darbs tas viss šeit ir pa augstāko klasi.

Interesants fakts: 2. sezonas sākumā, Walter White paskaitīja ,ka pēc savas nāves viņam ir jāatstāj $737'000 (septiņi simti trīsdesmit septiņi tūkstoši dolāru) priekš ģimenes turpmākās izdzīvošanas visas dzīves garumā. Sezonas beigās avarēja boeing 737.

8.Donnie Brasco

Attēla apraksts

Kā jau minēju iepriekšējā daļā, par kriminālo filmu labāka var būt tikai kriminālā filma ,kura tiek balstīta uz patiesiem dzīves notikumiem. Donnie Brasco(filma) ir spligts piemērs tam, ka kriminālās filmas var būt ne tikai balstītas uz slepkavībām, ieroču un narkotiku tirgošanu, taču arī par hierarhiju , dzīves nerakstītajiem likumiem.

Sižets: FBI aģents ar uzdevumu ielieties mafijā, iepazīstas ar tā laika kriminālo elemtu vārdā Lefty, kurš pats sev to nezinot ievieš FBI aģentu lietas kursā par mafijas lietām un ieved viņu ģimenē, kļūstot par viņa galvotāju.

Autora Piebilde: Proti, nevar nepieminēt izcilo aktieru spēli, īpaši no Al Pacino puses, viņš jau pierādīja ,ka kriminālo filmu žanrs ir viņa lauciņš. Filma mani ieinteresēja ar atsauksmēm, pēc noskatīšanās palika dažādas emocijas, taču kopsummā man tā iepatikās un noteikti to iesaku citiem.

Interesants fakts: Par Pistone galvu mafija maksā $500'000

9.American Gangster

Attēla apraksts

Mūžīgā cīņa par labo un slikto , tā ir šīs filmas pamata doma. Filmu ir veidota uz patiesiem dzīves notikumiem, tāpēc tā ir jānoskatās, vienkārši tāpēc, ka tā ir vēsture un pat ļoti interesanta ,kurā raksturo kriminālais elements.

Sižets: Frank Lucas, cilvēks ,kurš strādājot vairākus gadus uz sava bosa kā šoferis un labā lagoa, ieguva neatņemamu pieredzi, kura palīdzēja viņam izveidot organizāciju uz sicīliešu mafijas pamata, kļūstot par galveno narkotiku realizētāju štatos.

Autora Piebilde: Filma ir vienkārši kaut kas , par aktieru spēli pat nav ko runāt, tā ir pašos augstumos. Vienīgais iemesls kāpēc šī filma ir manā topā 9.vietā ir tāds ,ka man patīk action-crime filmas, jebšu vairāk pielīdzināmas sīkākiem darbiem, taču es nevaru neatzīt, ka šī filma man ļoti simpatizē.

Interesants fakts: Filma jau tika ieplānota 2004. gadā ar Antoine Fuqua priekšgalā, taču projektu atcēla 1 mēnesi pirms filmēšanās sākuma.

10.Gangster Squad

Attēla apraksts

Kurš tik nav dzirdējis dažādus nostāstus par tādu gangsteri kā Mickey Cohen, kurš savulaik kontrolēja Los Angeles nelegālās darbības.

Sižets: Los Angeles policijas seržants John O'Mara salasa vienus no labākajiem savā jomā policistus ,kuri plāno nogāzt Mickey Cohen valdību un ieviest mieru pilsētā. Pa virsu tam, viens no O'Mara komandas seržantiem Jerry Wooters selpus tiekas ar Mickey Cohen sievieti.

Autora piebilde: Vairāk action nekā nelegālo darbību, taču arī šādu filmu var izbaudīt, pēdējo vietu ieņem manā topā ,jo šinī filmā es neieraudzīju to ko gaidīju, bet nevar pateikt, ka filma ir neizdevusies. Ja uz to vairāk skatīties kā action filmu ar kriminālā elementa piedevu, tad filma ir pat ļoti laba.

Interesants fakts: Scēnā ,kur tiek veikts reids uz viesnīcu var ieraudzīt bībeles dzejoli, kura galvēnā doma ir - izturies pret cilvēkiem tā ,kā tu gribi ,lai izturētos pret tevīm. Šī doma vērsta pret O'Mara un Cohen'u.

Ierakstu labojaEdgarsdesign12.Augusts 2015 06:42

Tik pat labi kā iepriekš.

Vienīgā no šīm visām filmām esmu redzējis ir Amerikāņu Gangsteris.Un tā bija diezgan interesanta un laba,lai gan arī neiztika bez vardarbības un plikiem sievišķiem . Patika tas moments ka viņi bija uz ielas kur visapkārt bija daudz cilvēki un viens cits melnais teica,ka tas nevarēšot viņu nošaut,bet Denzels Vašigtons izvilka ieroci un (BOOM BITCH) izšķaidīja tam otram galvu.

Ierakstu labojakaspars-s18.Maijs 2015 13:30

Sons of anarchy ir ļoti labs seriāls,bet breaking bad palika garlaicīgs trešajā sezonā un tālāk tik no nākamās atsāku. Beigas tāpat bij labas.

Sons of anarchy ir ļoti labs seriāls,bet breaking bad palika garlaicīgs trešajā sezonā un tālāk tik no nākamās atsāku. Beigas tāpat bij labas.

visiem seriāliem pienāk tie brīži ,kad viņi sāk vilkt garumā un pārraida neinteresanto skatītājam materiālu, jo nu nevar aizmirst, ka ar to cilvēki pelna naudu, tie ir nepieciešamie mārketinga soļi.

Ierakstu labojaEdgarsdesign12.Augusts 2015 06:32

Njā Breaking Bad bija labs, dažbrīd likās ka paliek garlaicīgi, bet palēnām notikumi atkal rada spriedzi un interesi par turpinājumu. Tagad tā kūtri skatos Better call Soul, bet nu, protams, kā frančīzes seriāls interesi skatīties notur tikai ar personāžiem no BB.

Breaking bad baidi daudzi slavē Bet man viņš liekas garlaicīgs

Jā, itkā āwesome seriāls, tā ka aiz garlaicības miru nost, nebija, bet tik briesmīgi izcils, lai viņu tik briesmīgi slavētu arī nebija. Vismaz es personīgi neredzu iemeslu slavēt.

Varbūt tāpēc, ka beigas uztaisīja labas, nebija kā lielākajai daļai citu seriālu, kur nomarinē tik tālu, cik var, uztaisa kaut kādu shitty ending un done.

Ierakstu labojaEdgarsdesign12.Augusts 2015 06:32

Par Breaking Bad var teikt tā - na ljubitjelja. Seriāls citiem tiešām var likties garlaicīgs. Es, piemēram, nesaprotu kā citi var skatīties Walking Dead

Jā, itkā āwesome seriāls, tā ka aiz garlaicības miru nost, nebija, bet tik briesmīgi izcils, lai viņu tik briesmīgi slavētu arī nebija. Vismaz es personīgi neredzu iemeslu slavēt.

Varbūt tāpēc, ka beigas uztaisīja labas, nebija kā lielākajai daļai citu seriālu, kur nomarinē tik tālu, cik var, uztaisa kaut kādu shitty ending un done.

Nu jā, ar laiku jau sāk šķist ,ka derētu tur kādu dzirksteli seriālā vai vēl ko, bet ja uz to paskatīties no citas puses - ja katru dienu tur būtu kaut kāds baigais actions, tad cilvēkiem tas ar laiku arī šķistu par vāju un tie pieprasītu vēl kaut ko

Ierakstu labojaEdgarsdesign12.Augusts 2015 06:33
Ielogoties Lai atbildētu tēmā, ielogojies !
Atpakaļ uz augšu Tēmai ir 9 atbildes  •  Kopumā lasīta 1936 reizes