Call of Duty varonis kapteinis Praiss

Viens no populārākajiem CoD varoņiem

16.Oktobris 2021 14:49
Eking

Mani nesen ieinteresēja viens no Call of Duty tēliem – kapteinis Džons Praiss un viņa reālās dzīves prototips. Aplūkosim viņu tuvāk.

Kapteinis Džons Praiss (Captain John Price) ir slavenās sērijas Call of Duty galvenais varonis un Modern Warfare viens no diviem galvenajiem varoņiem (otrs ir Nikolajs).

Kapteinis Praiss parādījās jau pirmajā Call of Duty spēlē. Viņš ir viens no trim personāžiem, kas sastopams visās Modern Warfare daļās. Sākotnēji Praiss bija leitnants un pildīja snaipera funkcijas.

Leitnants Praiss piedalījās misijā 1996. gadā, lai nogalinātu ultranacionālistu līderi Imranu Zahajevu Pripjatā, Ukrainā. Pēc tam viņu paaugstināja par kapteini. Kapteinis Praiss pārņēma īpašā gaisa spēku dienesta vienību ar koda vārdu Bravo Team. Tie, kas ir spēlējuši Call of Duty: Modern Warfare, lieliski pārzinās kapteiņa Praisa stāstu. Manuprāt, tā ir viena no labākajām sērijas Call of Duty daļām. Kapteinis Praiss guva gan spēlētāju, gan kritiķu atzinību. Viņš kļuva par vienu no populārākajiem Call of Duty varoņiem.

Kapteinis Praiss ir pieredzējis karavīrs un spēcīgs līderis. Spēle parāda, ka viņš ir britu karavīrs, kurš ir nedaudz līdzjūtīgs, bet reizēm var būt nežēlīgs. Praiss ir nežēlīgs pret saviem ienaidniekiem, kurus viņš vēlas visus iznīcināt. Tomēr tas ir arī cilvēks, kurš dažkārt var būt smieklīgs, bieži misiju laikā plēš jokus. Kapteinis Praiss ir gādīgs cilvēks, kurš rūpējas par saviem padotajiem un bieži iedrošina viņus. Galvenokārt dažādās Call of Duty spēlēs viņa tēls ir diezgan nopietns. Tas ir iekļauts Ginesa rekordu 2011. gada grāmatā kā viens no septiņpadsmit labākajiem spēļu varoņiem.

Kapteiņa Praisa tēla pamatā ir britu S.A.S karavīrs Džons Makalīzs (John McAleese), kurš bija iesaistīts 1980. gada Irānas vēstniecības aplenkumā. 2003. gadā vīrietis vadīja televīzijas seriālu S.A.S Survival Secrets. Aplūkosim nedaudz tuvāk Džons Makalīza reālā dzīvesstāsta gaitas.

Džons Tomass Makalīzs (iesauka Mac) bija britu armijas karavīrs, kurš vadīja S.A.S komandu, kas 1980. gada maijā iebruka Irānas vēstniecībā Londonā, lai izbeigtu Irānas vēstniecības aplenkumu (operācija Nimrod). Operācija beidzās ar piecu nolaupītāju slepkavību un vēl viena nolaupītāja arestu, tika atbrīvoti 19 ķīlnieki un viens nogalināts.

Makalīzs 1982. gadā piedalījās arī Folklendu karā, par dienestu Ziemeļīrijā izcīnot 1988. gada militāro medaļu. Viņš bija arī trīs Lielbritānijas premjerministru miesassargs.

Viņš ar godu tika atbrīvots no Lielbritānijas armijas ar seržanta pakāpi 1992. gada februārī. Pēc tam viņš strādāja par padomnieku drošības jautājumos Irākā un Afganistānā. 2009. gadā viņa vecākais dēls, 29 gadus vecais seržants Pols Makalīzs, tika nogalināts Afganistānā no ceļa malā esošas bumbas Helmandas provincē. Makalīzs vecākais (1949. gada 25 aprīlis - 2011. gada 26.augusts) piedzīvoja sirdslēkmi un nomira Salonikos, Grieķijā.

Izdomātais Call of Duty varonis Kapteinis Praiss ir balstīts uz Makalīza reālās dzīves prototipu. Viņa slavenākā izskata iezīme ir tā unikālās ūsas. Manuprāt, vislabāk kapteiņa Praisa tēls tiek atklāts Call of Duty: Modern Warfare un Call of Duty: Modern Warfare Remake (2019).

167 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!