Dragon Ball Z: Kakarot apskats

6.Februāris 2020 19:19
Eking

Ievads

Dragon Ball Z: Kakarot (DBZ Kakarot) ir jaunākā sērijas Dragon Ball Z spēle. To ir izstrādājusi CyberConnect2 un izdevusi Bandai Namco populārākajām platformām (PC, PlayStation 4 un Xbox One). DBZ Kakarot ir zināma arī kā Project Z jeb Dragon Ball Game - Project Z. DBZ Kakarot tika izlaista 2020. gada 17. janvārī.
 
DBZ Kakarot ir iespējams sastapt oriģinālos varoņus, kurus veidojis Akira Toriyama. Spēles sižets seko no Saiyan sāgas līdz pat Buu sāgai. Galvenais sižeta varonis ir Goku ar savu dēlu Gohan. Spēles gaitā tiekam iepazīstināti ar ikoniskiem sērijas Dragon Ball Z notikumiem. Spēles sākumā Goku stāsies pretī ļaundaris Raditz, stāsta gaitā tiksim iepazīstināti ar jauniem varoņiem un pretiniekiem. DBZ Kakarot ir veidota action role-playing žanrā, kur uzsvars likts uz cīņām, un animācijas stilā. DBZ Kakarot pasaule ir sadalīta mazākos reģionos jeb "habos", kur var brīvi pārvietoties, izmantot arī ātrās ceļošanas iespējas.
 
 
DBZ Kakarot apskata versija
 
Es apskatīju DBZ Kakarot Ultimate versiju uz standarta PS4 konsoles (digitālā versija, atjauninājumi 1.03 un 1.04). Galvenās atšķirības no standarta DBZ Kakarot izdevuma: nākotnē gaidāmas divas papildu stāsta misijas Season Pass ietvaros. Turklāt šī gada pavasarī būs pieejamas vienpadsmit dziesmas no DBZ Kakarot un arī pārvietošanās līdzeklis zināms kā The Tao Pai Pai Pillar. Ultimate versijā ir iekļauts gatavošanas priekšmets, kas dod varonim raksturlielumu Ki-ATK, Ki-DEF un HP uzlabojumus. Tātad pa lielam Ultimate versija pašreiz būtiski neatšķiras no standarta versijas. Tās papildu saturs būs pieejams 2020. gada pavasarī.
 
DBZ Kakarot jaunpienācējam 
 
DBZ Kakarot ir mana pirmā Dragon Ball Z spēle. Personīgi daudzi notikumi, cīņas sistēmas un iestrādātie RPG elementi ir atklājums. Sākotnēji uzskatīju, ka sērijas spēles fokusējas uz anime stila cīņām. Taču īstenībā cīņas aizņem vien ap trešdaļu no spēles apjoma, otru trešdaļu – spēles stāsts. Savukārt atlikušajā trešdaļā ir dažādas aktivitātes reģionos. DBZ Kakarot uzsvars tiek likts uz dažādu tipu ložu vākšanu. Tāpat var mācīties gatavot ēst, zvejot, medīt, braukt ar mašīnu, kā arī ir iespējams tirgoties un veidot attiecības, tādējādi paaugstinot galvenā varoņa Goku un citu saistīto varoņu spēju līmeni. DBZ Kakarot cīņas risinās, trīsdimensionālā telpā levitējot cīnītajiem. Spēles beigu daļā galvenie varoņi varēs pārvērsties jau par īpaši spēcīgiem cīnītājiem, kā arī pieņemt supercīnītāju formas zināmas kā Super Saiyan, Super Saiyan 2 un Super Saiyan 3.
 
Vissarežģītākais cīņu laikā ir nevis pareizo taustiņu kombināciju izmantošana, taču orientēšanās spēja telpā un uztvere, no kuras puses nāks uzbrukums. Dažbrīd patvaļīgu skatu leņķu maiņas ir īpaši kaitinošas, taču cīņu mehānismi ir samērā vienkārši – daudz "jāspamo" sitiena taustiņš, jāšauj pretiniekam ar enerģijas bumbām, kā arī jāspēj pareizajā momentā izvairīties vai uzlikt bloku. Protams, ir pieejamas dažādas superspējas, ko var izmantot ierobežotā apjomā atkarībā no pieejamā Ki enerģijas stabiņa apjoma. Jaunas superspējas var apgūt individuālo treniņu laikā. Tāpat pastāvīgi ir jāseko varoņa dzīvības līmenim, ko var atjaunot ar vitalitātes dzērieniem. Pēc cīņas, kā jau pieņemts japāņu spēlēs, tiek sniegts vērtējums par izpildījumu.
 
 
Sākotnēji ir nedaudz savādi pierast pie taustiņu kombinācijām, kā arī orientēšanās apkārtējā pasaulē. Pēc pāris cīņām galvenā spēles būtība ir apgūta. Pastāvīgi tieku iepazīstināts ar dažām spēles idejām, kā arī tiek izklāstīts īss iepriekšējo notikumu apraksts. Pirmās piecas spēles stundas ir diezgan intensīvs iepazīstināšanas process ar sižetu, spēles gaitu, taustiņu kombinācijām, kā arī dažādām spēles niansēm. Spēles process tiek regulāri dažādots, un tas nav vienveidīgs. Būtībā pirmās stundas ir aizraujošas, par ko ir īpaši pacentušies spēles veidotāji. DBZ Kakarot ir draudzīga jaunpienācējiem, kā arī spēle sagādā gandarījuma brīžus par uzvarētām cīņām. DBZ Kakarot vidusdaļā jau kļūst vienmuļāka, taču tā turpina priecēt ar sižeta attīstību. Vienīgi spēles beigu daļā bieži būs jācīnās pret izteikti spēcīgākiem pretiniekiem, kas ir daudzus līmeņu augstāki, un daži no tiem nebūs tik viegli pieveicami.
 
Parasti cīņas ilgst ap 5–10 minūtēm, kas ir salīdzinoši liels laiks kaušanās spēlēm. Īpaši cīņu haotiskums jūtams pret vairākiem pretiniekiem vienlaikus. Sevišķi nepatīkami, ja cīņas nobeigumā pēkšņi tiek zaudēts, kad pretinieks veic spēcīgu sitienu. Piemēram, varoņa trešdaļu atlikušais dzīvības stabiņš 100 tūkst. apjomā pret, teiksim, pretinieka 10–20 t. dzīvību ir pilnībā zudis ar vienu sitienu. Kakarot beigu daļā, neuzmanīgi spēlējot, var zaudēt ap 500 t. līdz pat 1 miljonam dzīvības apjoma, īsti pat to nemanot, ja ir neuzmanīgi uztverts kāds pretinieka kombo vai supersitiens.
 
Attiecīgi pēc zaudējuma tiek piedāvāts vēlreiz cīnīties, ielādēt saglabāšanās failu vai beigt spēli. Tāpēc vērtīgs ieteikums – veikt saglabāšanos ik pa laikam, lai nenonāktu sarežģītā situācijā, kad nav iespējams turpināt spēli bez dzīvības papildināšanas. Dažas cīņas liekas grūtākas, ja pretī stājas daudzus līmeņus spēcīgāks pretinieks.
 
Cīņas un RPG sistēma
 
Spēles pamata filozofija – treniņi, mācīšanās un pastāvīga pilnveidošanās. Tātad jebkas, kas tiek darīts apkārtējā pasaulē, audzē galvenā varoņa Goku, kā arī viņa dēla Gohana vai arī citu spēlējamo varoņu (VegetaPiccoloFuture TrunksGotenks vai Vegito), spējas. Spēju attīstībai var sekot līdzi grafikā, ko sauc par Community Board, kurā var apvienot kopienas un celt varoņiem dažādus prasmju līmeņus. Katra kopiena īpaši akcentē savu prasmju līmeni, vai tās būtu ēst gatavošanas prasmes, kā Gohana mammai Chi-Chi, vai cīņu spējas, kas piemīt Piccolo. Kopienas līmeni var, savukārt, paaugstināt, iegūstot Soul Emblems stāsta gaitā. Savukārt katrai kopienai ir raksturīga emblēma, kas ir vērtīgākā kategorijā, un to būtu ieteicams paaugstināt kā galveno emblēmu.
 
Es sevišķi rūpīgi nesekoju RPG sistēmai, kā arī dažādu statistikas elementu rādītāju uzlabošanai. Es tikai veicu raksturīgo emblēmu, kā arī pieejamo spēju un superspēju paaugstināšu. Prasmju koks ir gana plašs, uzlabojumus var veikt par savāktajām lodēm, kā arī dažas noteiktas spējas var apgūt treniņu laikā.
 
 
Stāsta varoņu līmeņu attīstība notiek, pildot pamata stāstu. Papildu misijas ir sevišķi vienkāršas, taču tās īpaši dāsni nesniegs pieredzes punktus. Viens no būtiskākajiem resursiem ir vitalitātes dzērieni, ko var iegūt no tirgotājiem. Vitalitātes dzērienus var izmantot dažādu sarežģītāku cīņu laikā. Nav uzstādīti jelkādi vitalitātes dzērienu izmantošanas ierobežojumi. Tas krietni atvieglo sarežģītākas cīņas. Vēl jo vairāk, ja bieži attopos ar tagadējo dzīvības apjomu jau nākamajā cīņā, kurā uzvarēt bez dzīvības atjaunošanas ir diezgan problemātiski. Tādējādi RPG elementi (emblēmas, ēst gatavošana, spēju prasmju, superspēju līmeņi) ir jūtami vairāk kā mākslīgs papildinājums savu statistikas rādītāju uzlabošanai, nevis kā viens no galvenajiem spēles elementiem. RPG mehānismi vairāk papildina un dažādo DBZ Kakarot spēles procesu. Ieteicams pirms cīņām uzsēst ēdienu, kas veidots pēc īpaši vērtīgas receptes ar vairākām zvaigznītēm. Tas īslaicīgi ceļ dažādus statistikas rādītājus, kas nedaudz atvieglos gaidāmo cīņu.
 
 
Visticamāk, sērijas faniem DBZ Kakarot ir jau diezgan ierasta spēle: tā nesagādās pārsteiguma brīžus. Jautājot pazīstamam Dragon Ball Z spēlētajam, kas būtu jāzina, uzsākot spēlēt jaunāko sērijas daļu, atbilde bija pavisam vienkārša: "Pierodi pie taustiņu kombinācijām un izbaudi spēli."
 
Būtībā DBZ Kakarot nav sarežģīta, vērtējot no cīņu elementu specifikas viedokļa. Cīņas ir sevišķi vienkāršotas – tās neprasa īpašas iemaņas. Kā jau minēju, grūtākais ir saprast cīņas virzības gaitu un spēt paredzēt gaidāmo pretinieka reakciju kā, piemēram, lāzera stara šāviņu vai enerģijas lādiņa bumbas.
 
DBZ Kakarot sižeta attīstība
 
DBZ Kakarot iepazīstina ar dažādiem varoņiem, kas ir plaši pazīstami sērijā Dragon Ball Z. Spēles gaita risinās SaiyanFreizaCell un Buu sāgās, kas savukārt sastāv no daudzām epizodēm. Spēles ievada daļā Goku nolaižas uz planētas ar kosmosa kuģi, kur atrod reiz pazaudēto biedru Bonyū no grupas Ginyu Force. DBZ Kakarot piedāvā dažādu varoņu stāstus, kā arī aplūko to savstarpējās attiecības. Iestarpinātās sižeta ainas var pilnībā izlaist, un dialogus – arī paātrināt. Pēc katra varoņa dialoga teikuma obligātā kārtā jāspiež taustiņš "X" vai kvadrātiņš, lai ļautu runāt nākamajam varonim.
 
Starp lieliem sāgas notikumiem tiek dots arī atelpas brīdis tā saucamajos starplīmeņos jeb intermediate līmeņos. Tad var laiku pavadīt ciematiņā, brīvi pārvietoties pasaulē un veikt dažādus neobligātos uzdevumus. Ir iespējams apgūt jaunas ēdienu gatavošanas receptes, lai uz īsu brīdi uzlabotu statistikas rādītājus. Brīvo laiku var pavadīt pēc saviem ieskatiem. Tiklīdz tas ir lietderīgi pavadīts, kā arī veikti nesteidzīgie uzdevumi, var turpināt galveno stāsta daļu.
 
 
Pieminēšu, ka DBZ Kakarot pieejamās papildu misijas ir vienveidīgas. Tās aprobežojas ar ierašanos noteiktā punktā, priekšmeta saņemšanu vai obligātu cīņu, kā arī atgriešanos pie NPC. Papildu misijas nav sevišķi aizraujošas, pārsvarā tās ir vienveidīgas un veidotas bez īpašas izdomas. Tās neienes nekādas jaunas šķautnes stāstījumā. Papildu misijas lielākoties ir domātas, lai uzlabotu statistikas rādītājus, bet, cik novēroju, īpaši lielus tos nav iespējams saņemt. Varu droši teikt, ka galvenā sižeta virzība risinās sāgās.
 
Tāpat diezgan vienveidīga likās apkārtējās pasaules pētīšana. Kamēr vāc lodes, parādās zema līmeņa pretinieki, kas itin bieži pārtrauc apkārtējās pasaules pētīšanu – ir obligāti jācīnās ar tiem. Uz spēles beigām biežā pretinieku ģenerēšanās sāka izteikti kaitināt, jo kļuva diezgan intensīva. Atvērtās kartes reģioni ir brīvi pieejami un tiem var piekļūt, izmantojot ātrās ceļošanas iespējas. Taču dažreiz ir arī paziņojumi kādā sāgas epizodē, ka nav iespējams veikt ātro pārvietošanos.
 
Grafika un animācija
 
DBZ Kakarot ir ieturēta anime stilistikā, kas līdzinās Dragon Ball Z animācijas filmām. Spēles krāsas ir diezgan spilgtas – tā bija pirmā lieta, kas uzreiz iekrita acīs. Tik spilgtas krāsas kā zaļā, zilā, dzeltenā nav redzētas citās spēlēs. Pārsvarā darbība norisinās dienas laikā, apkārtne ir veidota izteikti gaišās krāsās. DBZ Kakarot atbalsta HDR, kas vēl vairāk izceļ krāsu toņu kontrastus.
 
 
Spēles tēli un apkārtējā pasaule ir ieturēta anime stilistikā. Runājot par DBZ Kakarot veiktspēju, tā uz standarta PlayStation 4 strādā samērā plūstoši, varētu būt ap 30–40 kadriem sekundē, pēc izjūtām spriežot. Nelielas aizķeršanās ir jūtamas vienīgi automātiskās saglabāšanās laikā. Piebildīšu, ka DBZ Kakarot strādā bez īpašas aizķeršanās, izņemot nepierastos skatu leņķus cīņu laikā. Spēle strādā plūstoši, ņemot vērā, ka iedzīvināt animācijas tēlus nav viegls uzdevums izstrādājiem. DBZ Kakarot izskatās lieliski gan grafiski, gan kā animācijas stilistikā veidota spēle.
 
Skaņa un dialogi
 
DBZ Kakarot audio pavadījumā ir remiksēti fragmenti no Shunsuke Kikuchi oriģinālās Dragon Ball Z animācijas filmas. Skaņas pavadījums ir dzirkstoši pozitīvs, tas rada patīkamus iespaidus. Dažbrīd skaņās jūtams bērnišķīgums ar instrumentālām skaņām, bet kopumā iespaidi ir labi par skaņas pavadījumu. Protams, cīņu laikā fona skaņas pavadījums ir jūtams kaujinieciskāks. Kopumā ir patīkami klausīties DBZ Kakarot muzikālo pavadījumu.
 
Runājot par dialogiem, balss aktieri ir labi ierunājuši tēlus angļu valodā atbilstoši anime tematikai. Sevišķi varu izcelt Goku, Gohan, Chi-Chi un Vegeta aktieru darbu. Pieminēšu, ka Kakarot oriģināli ir uzstādīta japāņu valodā, ko var nomainīt uz angļu. Dialogi ir diezgan naivi un reizē pozitīvi. Tie organiski iekļaujas anime stilistikā.
 
Kopumā
 
DBZ Kakarot atstāja kopumā labus iespaidus – kā mana pirmā sērijas Dragon Ball Z spēle tā sagādāja spēlēšanas prieku. DBZ Kakarot varu uzslavēt par oriģinālo stāstu, cīņas vadību, kas iesācējiem ir samērā intuitīva. Tāpat interesanti ir pildīt dažādas neobligātās aktivitātes daļēji atvērtā pasaulē, kā ložu vākšanu vai zvejošanu. Papildu misijas gan nav sevišķi aizraujošas. Vienīgi kaitina biežā pretinieku parādīšanās apkārtējās pasaules pētīšanas gaitā.
 
Es vēlētos izcelt, ka dažbrīd cīņas ir haotiskas, ir neērti skata leņķi un nevar paredzēt nākamo iestudēto scēnu, kas var pēkšņi sekot. Atzīmēšu, ka tēlus nevar individuāli pielāgot vai kā mainīt to izskatu. DBZ Kakarot stāsts ir lineārs, visticamāk, pēc iziešanas atkārtoti nespēlēsiet to atkal. Sižeta pabeigšana aizņems ap 25–40 stundām atkarībā no dialogu un scēnu izlaišanas apjoma, kā arī no veiktajām blakusaktivitātēm. DBZ Kakarot turpina Dragon Ball Z tradīcijas. Fināla cīņas ir episkas. DBZ Kakarot sagādāja patīkamu pēcgaršu pēc spēles iziešanas. Pēc spēles iziešanas var turpināt pētīt Dragon Ball pasauli.
 
Liels paldies par Dragon Ball Z: Kakarot Ultimate apskata kodu Bandai Namco Entertainment.
 
 
 
Izdošanas datums: 2020. gada 17. janvāris
Izstrādātājs: CyberConnect2
Izdevējs: Bandai Namco Entertainment
Žanrs: Action role-playing
Režīmi: Vienspēlētāja
Platformas: PC, PlayStation 4, Xbox One

462 skatījumi 1 komenti kudos

Raksta autors

1 Komentārs

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!