SākumsPasākumiUzdevumiVeikalsSpēlesLīderiIzpēte
Decoration background

V Rising Early Access apskats

HomērsHomērsgrupāStrike.lvStrike.lv2022. g. 11. jūl. 17:57labots 2022. g. 23. jūl. 12:53
V Rising Early Access apskats

V Rising Early Access apskats

Svaigas asinis pārsātinātā spēļu tirgū.

Džareda Leto filma Morbius turpina celt viļņus interneta mēmu reģionos, savukārt uzņēmums Blizzard, šķiet, aktīvi mēģina atstāt novārtā vienu no savām populārākajām spēļu franšīzēm, piepumpējot jauno Diablo Immortal spēli ar plēsonīgām monetizācijas sistēmām. Ir pagājis krietns laiciņš, kopš geimeru ekrānus ir rotājusi kāda vērienīga spēle, kuras pamatā ir bijuši vampīri. Taču šī gada maijā zviedru kompānija Stunlock Studios beidzot padevās asinskārei un Steam Early Access (Agrīnās Piekļuves) programmas ietvaros laida pasaulē jaunu spēli ar nosaukumu V Rising.

Lai gan jau pieminētā Diablo Immortal turpina izmantot franšīzes pārbaudītas un veiksmīgas spēles mehānikas, reizi pa reizei piegriežot tās vienā vai otrā virzienā, izstrādātāji iekš Stunlock Studios ir mēģinājuši uzbūvēt ko pavisam jaunu un neparastu. Kas no tā visa iznāca? Ir pienācis laiks to uzzināt.

V_Rising_2022_55.png

Vampīriem šajā spēlē nav daudz draugu.

V Rising ir izometriska, RPG žanra izdzīvošanas spēle, kuru var pielīdzināt tādām spēlēm kā Conan Exiles un nesen izlaistajai Valheim. Sensenos laikos vampīri valdīja pāri zemei ar nosaukumu Vardorana, līdz cilvēku spēki sacēlās pret viņiem un smagu cīņu rezultātā briesmīgos asinssūcējus pieveica. Spēlētājs pārņem kontroli pār vampīru, kurš / kura pēdējos pāris gadsimtus pavadīja slēpjoties un guļot kādā sen aizmirstajā zārkā. Novājināts, izslāpis pēc asinīm un vēl svarīgāk – bez pajumtes virs galvas, spēlētājs sāk savu stāstu patiesi bēdīgā stāvoklī. Taču katrs piedzīvojums sākas ar pirmo soli. Izstaipot kājas pēc ilgā miega, spēlētājam tiek dots uzdevums atjaunot kādreiz zaudēto, vienlaicīgi mēģinot atgriezties barības ķēdes augšgalā.

Pirmoreiz izveidojot savu vampīru, piedāvātās iespējas nav visplašākās - spēlētājs var izvēlēties starp sava vampīra dzimumu, vairākām iepriekš iestatītām sejām, acu krāsu, matiem un dažādiem sīkiem aksesuāriem. Pieejamo opciju klāsts tik tiešām nav liels, tādēļ nekādu baigi unikālo vampīru izveidot nesanāks, taču tas nav pārāk pārsteidzoši, tā kā, pirmkārt, spēlē joprojām atrodas Early Access stadijā, un otrkārt, V Rising galvenokārt tiek spēlēta no tālienes skatupunkta, un tādēļ mazie auskari un mežonīgās frizūras nav īpaši uztveramas, it īpaši tad, kad spēlētāja asinssūcējs tiek apkrauts ar dažāda veida bruņojuma un ieroču slāņiem.

V_Rising_2022_9.png

Tā nebūtu izdzīvošanas spēle bez resursu pārvaldības.

Tie, kas ir pazīstami ar Diablo franšīzes spēlēm, vai arī kādu no tās desmitiem kopiju, ar V Rising pamata principiem ātri vien saredzēs līdzības. Taču šeit pastāv arī dažas būtiskas atšķirības, kuras lielā mērā veicina spēles unikālo izjūtu. Peles klikšķa vietā spēlētāja vampīrs pārvietojas ar WASD taustiņiem, tādejādi viegli un ātri skraidot pa spēles atvērto pasauli, slaktējot pretiniekus, uzbrūkot cilvēku ciemiem un… vācot būvmateriālus. Tieši tā, šeit nav nekādas drukas kļūdas. Viena no unikālākajām V Rising mehānikām ir iespēja uzbūvēt pašam savu gotisko vampīru pili! Jāpiemin, ka tas netiek darīts vien skaistuma dēļ, jo pils uzbūve ir cieši saistīta ar spēles dienas un nakts sistēmu. Es zinu, es zinu, "Dienas un nakts sistēma? Tas taču nav nekas jauns!" Lasām tālāk.

Saule, ka visiem ir zināms, vampīrem nav vēlama, tādēļ ir ļoti svarīgi no tās paslēpties. Dienas laikā spēlētāju vampīri ir vājāki, nekā naktī, tādēļ veikt reidus un sūkt asinis galvenokārt vēlams darīt tieši ar tumsas atnākšanu. Ilgstoša uzturēšanās saulē vampīrus kaitē, taču neskatoties uz to, arī dienas laikā ir iespējams veikt savas neķītrās vampīru darīšanas, meklējot patvērumu spēles pasaules dinamiskajās ēnās, kuras met koki, teltis un daudzi citi objekti.

Taču atgriezīsimies pie mūsu pils būves. Tā ne tikai pasargā spēlētāju no saules gaismas un citiem, mazāk draudzīgiem spēlētājiem, bet tā arī kalpo par jūsu galveno operāciju bāzi. Vampīra pils sastāv no atsevišķi būvētām grīdām, sienām un griestu daļām, kas savukārt sastāv no resursiem, kurus būs nepieciešams savākt V Rising kartē. Piemēram, lai uzbūvētu pašu pili, vispirms ir jāuzbūvē tā saucamā Pils Sirds — burtiska asins strūklaka, kas uztur spēlētāja gotisko migu darba kārtībā. Lai to izveidotu, spēlētājam būs jāsavāc akmens un Asins Esences resursi. Ja spēlētājs nebaros savu Pils Sirdi ar Asins Esenci, tad pils sāks pamazām brukt, kas nozīmē, ka šī resursa līmenis ir pastāvīgi jāuztur adekvātā līmenī.

V_Rising_2022_8.png

Dzīvot cūku kūtī nav obligāti. Spēlētājam ir pieejami dažādi paklāji, galdi, grāmatu skapji, aizkari, statujas, gleznas un daudz kas cits.

Parunāsim par aizraujošāko spēles daļu – asinsizliešanu! Kas gan tā būtu par vampīru spēli bez asiem nagiem, vēl asākiem ilkņiem un litriem asiņu? Šajā atvērtajā pasaulē spēlētājs skraidīs pa mežiem, ciemiem, bandītu un malumednieku nometnēm, fermām, alām un citām vietām, lai cīnītos ar dažādiem ienaidniekiem un dzertu viņu asinis. Ikreiz kad ienaidnieks ir tuvu nāvei, spēlētājam tiek dota iespēja izsūkt tā asinis. Atkarībā no ienaidnieka arhetipa, šāda darbība mainīs spēlētāja asinsgrupu un piešķirs tam īpašu bonusu. Kopumā šajā spēlē pastāv 6 dažādas asinsgrupas, un katra spēj piešķirt spēlētājam kādu noderīgu uzlabojumu. Ja spēlētājs izsūks kāda dzīvnieka asinis, tad tas sev pārņems Creature (Būtnes) asinsgrupu, kas piešķirs jūsu vampīram lielāku kustības ātrumu. Izsūcot kāda burvja asinis, spēlētāja vampīrs saņems spēka palielinājumu savām burvestību spējām, kā arī spēs burties daudz ātrāk.

Vēl viens interesants spēles aspekts ir V Asinis. Tieši ap šo funkciju griežas galvenā spēles cilpa. V Asins nesēji ir īpaši boss-līmeņa ienaidnieki, kuri ir izmētāti pa visu pasaules karti. Tie man nedaudz atgādina boss-līmeņa ienaidniekus no Dead Rising franšīzes spēlēm – šajā spēlē tiem arī ir savi unikāli uzbrukuma modeļi un personības. Šobrīd kopumā ir 37 bosi, un katram no tiem ir savas stiprās puses un unikāli uzbrukuma veidi. Pats interesantākais ir tas fakts, ka tiklīdz boss ir uzvarēts, spēlētājs automātiski pārņem tā īpašās spējas. Uzveicot vienu no pirmajiem bosiem, spēlētājs atslēdz sev iespēju pārvērsties par vilku, kas ļauj ātrāk pārvietoties pa apkārtni.

Jā, to var nosaukt par sava veida graindu, taču manuprāt V Rising padara graindošanu samērā jautru un ne tik brutālu kā citas, tai līdzīgas spēles. Jauna ekipējuma izgatavošana un jaunu spēju atklāšana liek just faktisku progresa izjūtu un, pats galvenais, sniedz baudu. Spēles pasaule nejūtas tukša, tā ir pilna ar ienaidniekiem, kurus spēlētājs varēs uzveikt laika gaitā, kļūstot stiprāks. Kartes šķērsošana nekad nav garlaicīga, jo šeit ir iespēja lēkāt lejā no klintīm un izmantot reljefu savā labā, tādējādi iegremdējot spēlētāju 3D pasaulē un liekot tam justies kā daļai no tās.

V_Rising_2022_30.png

Lokāciju ir daudz, un turpmākajos atjauninājumos būs pieejamas vēl citas.

Daudzspēlētāju režīma mīluļi iekš V Rising atradīs vairākas opcijas spēlei ar citiem vampīriem. PvE (spēlētājs pret vidi) režīms ļauj jums un līdz pat 3 papildu draugiem spēlēt kopā un cīnīties pret ienaidniekiem. Šeit uzmanība tiek pievērsta komandas darbam un kopīga mērķa sasniegšanai. PvP (spēlētājs pret spēlētāju) režīms ļauj cīnīties pret citiem, spēlētāja kontrolētiem vampīriem. Ja nomirstat, jūs pazaudējat tikai savā inventārā esošās mantas, taču Full Loot PvP režīmā spēlētājs pēc nāves zaudē visu savu aprīkojumu. Visbeidzot, pastāv arī Duo PvP režīms, kurā divi spēlētāji spēj sacensties un cīnīties viens pret otru.

V Rising nepārprotami ir spēle, kas izvēlējās vizuālo identitāti, nevis skaistu grafiku. Taču tas nenozīmē, ka spēle ir neglīta, gluži pretēji – tās vide ir ļoti labi modelēta, virtuālā pasaule pareizi reaģē uz dinamisko saules gaismu, un burvestību efekti izskatās ļoti izteiksmīgi, it īpaši nakts gaismā. Personāžu ieskaņotās balsis, lai gan nekādu īpašu apbalvojumu cienīgas, palīdz piešķirt varoņiem personību un liek tiem izcelties. Lai gan spēles skaņu celiņš mani pārāk nepārsteidza, tajā ir daži melanholiski treki, kurus bija patīkami klausīties, skraidot pa Vardoranu.

Veiktspējas ziņā, spēlei vajadzētu darboties gludi lielākajā daļā sistēmu. Vienīgais, ko ir vērts pieminēt, ir tas fakts, ka izmantojot savu ieroci, spēlētāja vampīrs vienmēr izdveš vienus un tos pašus divus rēcienus. Pat cirtot kokus manis kontrolētais asinssūcējs izklausās tā, it kā viņš būtu operas dziedātājs. Tomēr to var iemācīties neuztvert.

V_Rising_Castle_3.jpg

Noteikti jāiegādājas!

V Rising neapšaubāmi ir viena no labākajām Agrīnās Piekļuves izdzīvošanas spēlēm, kuru man šogad ir bijis prieks uzspēlēt. Pat savā pašreizējā stadijā tā spēj konkurēt ar dažām, jau pilnīgi gatavām spēlēm. Man nav šaubu, ka tad, kad tā būs pabeigta, V Rising kļūs par vienu no labākajām pieredzēm savā žanrā, taču pat šobrīd to ir vērts uzspēlēt ikvienam izdzīvošanas RPG spēļu cienītājam. Noteikti iesaku to uzspēlēt arī tiem, kas ko tādu vēl nav īsti mēģinājuši, jo šī spēle ir ļoti labi pielāgota žanra jaunpienācējiem. Un no daudzspēlētāju aspekta arī nav jābaidās - visu piedāvāto par piedzīvot arī vienatnē un nezaudēt ne kripatiņu jautrības.

V Rising ir pieejama Agrīnās Piekļuves programmas ietvaros iekš Steam. Linux versija arī ir pieejama.

V Rising - Early Access Launch Trailer

#v-rising

Super! Žēl ka uz konsoles nav 😞 dzirdētas labas lietas par spēli.

Spēle izskatās amazing! Apsvēršu iegādi 👍🏼