SākumsVeikalsSpēlesLīderiIzpēte
Decoration background

Driver: San Francisco

MarcisbeeMarcisbeestrgrupāSasniegumiSasniegumi16. jūn. 01:10labots 1. jūl. 11:42
Driver: San Francisco

Driver: San Francisco

Spēle ir vairāk nekā 10 gadus veca. Grafika vairs netur mūsdienu augstos standartus un diezgan tizli un bugaini menu (piem., iestādot kādu no pieejamajām rezolūcijām iestatījumos, tas netiek ņemts vērā nākamajā reizē, kad atver spēli).


Joprojām atceros dienu kad tiku pie #driver-san-francisco, es nobliezu un izbaudīju katru minūti, izņemot cutscenes... khem, jo stāsts tolaik spēlēs nebija svarīgs.

Kādus gadus atpakaļ jau ielādēju spēli vēlreiz un paslīdēju pa kalnainajām ielām, bet tas nebija ilgi, jo tip top spēle bija Dirt 3 un ar draugiem gonkojām pa visām pieejamajām trasēm. Par Dirt 3 nākamreiz 😉

Nu pirms pāris nedēļām man ienāca kāre atkal iekāpt oranžajā ikonā - Dodge Challenger. Šoreiz apņēmos iziet spēli un noskatīties arī stāstu. Tad nu to arī paveicu, tas bija diezgan veikli, jo stāsts nav garš. Tas ir uz kādām 6h.

Spēle ir īpaša ar to, ka vari "iemiesoties" jebkurā citā auto vadītājā, kas atrodas uz ielas, tādejādi kontrolējot sacīkstes/pakaļdzīšanās ne tikai ar cenšanos apsteigt sāncenšus.

Bet pati odziņa ir mašīnu vadības mehānika. Man personīgi šķiet, ka tā šajā spēlē ir viena no labākajām lietām. Nav nekādas stutes driftā no spēles puses un nekādi citi palīgritenīši. Nav nekas pārlieku akurāts vai sarežģīts - vienkāršība kaifs slīdēt pa trasi/ceļu/trotuāru/sienu.

Visas pieejamās trases izbraucis gan neesmu, jo tur sāk palikt baigais grind un apmierinātības līmenis krītas. Neizbrauktās trases parasti sniedz 2/50 daļu no naudas pret jaunatvērtām trasēm, tāpēc tur arī beidzās mana spēle.

Tā mana pieredze par spēles iziešanu, varbūt kāds ir arī spēlējis? Kādas domas par spēli un par braukšanas žanra spēlēm kopumā?

Es esmu spēlējis pāris reizes bet nekur tālu neesu ticis. Bet par sacīkšu spēlēm kā tādām, gribētu ticēt, ka esmu viens no šā žanra cienītājiem šai pus urāliem. Praktiski visas iespējamās un daudzmaz pieejamās sacīkšu spēles mēģinu braukt. Arī tādas, kuras iznākušas tikai Amerikā utt.

@trancamaans Kura no sacīkšu spēlēm vairāk palikusi atmiņā?

TrancaMaansTrancaMaans17. jūn. 00:16labots 17. jūn. 00:20

Viena tāda braucamā spēle nav kas vot iešautos prātā kas apmierinātu visas vēlmes.

PS1 Laikos ļoti izbaudīju Nascar 2000, un braucu trases pilnā garumā. Tad ļoti patika Nascar Rumble, kas ir ļoti labs izklaidējošs braucamgabals. Driver un Driver 2 kas ļoti patika. Liekas ka visspēcīgāko iespaidu uz šīs platformas man atstāja Destruction Derby 2 un Road Rush Jailbreak.

PS2 man gāja secen. Lai gan stāv interesanti braucamgeimi ko gribētu izspēlēt, tādas kā Enthusia un Automodelista

PS3 Ļoti aizrāva Gran Turismo 5 un 6. Un protams nevar nepieminēt GRID pašu pirmo, kas man ļoti ļoti patika, nākamās daļas kautkā ne tik ļoti - pilnīgi visas nākamās daļas nevar līdzināties pašam pirmajam GRID. Protams ļoti cienu Motostorm sēriju.

Tāteikt PC koķetēšanas laikā bija virkne kulta braucamgabalu kas ļoti sildīja sirdi, kā piemēram NFS Underground abas daļas. ToCa Race driver 2 un 3 daļas. Mēģināju dažādus simulatorveidīgos brīnumus. Piedalījos arī LV un baltijas līmenī dažādos online turnīros gan F1, gan Richard Burns Rally. Bija kolosāla pieredze. Tikko atcerējos, ka bija viena Le Mans spēle ko 2000 gadu sākumā biju dabūjis un ar vislielāko prieku un baudu braucu un pat vienu Lemānas gonku 24 h garumā izdevās nobraukt. Protams pēc tam tā gulēt gribējās :D :D :D

Tad nu mans skatiens sāka vairāk mest atkal uz konsolēm un tad kārta bija PS4, kur ļoti pārsteidza Driveclub. Es protams visas trofejas tur nesalasīju un pilnīgi visu kontentu neizbraucu bet wow woooooooow kas par spēli. Visu laiku neļauj tev atslābt, grafiskais izpildījums - it sevišķi lietū ir kur tiekties daudzām mūsdienīgākām braucamspēlēm. Liela cīņa par platīnu bija motociklu spēlē Ride 3. Visas esmu izspēlējis krustu šķērsu - bet tieši 3 daļa iekrita sirdī visdziļāk un tur godam nopelnīta platīna trofeja. Esmu ļoti liels motociklu spēļu fans. Un cenšos izspēlēt cik laiks ļauj visas MotoGP, supercross, MXGP spēles. Kautkad doma atgriesties pie RIMS, kas uz PS4 praktiski nebija spēlējama, bet patika doma ka katra detaļa tev pašam mocim jāieskrūvē un to nolietojumu ietekmē tava braukšana un kritieni. Lielu pārsteigumu man radīja Dakar 18 - lai arī indie izstrādātāji, bet viņiem izdevās spēlē ielikt to ko nevienai citai kompānijai iepriekš uz PS2 utt neizdevās - dot to īsto Dakāras šarmu spēlē.

Uz PS5 izspēlēju Gran Turismo 7. Spēle ļoti patika, bet saprotu visus tos kuri to ļoti zemu vērtē, jo ir mikrotranzakcijas, liels grainds, un offline spēlei nepieciešamais patstāvīgais pieslēgums internetam, kā arī slikti ir tas, ka 100+Gb kluci nevis instalē no diska bet atvelk no interneta. Atņemot visus šos mīnusus - spēle ir kolosāla.

Protams arī patīk visas Forzas, gan motosporti, gan Horizoni - no Horizoniem tieši vislabāk pagaidām patikušas 3 un 4 daļas.

Man nav vienas īpašākās braucamspēles, tās ir katrā paaudzē, laikmetā un pēc noskaņojuma :)

@trancamaans Fantastiski 🤩 Man arī ļoti patīk braucamie gabali, bet dažas no spēlēm pat nebiju dzirdējis, bet tas laikam vairāk jo man nebija konsoles jaunībā.

24h gonku izbraukt 😄 Vienkārši WOW, nezināju, ka tādas virtuālās sacīkstes arī rīko.

Nevar nepiekrist par Driveclub, pašam arī ir disks un tā spēle ir tāds pārsteigums. Lai arī nav tā, ka ilgi spēj noturēt interesi, pati spēle ir vienreizēja!