Nintendo izziņo fitnesa RPG

Sit monstrus un trenē muskulatūru! Vienlaikus!

14.Septembris 2019 14:27
genotsiid

Videospēles un fiziskas aktivitātes ir divas liekas, kas parasti nesader kopā, tomēr uzņēmumam Nintendo tās agrāk ir izdevies apvienot. Japāņu firmas konsole Wii guva neredzēti augstus panākumus, iepazīstinot lielu daļu pasaules ar kustību vadību. Līdzi dotā spēle Wii Sports bija ļoti jautra kopā ar draugiem, izmantojot Wii pultis, lai imitētu ekrānā redzamos sporta veidus.

Vēlāk izdotā Wii Fit arī bija hits. Lielu daļu no piedzīvojuma veidoja iekļautais aksesuārs Wii Balance Board. Daudzi no bezkaislīgi ekrānā demonstrētajiem vingrinājumiem ir jāizpilda, stāvot vai kā citādi mijiedarbojoties ar elektronisko plastmasas piederumu. Galu galā Wii Fit mērķis ir vairāk likt lietotājam vingrot nekā viņu izklaidēt. Vai nebūtu forši, ja treniņa vērtīgumu varētu savienot ar Wii Sports jautrību?

Iepazīstieties – Ring-Con!

Fizisku aktivitāšu savienošanu ar spēlēšanu Switch gadījumā vienkāršo pultis Joy-Con, kas konsoli ieskauj no abiem sāniem (protams, tas neattiecas uz modeli Lite). Lai gan savu kustību sensoru dēļ noņemamie manipulatori atgādina nelielas Wii Remote, nekāda dižā vingrošana ar katru savā rokā nesanāk. Te Nintendo gudrie prāti pavisam nesen ir nākuši klajā ar risinājumu, ko sauc par Ring-Con.

Tas sastāv no diviem elementiem – lokana, katra lietotāja spēkam pielāgojama, elektroniska apļa ar rokturiem divos sānos un kājas siksnas. Abos no tiem tiek stiprināta viena Joy-Con, katrai pultij atbildot par roku vai kājas kustības noteikšanu. Ar šiem diviem sensoru centriem ir gana, lai dators saprastu, ko darām, piemēram, skrienam, taisām pietupienus vai staipāmies.

Domājams, piekrītat, ka rokās turams un ap kāju stiprināms priekšmets ir sakarīgāks risinājums par paliktni, ko liek uz grīdas. Varētu likties, ka jau esošo Joy-Con izmantojums nozīmē zemu cenu aksesuāram Ring-Con, jo pultis ir gandrīz katra tagadējā Switch īpašnieka rīcībā. Vai 80 dolāri skaitās lēti, droši vien ir atkarīgs no katra indivīda vērtību sistēmas, bet vismaz summu ciešamāku padara neparastā iekļautā programmatūra.

Ring Fit Adventure

Acīgākie spēļu entuziasti, iespējams, jau pagājušajā nedēļā starp industrijas ziņām pamanīja Nintendo izlaisto 90 sekunžu video, kas iepazīstināja ar Ring-Con. Savukārt 12. septembrī tika publiski palaists ne mazāk pārspīlēti priekpilns klips nu jau 7 minūšu garumā (zemāk), kas izrādīja arī spēli, kurā būs iespējams fitnesa piederumu lietot – Ring Fit Adventure.

Runa ir par piedzīvojumu, kur mūsu uzdevums ir uzveikt “svarcelšanas pūķi”. Lomu spēles elementi izpaužas kā varoņa līmeņa paaugstināšana un cīņas ar pretiniekiem. Ir divi režīmi – galvenais un ātrais. Pirmais atgādina mobilo spēli Temple Run, varonim pastāvīgi dodoties pa taciņu uz priekšu. Ring Fit Adventure tas tiek darīts, skrienot uz vietas vai kā citādi imitējot ekrānā redzamo darbību, piemēram, “airējot” vai “lidojot”.

Pa ceļam bieži gadās cīņas ar briesmoņiem, kur tradicionālā RPG manierē pa gājieniem abas puses apmainās ar uzbrukumiem. Protams, parastas pogu spaidīšanas vietā ir kas cits: izvēlamies vingrinājumu jeb Fit Skill kādā no 4 kategorijām (rokas, kājas utt.) atbilstoši pretinieka tipam un uzbrūkam, dzīvē izpildot kustību. Kopā ir vairāk nekā 40 šādu paņēmienu, ko atklāt. Ja negribas ņemties ar visu piedzīvojumu padarīšanu, kā alternatīva tiek piedāvāts spēles veids Quick Play, kas satur tikai minispēles.

Loģiski, ka vingrošana ir skaļa, tāpēc piedāvājumā ir klusais režīms tiem, kuri dzīvo daudzstāvu namos vai kopā ar citiem cilvēkiem, kuriem “besī spēlītes”. Tas ļauj vēl aizvien izkustināt kājas, taču neliekot skriet uz vietas, lai virtuāli pārvietotos, vai darīt citas skaļas kustības uz grīdas. Par visu padomāts!

Ring-Con komplektā ar Ring Fit Adventure veikalos parādīsies 18. oktobrī un maksās jau minētos 80 ASV dolārus (Eiropas cena vēl tiks apstiprināta). Manuprāt, šis ir patiesi interesants produkts, jo tas savieno lietu, ar ko mums vajadzētu nodarboties, bet negribas (fizkultūra), un hobiju, ar ko mums nevajadzētu nodarboties, bet gribas (videospēles).

54 skatījumi 0 komenti kudos

Raksta autors

0 Komentāri

Nav pievienots vēl neviens komentārs, bet Tu vari būt pirmais!

Pievienot Komentāru

Lai pievienotu komentāru, lūdzu ielogojies!