Dirt 5 apskats

29.Decembris 2020 12:06
Eking

Ievads

Sērija Dirt ir viena no pazīstamākajām bezceļu autosacīkšu žanrā. Jaunāko daļu Dirt 5 izstrādāja studija Codemasters Cheshire, kas iepriekš zem nosaukuma Evolution Studios izveidoja Driveclub, autosacīkstes ekskluzīvi PlayStation 4. Sony izstrādātāju pārdeva Codemasters 2016. gadā.

Turklāt Dirt 5 radītāji iepriekš ir strādājuši arī pie MotorStorm un Onrush. Dirt 5 ir jaunākā Codemasters bezceļu arkāde, kas tika izlaista šī gada 6. novembrī dažādām aktuālajām platformām. Tā piedāvā visai plašu auto klāstu dažādās kategorijās. Var izbaudīt karjeras režīmu, izmēģināt sacīkstes līdz pat četriem spēlētājiem ar dalītā ekrāna iespēju, kā arī izmēģināt arēnas režīmu Playgrounds.

Dirt 5 karjeras režīms

Es apskatīju Dirt 5 uz PlayStation 5. Līdzīgi kā Driveclub arī šeit ir patiešām skaisti vizuālie efekti, kā dubļi, atspīdumi no peļķēm un ledus trases. Īpaši glīti ir izveidotas ziemas apvidus trases, kas tiešām autentiski iekļaujas sērijā Dirt. Jaunākajā tās daļā ir jūtama priekšgājēju un citu auto simulatoru ietekme. Dirt 5 satur Dirt 3 režīmu Gymkhana stāsta kampaņā ar drifta un triku izaicinājumiem, ko jāpieveic, iegūstot pēc iespējas vairāk punktu. Dirt 5 ir sastopamas trases sauktas par Monument Valley, kas ar bagiju kalnainā apvidū jāpieveic pēc iespējas ātrāk.

Lietotāji var veidot savas trases, kuras iespējams braukt režīmā Playgrounds. Tuvākais salīdzinājums šādai radošajai iespējai ir ar Trackmania. Aplūkojot dažus no publicētajiem darbiem, tie ir veidoti ar izdomu.

Dirt 5 ir pieejama un arkādiska sacīkšu spēle. Tās formula ir baudāma braukšana ar vieglu izklaides pieskaņu. Dirt 5 karjera sastāv no izvēļņu koka ar zariem. Kopumā ir pieejamas desmit dažādas sacīkšu vietas – Nepāla, Ķīna, Brazīlija, Grieķija, Ņujorka, Arizona, Norvēģija, Dienvidāfrika, Itālija un Maroka. Katra no tām šķiet unikāla un iepriekš neredzēta. Labākās un autentiskākās ir ziemas trases Nepālā, Itālijā un Norvēģijā.

Dirt 5 stāsts ir pasniegts maksimāli vienkārši ar minimāliem īsfilmiņu iestarpinājumiem. Katras trases iziešana aizņem aptuveni trīs līdz sešas minūtes. Izstrādāji ir centušies dažādot aktivitātes, lai spēlētājam būtu interesanti iespējami ilgāk. Domāju, ka tas ir sanācis – ātri neapnīk. Pamata stāsta iziešana aizņem ap 6 līdz 8 stundām. Pēc tam var pabeigt arī visus atlikušos zarus (visu trašu pieveikšanai vajadzēs ap 10 stundām). Savukārt platīna trofejas iegūšana prasīs ap 15–20 stundām.

Piedāvātos auto nekādi nevar modificēt vai uzlabot, vienīgi ir iespēja samainīt dažādus vadības atbalsta mehānismus, piemēram, saķeres kontroli, bremzēšanas stabilizāciju un vadāmību. Dirt 5 stāstā ir pieejamas 125 trases, kuras atalgo ar naudu un pieredzes punktiem, kā arī vizuāliem efektiem, ar kuriem ir iespējams uzlabot spēlētāja kartīti. Es manīju, ka daži no auto tiek piedāvāti par naudu. Dirt 5 izdevumā Amplified tiek doti papildu auto, nauda un pieredzes punkti, kā arī piekļuve jaunam saturam.

Nākamās paaudzes versija

PlayStation 5 versija piedāvā izbaudīt jaunākās paaudzes tehniskās priekšrocības, kas ieviestas bezceļu sacīkšu arkādē, piemēram, ātrāku ielādes laiku SSD diska dēļ, lielāku izšķirtspēju 4K režīmā un opciju ieslēgt 120 kadrus sekundē. Dirt 5 izmanto arī PlayStation 5 kontroliera DualSense funkcijas, tai skaitā haptisko atgriezenisko saiti un adaptīvos trigerus, lai varētu sajust sitienus un sānslīdes.

Piezīmēšu, ka pēc ilgākas lietošanas adaptīvie trigeri un maksimāli uzstādītā pretestība sāka nogurdināt rokas un pirkstus. Pults DualSense funkcijas izslēdzu pēc pāris stundām izmantošanas. Savukārt 120 kadru sekundē attēls likās izplūdis, turklāt mans TV neatbalsta šādu funkciju. Izvēlējos režīmu ar maksimālu attēla kvalitāti. Manuprāt, grafiski Dirt 5 izskatās lieliski un sajūtu līmenī darbojas ar stabiliem 60 kadriem sekundēm.

PlayStation 4 versijas īpašniekiem ir tiesības uz bezmaksas PlayStation 5 variantu. Te arī sākās brīnumi, jo ar pagājušās paaudzes konsoles disku PS5 versiju varēju atrast tikai Turcijas PlayStation veikalā. Man bija Eiropas PlayStation 4 disks, atjauninājumu man nebija iespējams iegūt no Apvienotās Karalistes PlayStation veikala. Diezgan dīvains risinājums.

Dirt 5 spēlēju mēnesi pēc tās izdošanas. Decembra vidū tika izlaisti galvenie labojumi. Iepriekš spēlētāji īpaši žēlojās, ka nākamās paaudzes versija nestrādā optimāli vai vispār nestartējas. Cik lasīju, standarta PlayStation 4 variants bija daudzmaz kārtībā, bet galvenās problēmas bija tieši nākamās paaudzes versijai. Piemēram, man spēle uzkārās arī izvēlnē pēc kārtējās stāsta fragmenta iziešanas. Dirt 5 pāris reizes neparedzēti uzkārās, kā arī trofejas nenostrādāja īsti pareizi. Man personīgi netika iedotas septiņas no tām pēc visu prasību izpildīšanas. Tur palīdzēja dažādu notikumu atkārtota izpilde un Dirt 5 pārinstalēšana.

Atzīmēšu, ka īsā laika posmā Codemasters izdeva versiju 2.00, kas spēli stabilizēja. Tika izlaista versija 2.0001, kas bija veltīta Ziemassvētku pasākumiem. Pēc lietotāju atsauksmju papētīšanas un personīgās pieredzes – Codemasters izdeva ne līdz galam optimizētu nākamās paaudzes versiju, kas arī mēnesi pēc izdošanas nebija stabila. Man vēl paveicās, jo biedrs DrejzLV pazaudēja saglabāšanās failu, kad bija izgājis lielāko daļu stāsta (ap 80 uzdevumiem no 125). Codemasters šo kritisko kļūdu izlaboja tikai mēnesi pēc spēles izdošanas!

Kopumā

Dirt 5 izskatās vizuāli lieliski uz nākamās paaudzes konsolēm. Tā ir vienkārši patīkama arkāde, kuru ikviens var viegli uztvert un izbaudīt karjeras režīmā. Vislabākās, manuprāt, ir ledus trases un piedāvātās drifta iespējas. PlayStation 5 versija atbalsta haptisko atgriezenisko saiti ar DualSense, tiek nodrošināts arī 4K 120 Hz režīms. Dirt 5 ir iestrādāts pietiekami labs foto režīms.

Pēc nesenajiem labojumiem vēl joprojām ir sastopamas vizuālas un ar trofejām saistītas kļūdas, kā arī dažbrīd nepieciešams Dirt 5 restartēt. Žēl, ka Codemasters nav pietiekami pacentušies un ir izdevuši ne līdz galam noslīpētu darbu. Pēc lietotāju atsauksmēm spriežot, iepriekšējās paaudzes versijas gan strādā korekti.

Kopumā braukšanas pieredze ir vienkārša un arkādiska. Dirt 5 savā veidā atgādina Dirt Showdown, kas nepretendē ne uz ko sevišķu, bet ļauj jautri pavadīt laiku. No savas puses ieteiktu to pirkt ar lielu atlaidi, jo pārspēlēšanas iespējas ir minimālas, papildus prieku var sniegt arkādes režīms un citu spēlētāju izveidotās trases.

Īpašu paldies saku biedram DrejzLV, kurš aizdeva Dirt 5 disku. Pateicoties viņam, varēju izveidot šo apskatu.


Apskatītā versija: PlayStation 5 (versijas 2.00-2.0001) 
Žanrs: arkādes autosacīkstes
Režīmi: vienspēlētāja, daudzspēlētāju
Platformas: PC, Stadia, Xbox un PlayStation platformas
Izstrādātājs: Codemasters Cheshire
Izdevējs: Codemasters
Izdošanas datums: 2020. gada 6. novembris
Spēles cena: 60 eiro

916 skatījumi 1 komenti kudos

Raksta autors

1 Komentārs

1.Janvāris 2021 13:45
genotsiid Redaktors

Noteikti iegādāšos spēli, kad būs nopērkama par ļoti zemu cenu. Reizēm gribas padzenāt kaut ko stulbu, kas prasa minimālu smadzeņu piepūli. Dirt 5 šķiet ideālā spēle tādam nolūkam.

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!