Četri Nulle Četri

Datortīkla sakaros HTTP 404, 404 nav atrasts, 404, 404 kļūda, lapa nav atrasta vai fails nav atrasts kļūdas ziņojums ir hiperteksta pārsūtīšanas protokola (HTTP) standarta atbildes kods, kas norāda, ka pārlūkprogramma varēja sazināties ar konkrēto serveri, bet serveris nevarēja atrast pieprasīto. Kļūdu var izmantot arī tad, ja serveris nevēlas atklāt, vai tam ir pieprasītā informācija.

Tīmekļa vietnes viesošanas serveris parasti ģenerē tīmekļa lapu “404 nav atrasts”, ja lietotājs mēģina sekot bojātai vai nebojātai saitei; tādējādi 404 kļūda ir viena no atpazīstamākajām kļūdām, kas atklāta globālajā tīmeklī.

Sazinoties, izmantojot HTTP, serverim ir jāatbild uz pieprasījumu, piemēram, tīmekļa pārlūkprogrammas pieprasījumu tīmekļa lapai, norādot skaitlisku atbildes kodu un neobligātu, obligātu vai neatļautu (pamatojoties uz statusa kodu) ziņojumu. Kodā 404 pirmais cipars norāda klienta kļūdu, piemēram, kļūdainu vienoto resursu vietrādi (Uniform Resource Locator — URL). Tālāk norādītie divi cipari norāda uz konstatēto konkrēto kļūdu. HTTP trīsciparu kodu izmantošana ir līdzīga šādu kodu izmantošanai iepriekšējos protokolos, piemēram, FTP un NNTP. HTTP līmenī 404 atbildes kodam seko cilvēklasāma “iemesla frāze”. HTTP specifikācijā ir ieteikta frāze “nav atrasts”, un daudzi tīmekļa serveri pēc noklusējuma izdod HTML lapu, kurā ir gan 404 kods, gan frāze “nav atrasts”.