Apskats: Maneater (PlayStation 5)

13.Janvāris 2021 18:21
Eking

Ievads

Maneater (PlayStation 5) ir viena no janvāra spēlētākajām spēlēm, pateicoties šī mēneša PS Plus piedāvājumam, ko laipni nodrošina Sony PlayStation 5 īpašniekiem. Turklāt Maneater piedāvā bezmaksas PlayStation 5 versijas atjauninājumu tiem, kas reiz jau iegādājušies PlayStation 4 versiju. Spēles oriģinālā cena ir 30 eiro, kas ir puse no AAA spēles vērtības. Kopējais spēles garums ir ap 8-10 stundām, lai to pilnībā izietu.

Tā sniedz arkādisku izklaidi Grand Theft Auto (GTA) stilā. Ja vēlaties okeāna izpētes simulatoru, tad ieteiktu iemēģināt Beyond Blue

Tā ir populārākā spēle pēc PSNProfile datiem janvārī, pārspējot pat Cyberpunk 2077, Ghost of Tsushima, Shadow of the Tomb Raider, Assassin's Creed Valhalla un Call of Duty: Cold War.

Spēlējot kā haizivs, jūs varat brīvi izpētīt Port Clovis atvērto pasauli, kas sastāv no septiņiem reģioniem. Spēlētāji var atklāt slēptus orientierus un pabeigt blakusmisijas. Katrā reģionā ir citi plēsēji, kas uzbrūk un mēģina nogalināt haizivi, piemēram, barakuda, aligatori, kašaloti, zobenvaļi un pat citas haizivis.

Maneater nākamās paaudzes uzlabojumi

Maneater PlayStation 5 versija darbojas ar 60 kadriem sekundē 4K izšķirtspējā, lai arī patiesībā šīs izmaiņas ir diezgan nebūtiskas, salīdzinot ar PlayStation 4 versiju. Tajā netiek piedāvāta staru izsekošanas tehnoloģija, taču tā lieliski ataino apgaismojumu un ēnas. Apgaismojums izskatās satriecoši, ūdens vizuļo, un krāsu gamma variējas no gaiši zilā līdz pat tumši zilajam. Kombinējot ar HDR tehnoloģiju, dzīvās jūras krāsas izskatās vizuļojoši skaisti.

Gaismas, kas plūst cauri viļņojošo ūdeni, ir patiesi labi atainotas. Vizuāli Maneater izskatās cienījami, taču tajā ir pārāk daudz grafiskie elementi attēloti vienkopus. Norisinoties aktīvām cīņām ar dažādiem medniekiem vai ūdens radībām, ekrāns ir būtiski pārpildīts ar pārāk daudz notiekošā. Attēls kļūst pārāk piepildīts – it īpaši, ja notiek medības GTA stilā. Dažbrīd liekas, ka, haizivij pārāk ātri manevrējot, ir neliela bremzēšana un kadru skaita samazināšanās. Dažās epizodēs prasījās labāks kameras skatu leņķis.

Maneater spēles process

Spēles process ir samērā vienkāršs – jāuzmanās no lielākiem plēsējiem un vienlaikus jāattīstās, pieaugot kā monstram. Spēlētājs uzsāk gaitas kā maza haizivs, kas ūdens plašumos medī mazākās zivtiņas un reizē cīnās ar lielākiem plēsējiem, kā barakudām, krokodiliem, kā arī cilvēkiem, par ko vēsta spēles nosaukums. Plēsoņas attīstītības gaitā pretinieki kļūst nopietnāki, sākot ar baltām haizivīm un visbeidzot ar slepkavu vaļiem. Maneater ir diezgan labi ieviesta RPG sistēma, tajā attīstoties, var uzlabot dažādas haizivs daļas, kā ķermeni, asti, spuras, kā arī izvēlēties papildu radītājus, piemēram, dzīvības apjomu, ātrumu, atjaunināšanās spēju u. c. Jau lielā haizivs kā monstrs izskatās patiesi atbaidoša, bet ne pārāk izskatīga. Tā iedzīvina briesmīgu plēsoņu.

Maneater nepiedāvā neko jaunu vai aizraujošu. Visvājākais ir spēles process, kas nemainās praktiski visu tā gaitu. Maneater ir jāatklāj reģioni, jāvāc dažādi kolekcionējamie priekšmeti, kā numuru plāksnes, slavenās vietas, kā arī cīnāmies ar lielākiem un mazākiem plēsējiem. Tas viss pakārtots ar atriebības stāstu par mednieku Pītu, kas reiz nogalināja haizivs māti un tagad medī jauno monstru. Stāsts nav atmiņā paliekošs – klišejisks un ne ar ko īpašu neizceļas. Spēles process ir visai vienmuļš – medījam ar taustiņu R2, paralēli ir jāspēj nirt, lēkāt un izvairīties. Ir papildu iespējas, kā izpētīt apkārtni ar ultraskaņu, kā arī izmantot īpašās spējas. Spēles process ir samērā vienkāršs un vienveidīgs. Maneater ir sava veida laika nositējs, ja īsti nav, ko spēlēt vai darīt. Piezīmēšu, ka, pētot reģionus un atklājot jaunas teritorijas, fonā teicējs apraksta dažādas ainas un sniedz vēsturiskas atklāsmes.

Kopumā

Maneater piedāvā vienveidīgas cīņas okeāna pasaulē pie ASV krastiem. Attīstības progresija variējas ar RPG stilistikā pielāgojumu haizivi. Maneater atgādina GTA ūdenī, taču cīņas ir ļoti vienveidīgas. Katrs jaunais reģions mēģina piedāvāt ko jaunu, taču spēles process no tā nemainās. Maneater jāspēj spēlētājam pašam sevi izklaidēt.

Mani priecē grafiski atainotā ūdens vide ar patiešām skaisto apgaismojumu un ēnām. Uz PlayStation 5 ir jūtami ātri ielādes laiki, kā arī tiek sniegta iespēja sekot līdzi progresam ar PlayStation 5 izsekošanas funkciju.

Man PlayStation 5 versija uzkārās trīs reizes, kā arī bija sastopamas mazas kļūdas. Maneater ir noteikti vērts iemēģināt, ja ir iespēja saņemt to “bezmaksas” PS Plus piedāvājumā. Par pilnu cenu es noteikti nepirktu Maneater. Tas ir labs laika kavēklis, ja nav aktuāli citi projekti. Savukārt platīna trofejas iegūšana ir sevišķi viegla. Maneater pilnīga iziešana, attīrot visu ASV piekrastes karti, aizņems ap 10 stundām.

 


Izlaišanas datums: 2020. gada novembris (nākamās paaudzes versijas), 2020. gada 22. maijs
Izstrādātājs: Tripwire Interactive
Izdevējs: Deep Silver
Platformas: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PC
Apskatītā versija: PlayStation 5
Žanrs: Adventure, Action RPG
Režīms: vienspēlētāja
Spēles cena: 30 eiro

887 skatījumi 2 komenti kudos

Raksta autors

2 Komentāri

13.Janvāris 2021 22:17

Visu cieņu par pacietību rakstam 👌 super 👍 starpcitu - lasīju twitteri, ka viņi plāno ray tracing ieviest ar patchu drīzumā.

15.Janvāris 2021 11:30

Nice one! Es tieši spēlēju, lai video uzčinītu. Man vakar frame rate sāka gļukot, restartēju un aizgāja. 🤷‍♂️

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!